Jump to content
roseraie

Her Dilek İçin 100 Rekat Hacet Namazı (Annemin Formülü)

Recommended Posts

Guest Gülümse.

Allah bin kere razı olsun.

birşeyi istemek kolay önemli olan o dileğe nail olmak...

Guest lorenia

çokmutluluk harikasın çok teşekkürler paylaşım için...benim çok öenmli olan 3 tane sınavım var bu uygulamayı hergün sınavlarıma kadar yapsam iyi mi etmiş olurum yoksa bir kere yapıp beklesem daha mı iyi olur..

Guest DERİN_f

--------------------

Ben yaptım. allah razı olsun çok mutluluk 1 saat kadar sürdü birde benim sayacım var ona basarak saydım. (defter yazma falan uzun sürer 101 rekat takibi)

tüm site için diye dua ettim. yüce rabbim dualarımızı kabul eder inş.

Allahım burda sıkıntısı olan herkese ferahlık ver. Bizleri hepimizi üzüntülerden hastalıklardan uzak et borçlarımızdan tez vakitte ödemek nasip et. Borçlular borçlarını ödemede kolaylık görsünler. İşsizlere bir an önce iş kapısı aç istedikleri işlere kavuşsunlar. Allahım sevdiğinden ayrı olanlar en yakın zamanda sevdiklerine bir daha hiç ayrılmamak üzere kavuşsunlar..Kayıplarını arayanlar tez vakitte bulunsun sen yardım elini üzerimizden esirgeme yarabbim.

Allahım tüm bunları bize hayırlı şekilde ver. Hayırsız olan isteklerimizi hayra çevir senin her şeye gücün yeter Yarabbim.

Allah razı olsun Allah güzel gönlünün muradını versin.. sen bizi sevindirdin Allah'ta seni sevindirsin. hamdolsun Rabbim bana da nasib etti duanı

sevgili sui, tabii ki Allah bilir ama benim ogrendigim kadari ile yatak gibi yumusak yerlerin uzerinde namaz kilinmaz derler... ama sen gene de daha iyi bilen birinden arastir cnm istersen...

* İmam Malik'e göre, kilim, keçe, posteki gibi, yer cinsinden olmayan bir şey üzerine secde edilmesi mekruhtur

* Atılmış yün ve pamuk, saman ve kar gibi bir şey üzerine secde edildiği takdirde, eğer bunların boşlukları kaybolur da sertleşirlerse, üzerlerine secde caiz olur. Fakat bunların içinde yüz kaybolup sertlikleri duyulmazsa ve yüz yere inip kararlaşmazsa secde caiz olmaz.

* Çuval içinde bulunan buğday, arpa, pirinç ve darı gibi ürünler üzerine secde yapılabilir. Fakat çuval içinde bulunmayan buğday ve arpa üzerine secde yapılabilirse de, darı gibi kaypak şeyler üzerine secde yapılamaz.

cnm bilgi paylasımın icin sagol ilk defa duyuyorum bunu. fakat kılmadan once acaba olur mu diye aklıma gelmisti aslında..fakat bazen sartlar farklı olur ve hic kılmamaktansa bi sekilde kılmak ve onu anıyor olmak cok daha onemli diye dusunuyorum. yasadıgım yerde eve ayakkabı ile giriliyor ibadet edilcek yerin temiz olması lazim.. yer ne kadar temiz olabilir inancıyla her zaman yatagımın uzerinde kılmayı tercih ettim ama bu bilgiden sonra bi caresine bakıyor olcam..sevgiyle..

cokmutluluk annenin tecrubesini paylastın fakat merak ediyorum sizde tecrube edindiniz mi?

cnm bilgi paylasımın icin sagol ilk defa duyuyorum bunu. fakat kılmadan once acaba olur mu diye aklıma gelmisti aslında..fakat bazen sartlar farklı olur ve hic kılmamaktansa bi sekilde kılmak ve onu anıyor olmak cok daha onemli diye dusunuyorum. yasadıgım yerde eve ayakkabı ile giriliyor ibadet edilcek yerin temiz olması lazim.. yer ne kadar temiz olabilir inancıyla her zaman yatagımın uzerinde kılmayı tercih ettim ama bu bilgiden sonra bi caresine bakıyor olcam..sevgiyle..

cokmutluluk annenin tecrubesini paylastın fakat merak ediyorum sizde tecrube edindiniz mi?

canım ne mutlu ki, olanaksizliklar karsisinda bile Rabbimi anmak icin istek duyuyor, caba gosteriyorsun... Rabbim kabul etsin...

ama icin rahat olsun, yere bir astar sererek rahatlikla kilabilirsin,

gene fıkıh kitaplarindan alinti yaparsak;

Namaz kıldığı seccadenin astarında namaza engel olacak kadar necaset bulunur ve hemen giderilmesi mümkün olmazsa, İmam Muhammed’e göre, -astar dikili vaziyette bile olsa- kılınan na­maz caizdir. İmam Ebû Yusuf'a göre, astar dikili, bitişik vaziyette ise caiz değildir. (El-Muhit / Serahsi - Fetâvâ-yi Kaadıhan.) Ebu Yusuf'un görüşü, ihtiyata daha uygundur.

Kalınca bir mermer ya da sal taş veya kalınca bir yaygı üzerinde namaz kılan kimse, bunun alt kısmının necis olduğunu bil­se bile yine namazı caizdir. Bu, İmam Muhammed'e göredir. Fetva da buna göre verilmiştir. Çünkü tercihe daha lâyıktır. (Şerh-i Münyetü'l-Musalli / îbn Emir Hacc.)

Kalınca keçe hakkındaki hüküm de böyledir. Kalın tahtayı ve benzeri eşyayı buna kıyas yapmak mümkündür.

Üzerinde, yanında veya altında dirhem miktarından fazla neca­set bulaşmış olan bir ayakkabıyla namaz kılmak caiz değildir. Bu­nun gibi, ayaklarında çorap ya da ayakkabı bulunduğu halde necis olan bir yer üzerinde durup namaz kılmak caiz değildir. Ama ayakkabılarını çıkarıp onların üzerine ayaklarını koyarak namaz kılar­sa caiz olur. Bu husus daha çok cenaze namazlarında meydana gelir.

(Celal Yıldırım, Kaynaklarıyla İslam Fıkhı, Uysal Kitabevi: 1/214-215)

ve gene islami soru-cevap sitesinden cnm;

Sual: Yer necis zannediyoruz. Elimizde iki tane kâğıt mendil var. Bunları yere serip namaz kılabilir miyiz? Serersek nereye sermeliyiz?

CEVAP

Zannetmekle yer necis olmuş olmaz. Necis olduğu bilinmiyorsa temiz kabul edilir.

Kesin olarak yerin necis olduğu biliniyorsa, başka temiz yer de yoksa, en azından iki ayağın basılan ve secde edilen yerin temiz olması gerekir. Secde edilen mendil küçük olsa bile, başka tarafları pis olsa da, namaz caiz olur.

Ellerin ve dizlerin konduğu yerin temiz olması şart değil diyen âlimler de çoktur. Bu âlimlere göre, ayakla basılan ve secde edilen yer temiz olunca diğer yerler necis de olsa namaz sahih olur.

Necaset görünmüyorsa

Sual: Sık sık yurtdışına çıkıyorum. Otellerdeki halıfleksler çok temiz duruyor, böyle üzerinde kaba necaset bulunmayan yerde namaz kılmak caiz midir?

CEVAP

Caizdir. Secde yerine mendil gibi bir şey sermek iyi olur. Serilmesi şart değildir.

Burada ben net bir sey soyleyip de kul hakkina girmek istemem ama tum bu fıkıhlardan anlasildigi kadari ile, ara bir kademe bez sererek de yerde kilabilirsin cnm, eger yatakta zorlanir isen...

Allah namazini ve dualarini kabul eylesin...

çok şükür ki dualarımız kabul oluyor yüce rabbime binlerce kez şükür elhamdülillah.

çok mutluluktanda allah binlerce kez razı olsun bize vesile olduğu için. dualarım sizlerle amin amin amin...

amin amin amin. bende bi ara denemeyi düşünüyorum. 41 yasin okumakta çok faydalıymış özellikle kısmetin açılması gibi konularda. ve ben cevşeni de okumanızı tevsiye ederim türkçe olarak. benimde nacizane tavsiyelerim bunlar.

Allah razı olsun. benim her gece 41 yasinim vardı şu ara bıraktım dua grubundayım o bitsin tekrar yasinlerime başlıcam.( bu sitede)ben borçlarımdan bir an önce kurtulmak feraha ermek istiyorum.

--------------------

--------------------

Allah razı olsun Allah güzel gönlünün muradını versin.. sen bizi sevindirdin Allah'ta seni sevindirsin. hamdolsun Rabbim bana da nasib etti duanı

Allah razı olsun. yüce rabbim tamamına erdirsin inş. amin....

--------------------

allah razı olsun cümlemizin duasını hayırlısı ile kabul etsin AMİN

Allah razı olsun.

amin inş. hepimizin...duaları kabul olur.

--------------------

Allah kabul etsin arkadasım Allah dualarını kabul eylesin amiiin.

amin. cümlemizin..

--------------------

Allah razı olsun,sizin de tüm dileklerinizi kabul buyursun

amin cümlemizin...

• Like 1

Çokmutluluk ben 3 rekatlık namaza takıldım biraz.

Ettahiyyat 50 tane okunacaksa,bu 3 rekatlık namazda sadece 1 kere o da son oturuşta okuyacağız öyle mi?......... (ama tüm namazlarda oturuşlarda mutlaka ettahiyyat okunur diye biliyorum.Bu namazın özelliğimi bu?)

Yoksa vitir namazında olduğu gibi 2.ve 3.rekatlarda da okunacaksa 51 kere okumuş oluruz.

Aydınlatırsan iyi olur canım.:)

Çokmutluluk ben 3 rekatlık namaza takıldım biraz.

Ettahiyyat 50 tane okunacaksa,bu 3 rekatlık namazda sadece 1 kere o da son oturuşta okuyacağız öyle mi?......... (ama tüm namazlarda oturuşlarda mutlaka ettahiyyat okunur diye biliyorum.Bu namazın özelliğimi bu?)

Yoksa vitir namazında olduğu gibi 2.ve 3.rekatlarda da okunacaksa 51 kere okumuş oluruz.

Aydınlatırsan iyi olur canım.:)

bebeğim ben bu namazı yaptım istersen kendi yaptığım uygulamayı yazım sana

101 hacet namazını kıldım

3 rekat akşam namazı gibi sonra sayacım var

49 rekatda 2 şerli kıldım.

gece 00:30 gibi başladım 1:30 gibi bitti.

51 Ettahiyyat okunur.

sormak istediğin başka şey varsa yazarım.

esenlikler dileğiyle....

ben ve kardeşim dün yaptık 00:00 da başlasık 01:30 bitti biraz zor ama ben kılınca içimi bir huzur kapladı inş hepimizin duaları kabul olur

Guest agustos2

bende yaptım. Allah çokmutluluktan ve hepinizden razı olsun. inşallah dilediğim şey gerçekleşiyordur. inşallah hepimiz burda güzel haberler müjdeleriz.