Jump to content
  • 0
demy

Altın Çağ İle İlgili Bilgi Sahibi Olan Var mı?

Question

Merhaba Arkadaşlar; son günlerde sıkça duymaya başladığım bir kavram var "ALTIN ÇAĞ" netten baktım ama tam anlamıyla nedir öğrenmek istiyorum. ilginize şimdiden teşekkürler.

--------------------

bu arada konuyu yanlış bir yere açmışta olabilirim, kusuruma bakmayın lütfen. :(

• Like 1

13 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Benim duydugum kiyilarinda dolasiyoruz...

Belkide ayagimiz suya basmistir...

Kainat o güzel insani bekliyor...

Akabinde altin cag baslasin...

Simdi herkez burda isim vermeye baslar...

• 0

Tşk. pacikanlı arkadaşım. alıntı yaptığım bir yazının yine küçük bir kısmında; "Kur'an-ı Kerim; hükmü kıyamete kadar sürecek olan herşeyin bazen çok açık, bazen kapalı, bazen müteşabih fakat eksiksiz bir şekilde yer aldığı Allah'ın eşsiz kelamıdır. Kur'an-ı Kerim'in en büyük mucizelerinden birisi de her asra ve her asırda farklı kapasiteden her insana anlayabileceği mesaji bulundurmasıdır. İslam'ın dünyaya hakim olması, peygamberimizin (s.a.v.) vefatından sonra kıyamete kadar olacak hadiselerin en mühimidir. Mehdi ise, bu hakimiyetin başından sonuna en önemli şahsiyetidir. Kur'an-ı Kerim, yukarıda söylediğimiz mucizesi itibariyle tabi ki bu konu ve kişi hakkında pek çok işari manada ayet bulunduracaktır. Peygamber (s.a.v.) efendimiz Mehdiyet hadisesi ile Kur'an-ı Kerim arasında bizzat bir ilgi ve bağlantının kurulması için ayrıca çeşitli hadis-i şerifler de bildirmişlerdir. deniyor.

Mesela;

"Mehdi tıpkı Zülkarneyn ve Süleyman gibi dünyaya hükmedecektir."

Kıyamet Alametleri:El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar Kitab ul Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy il Ahir Zaman

heryerde benzeşik ama karmaşık bilgiler var aklım karıştı.

• 0
Guest erolca

Hz Mehdi gemiştir ve şu anda görevinin tam 30 lu yıllarındadır

bulup tabi olmanızı temenni ederim. (çoklarının sahte peygamber yada sahte mehdi olarak adlandırdığı birisi gerçek mehdi dir.Bulup aklınızlka müzakere yaparak tabii olunuz)

• 0
Hz Mehdi gemiştir ve şu anda görevinin tam 30 lu yıllarındadır

bulup tabi olmanızı temenni ederim (çoklarının sahte peygamber yada sahte mehdi olarak adlandırdığı birisi gerçek mehdi dir.Bulup aklınızlka müzakere yaparak tabii olunuz)

Bilmem bana biraz mantiksiz geliyor...

30 senedir görevde, dünya hala böyle kargasa icinde...

• 0
Guest Aypek

30 yılı bende duydum ama alimler hadislere dayanarak tam bir fikir birliği içinde değiller, bazı tasavvuf ve ledün ilmine sahip araştırmacılar deccalin çıktığını bildiyorlar, bir kısım ise girilecek foton kuşağında Dna yapılarımızın değişeceğini ve dünyada kötü insan kalmayacağını ve bu devre girmeden önce 3. dünya savaşını çıkcağını dünya nufusunun yarısının gideceği öngörülüyor.

Ben son şıkka inanıyorum bu devre Mehdi a.s ile girilecek , çünkü savaşması gereken bir ilüminati örgütü var Abd kaynaklı, epey kan akacak bundan sonra kalanlar, altınçağa giricek galaktik insan olarak bu devreden sonra diğer dünya dışı yaşam ile ilgili irtibatlar başlıcak, çünkü bizim atlantis ve mu uygarlıklarında olduğu gibi telepatik, metafiziksel özelliklerimiz olacak islam tam anlamıyla mecazi anlamdan ayrılmış olarak yaşanacak

• 0
Guest Aypek

Mehdi ile mesih farklı zatlar ama birlikte görev alıcaklar , bence nette iyi bir araştırma yap, hazır bilgi iyi değildir, tembel olmayalım:)))

• 0
Guest erolca

Bu konuyu ihmal etmeyiniz

Perşembe gecesi hacet namazı kılarak öğreniniz