Jump to content
Mira

İçini Dök Rahatla Anlat Derdini Rahatla Muhabbet Olsun Gönüller Şenlensin

Recommended Posts

30 yaş altı erkeklerden hiç hazzetmiyorum.Bütün hepsi ergen ya.Ya kuaföre gitmiş hamile birinin saçını hangi zeka ile boymak istiyorsun sen ya?Ergenin umrunda değil sonuçları,tövbe ya Rabb’im.

Hamile kadında mı kuaförde çalışıyor. 

Hadi kuaförde çalışmıyorsa orda ne işi var. 

Ergen dediğin kişiler evli değilse anlamazlarki zaten.

Önce kişi kendini korumalı

BalveBadem, 15.01.2020 - 16:44 yazdı:

Aslında çok kırılmıştım. Bu siteye gelmeyecektim. Ama şimdi iyi ki gelmişim diyorum. 

Öylesine sarıldı ki etrafım, dört bir yandan kuşatılmış hissediyorum. Ailemle sorunlarım.. Yeni taşındığım, ne hayallerle aldığım, yıllarca çilemin arkasından rahatça yaşayacağımı düşündüğüm bir tanecik evimde üst komşum tarafindan bin bir pişmanlık yaşatılıyorum.. Ve öte yandan birisi tarafından rahatsız ediliyorum. Ayrıca işsizim evde oturuyorum. Hepsi üstüme yıkılıyor sanki. Nereye kaçacağımı bilmiyorum. 

Bu sitede bir arkadaşa anlatmıştım. Ama bazen keşke anlatmasaydım diyor insan. Çünkü o insana da bir yük biniyor. Niye kendi derdinle sıkıyorsun ki insanları. Ne mecburiyeti var. Işte bunlar uzun süren yalnızlığın hastalıkları. Ondan özür dilerim. Bu siteye bir buçuk yıldır gelmeyişim bundandı. 

Eşimle sorunlarım... anlatmak istiyorum bazen ama özetleyecek bir cümlesi yok. Her kurduğum cümle karşı tarafta şüphe uyandırıyor. O kadar derin bir dert ki bu insanların bana inanmayabileceği türden. Ya da beni suçlayacağı.. o yüzden artık susmak istiyorum kalbim patlayana kadar susmak.

Üstteki komşum demeye dilim varmayan kadına gelirsek. Aynı yaştayız. Aynı yıl evlenmişiz. Ilk taşındığında başta ben ameliyat oldum. Eşi çocuğumun öğretmeni. Dolayısıyla eşimle sürekli iletişim halindeler. Ve ben de bir geçmiş olsuna bekledim. Muhtaçtım bir kula. Ama gelmedi. Sonra aradan zaman geçince komşularla toplanıp geldiler. Site sıfır ve herkes yeni taşınmıştı. Sonra birbirimize gidip gelmeye başladık. Başta herşey çok iyiydi. O kadar saçma ki.. banyodan su damlıyor dedim diye bana tafra yaptı. Sonra saat gece 12de evde koşturmaya başladılar. Sanırım dışardan geldiler. Ben de saat çok geç olmadı mı diye mesaj attım. Özür dilemek şöyle dursun sonraki günlerde kapı kapı gezip beni çekiştirmiş. Anlattığım ne varsa herkese anlatmış. Sonra ben anlamadım sinema izlemeye davet ettim. Binbir nazla geldi. Suçlu psikolojisi işte. Ben de hakkımda konuştuklarını duydum. Yüzleşmek istedim. Komşulara gidilecekse ben var diye gelmemeye başladı. Ben de gelsin dedim hiç birine gelmedi. Sonra baktım olmuyor kocasını aradım eşimin yanında. Daha doğrusu eşim önce konuştu sonra telefonu bana verdi. Ben de herşeyi anlattım. Börek gönderdim çöpe atarım gel al dedi. Ben de atarsan at dedim. Bunları falan anlattım. Adam ben konuşurum dedi. 

Sonra olanlar oldu. Topuklu ayakkabı giyip evde gezmeye başladı. Yöneticiye anlattım. Yönetici bir kere konuştu karısı da konuştu. Yeminler etmiş ben ses yapmıyorum üst kattan geliyordur diye. Sofra bezi çırpmaya başladı. Yöneticiye söyledim ben karışmam dedi. Ses yapıyor dedim ben karışmam dedi. Yanı öyle çaresiz bırakıldım ki. Eşim de çocuğun okulda notlarıyla oynar dedi seslenmedi. Çünkü kocası muavin. Beni sıkıştırdılar iyice köşeye.. megersem aynı yaştayız aynı yılda evlendik diye kendisiyle beni kıyaslıyormuş. Benim eşyalarım yeni, eve sıfır aldık komple. Ve ben evi borçsuz aldım, o, yüzde yüz faizle kredi çekmiş. Onun eşyalar eski. Bunları dert ediyormuş. Kocasına zulmediyormuş. Kocası eşime evinize yeni bir şey almayın artık benim kadın benim burnumdan getiriyor diyormuş.  Arkamdan tehditler savuruyor; Uzun boyuna bakmasın bacaklarına sopayla vururum diye tehditler gönderiyor.. asansörde sıkıştıracakmış. 

Geçen gün de ağza alınmayacak hakaretlerle vileda sapıyla merdiven boşluğunda bağırmaya başladı. Yine gürültü muhabbetinden dolayı. Tehdit hakaret.. kocasını kapıma gönderdi. Herkes gürültüden rahatsız olduğu halde bela bana bulaştı diye diğer komşular kapılarını örttüler. Çıkmadılar. Daha herşeyi duyduğu halde eşim sessiz kaldı. Sonraki sabah topuklulari giyip gürültü yapınca eşim kocasını aradı. Artık hukukumuz senle de bitti. Bir kere daha olursa mahkeme zabıta savcıda alırız soluğu demiş. 

Şimdi süt dökmüş gibi oldu. Ama bence hemen şikayet etmeliydik. Ama yönetici de eşim de beni tutuyorlar. Bu karşıdaki kişi Allah'tan korkmuyor. Kendinden başka hiç kimseyi düşünmüyor. Kocasına evde zulmediyor. Kocasının maaş kartını vermiyor. Kocası eve girmek istemiyor, Sabah 7de çıkıp gece birde giriyor evine. Kimsenin sözü kadına geçmiyor. Yanı 6 ay şikayet etmek için sürem var. 6 ay dolduktan sonra başka bir şey yapsa başka sorun çıkarsa elim kolum bağlanacak. Yeni araba aldım arabayı gördüğü gün kocasıyla kavga etti. Beni arabada gördüğü sabah topuklu ayakkabı giydi.

Sizden bunun için bir okuma rica ediyorum. Dua rica ediyorum.

Bundan kurtulmadan başka sorunlar kapımı çalıyor..

Birisi rahatsız ediyor. Kimseye söyleyemiyorum. Eşimin eli kana bulanacak diye söyleyemiyorum. 

Zaten atanamadım diye depresyondayım. Sağlığımı kaybettim. Kalbim çok ağrıyor. Bıçak kemiğe dayandı. Yaşamak istemiyorum.

Allah bu kadına fırsat vermesin. Sabırlı ol biraz bal ve badem hem bal hem badem için. Allah çok büyük ona hiç ummadığı bir yerden vurur nasıl olsa. Rabbim sana dayanma gücü sabırlar versin. Ne zaman canını sıksa direk Allaha şikayet et. Herşeyi onun eline bıraksan aslında daha iyi...

Dualarimdasin.

• Like 2

Freestyle, 17.01.2020 - 21:31 yazdı:

Allah bu kadına fırsat vermesin. Sabırlı ol biraz bal ve badem hem bal hem badem için. Allah çok büyük ona hiç ummadığı bir yerden vurur nasıl olsa. Rabbim sana dayanma gücü sabırlar versin. Ne zaman canını sıksa direk Allaha şikayet et. Herşeyi onun eline bıraksan aslında daha iyi...

Dualarimdasin.

Çok teşekkür  ederim. Insan mal mülk ile mutlu olunur zannediyor. Beden rahat ediyor elbet. Ama ruh için dert bitmiyor. Ya gelip birisi canını sıkıyor ya hastalıkla boğuşuyor insan. Sınav aleminin farkındayım. Tüm gönlümle Allah'a bıraktım. Ama insanın içi yanarken elbet soluğundan duman çıkıyor. 

Hamile kadın saçına fön çektiremez mi ne demek ne işi var?saçı başı dağınık mı gezsin?Düz fön çektiriyordu.

fönde sprey Vs kullanılmıyor.Dışardakiler kaba saba olmalı  ama kişi kendini korusun ne mantıkmış bu ya?

zaar koruyordur kendini zaten kuaförde fön çektirmesi de psikolojik bir koruma 

Edited by beliza
  • Like 1

Önce gözlerime kilitlenip dalmaya başladı, sonra muhabbeti de çok fena sardı. Hani ne zaman ona baksam beni izliyordu sanki. Gözlerini yakalıyordum ona her baktığımda. Sonra aradan bir kaç gün geçti ve artık emin oldum, ball gibi de aramızda bir şeyler vardı. Yan yana geldiğimiz de gülümsüyorduk. Ikimize kahve yapardı bazen yada iki bardak çay koyardı mola da yada bir kaçamak esnasında birer de sigara yakardık. Dünya umurumuzda olmazdı bizim. Sanki sadece ikimiz vardık. Bir bahaneyle tlf numaramı aldı. Sonra bir akşam ben onu aradım, uzun uzun konuştuk. Sanki bir birimizin yüreğinden besleniyorduk. Derken bir yada iki hafta sonra ağzımdan baklayı çıkardım. Bir gece aradım ve ben senden çok fena hoşlanıyorum dedim. Biliyorum dedi. Biliyorum ama bunu sabah yüz yüze konuşalım...

O gece sabah olmadı, ama nihayet olduğunda "Ben Sana hayranım, hemde herşeyine ama benim dört yıldır görüştüğüm biri var, vee bunu yapmayı hiç istemiyorum ama onunla ayrılmıştık iki gün önce yeniden barıştık ve bunu sana nasıl anlatacağımı bilemedim. Eğer o olmasaydı... dediği anda sözünü kestim. Sus dedim, yeter anladım...

Takmamaya çalışıyorum ama hakkaten acıdı lan bu!!!

Edited by Freestyle

Ne dar kafalı insanlar var ya?

hamile insanlar da günümüzde çalışıyor ve çalışmalılar,eve kapatıp kukla mı olcaklar?

bir çok tanıdığım var, pedikürüne gider manikürüne gider,saç boyatmaz! İnsanlar dışarıdan bakınca kuaföre gidenleri ne zannediyor?her pedikür yaptıran oje mi sürdürmeli?ya da her kaş aldıran makyajmı yapmalı? 

Ey Allahım insanların hayatlarıyla değil kendi hayatlarıyla ilgilenen aydınlık beyinlerle karşılaştır beni lütfen!

beliza, 13 dakika önce yazdı:

Ne dar kafalı insanlar var ya?

hamile insanlar da günümüzde çalışıyor ve çalışmalılar,eve kapatıp kukla mı olcaklar?

bir çok tanıdığım var, pedikürüne gider manikürüne gider,saç boyatmaz! İnsanlar dışarıdan bakınca kuaföre gidenleri ne zannediyor?her pedikür yaptıran oje mi sürdürmeli?ya da her kaş aldıran makyajmı yapmalı? 

Ey Allahım insanların hayatlarıyla değil kendi hayatlarıyla ilgilenen aydınlık beyinlerle karşılaştır beni lütfen!

Amma kastın ya iki tane öküz var sokakta anladık. Hepsi öyle değil ya! Hic mi kafası çalışmıyor bu insanların. Bütün erkekler öküz mu yani nedir. Çok istiyorsan öyle düşün tabii! Hayat senin.

• Like 1

Valla kastığım felan yok, 30 yaş altı kişiler ve dar beyinliler için yazdım...birde içimi döküyorum  konu başlığındaki gibi?kime ne?

Edited by beliza

Haklisin madem öyle içini istediğin yere dok bana ne!?

• Like 1