Jump to content
Mira

İçini Dök Rahatla Anlat Derdini Rahatla Muhabbet Olsun Gönüller Şenlensin

Recommended Posts

Aslında ben adana'ya kadar sürüyodum kamyonu!..

Dur lann o başka hikayeydi; :)) Bu başka olm...

Hacı aslında olayın aslını anlatmaya yada burada ki eski kirli çamaşırları dökmeye sayfalar yetmez, eğer tek uğraşımız insanlar olsaydı, anlatır prim yapmaya uğraşırdık. Malesef ulaşılması kat be kat daha güç bir derdim var benim...

Basit hikayesini anlatmaya uğraştığım her biri, kendini en yüce olandan daha yüce zanneder olmuş, dilim bir yerden sonra lâl oldu, onu da anlayabilenin yüreğine bırakıyorum, beni bilen merakından bilmeyen belki bu ne demiş diye bakar da, bu yazdıklarıma herkesin nasibi yüreği kadar hala hem güler hem ağlarım ya neyse! Tüm şarkılara, bütün filmlere, bütün haberlere ve insan yapımı her şeye söyleyecek bir şeyim var benim ama neyse demekten öteye gitmediği için önemsiz.

Neden bu kadar aptalız, bu denli cahil bu derece saf, ahmak... vs. vs. vs....

Sizlere o kadar çok şey anlatırdım ki, Zar zor... Her şey bir nasip meselesi aslında be güzelim, anlasan da, anlamasan da!!!

Coook mutsuzum yine Ailemizin iki adet mülkü var. Çok değerli yerlerde değil fiyatlarıda emsallerinin altında ama bir türlü bir alıcıları çıkmıyor. Her gittiğimde bir sürü dualar okuyorum karınca duası  bile koydum. Müşterileri bile yok. Halbuki aynı yerlerde birsürü yerler satılıyor.

Az once asayisten aradilar bir dogu ilinden.korkudan oldum.yanlismis.

• Confused 1

İki dakika insan ol desem zaman tutacak insanlar tanıyorum.

• Haha 2

Artık dünyada olan şeyler daha çok ilgimi çekiyor,önceden herkes denize girmenin sağlıklı olduğunu söylerdi şimdi ise atıklar denizleri kirletti ve artık nerdeyse denize girmeyin uyarısı yapılacak...

neresi olduğu önemli değil toplum içine çıktığınızda insanlar önce kıyafete bakıyorlar,markaya bakıyorlar...şortluysa kişi otobüsteki parasını bile uzatmayabiliyorlarlar ,bu uzatmayanlar çok mu namuslu olmuş oluyor?yada markalı giyinen kişiler mi kaliteli oluyor? Bu zihniyetin Allah bin ...

neise ... onuda geçtim lokantalarda yada dışarda yediğimiz şeylerin ne olduklarını bile bilemiyoruz, kimse kimsenin sağlığını önemsemiyor ama dönüp dolaşıp önemsemeyenleri de buluyor buna rağmen hala ucuz önemli...bu da ilginç 

acaba diyorum dünyada birileri sonsuz yaşamanın formülünü mü buldu ki diğer insanları eleyip kendilerine kalsın istiyorlar bu dünya da dünyanın bir yeri kirlenince bu heryeri etkilemiyor mu ?

• Like 2

Mevsimler birbirine karıştı. Çok yaz yağmuru bulutlu yaz havası gördüm ama bu yıl gibi soguk ve yağışlı temmuz ayı hiç gormemistim hava soğuk rüzgar fırtına. Allah im beterinden koru

Ağırdır yükü insanın, çaresizdir, yorgundur, öylece bakar kalır bazen imtihanına.

Bazen eğilip sormak istiyorum 'Toprak, sana da yük oluyor muyum?' diye

Yıllık ızindeyim hava tam istediğim gibi cok da rahat olabileceğim bir yerdeyim ama izninim ilk gününden beri huysuzum icimde bir sıkıntı var ve işle ilgili bir sıkıntı. Geçmiyor geçmiyor.

• Sad 1

Nereye yazacagimi bilemedim buraya yazıyorum. 

O kadar yoğun günler geçiriyorum o kadar işimin arasında arkadaşıma ev bakmaya gittim. Eve girdim aydınlık ferah otoban kenarı oturup gün boyu geçen arabaları izleyebilirim coook beğendim bayıldım. Heryer güzelmiş manzara harika diye diye gezerken,  evi satsa dünya para kazanacak emlakçı dile geldi, bu ev kuzey cephe ısınmaz dedi. 

Hiçbir şey seçmekten anlamadigim gibi ev seçmekte de başarılı değilmişim  :)

• Sad 1

berresu, 16.06.2019 - 23:19 yazdı:

Coook mutsuzum yine Ailemizin iki adet mülkü var. Çok değerli yerlerde değil fiyatlarıda emsallerinin altında ama bir türlü bir alıcıları çıkmıyor. Her gittiğimde bir sürü dualar okuyorum karınca duası  bile koydum. Müşterileri bile yok. Halbuki aynı yerlerde birsürü yerler satılıyor.

Bazen oluyor böyle şeyler, eline yapışıp kalıyor. 

Bir avuç toprak al 7 adet fil süresi oku eve serp. Allahım bana hayırlı müşteri ver hayırlısı ile satayım, alan müşterime hayır ver hayırlısı ile güle güle kullansın de. 

• Like 1