Jump to content
roseraie

Kurtuluş Ayetleri

Recommended Posts

arkadaşlar Kuran-ı Kerim'deki kurtuluş ayetlerini buraya yazma gereği gördüm

kendim şimdi bunlarla dua edeceğim

rabbim bizi zalimlerin şerrinden,dünya sıkıntılarından tamamen kurtarsın

rahmet ve merhametiyle bizi sarsın

Bu sadece hayatıyla ilgili zor durumda olanlar için

hastalık olur, borç olur,

zalim birilerinin zulmunden kurtuluş için olur

i bulma olur, başa kötü birşey gelir vs sadece bu gibi durumlar

tamam mı kardeşler?

Nasıl uyguluycaz?

2 rekat hacet namazı kılıyoruz, her rekatta fatiha ihlas nas felak ayetel kürsi okuycaz

selam verdikten sonra defterden okuyabiliriz

ya da namaz içinde ettehiyatü sonrası yazdıgımız yerden kagıttan okuruz

ben sahsen namaz icinde ettehiyatu salli barik rabbena sonrası kagıttan okuyorum

hep de oluyor

Adı belirtilen ayetleri 7 şer kez okuyalım, ayetlerden sonra

7 kez duha, inşirah, kadir suresi okuyalım

7 kez Salavat getirip, Ya Resullallah duama aracı ol diyerek, rabbim Hz Muhammed'in hürmetine duamı kabul et ...işte ne istiyorsanız onu diyip amin diyoruz salavat getiriyoruz

tamamdır

Kesinlikle olacak çok güçlü ayetler arkadaşlar hadi namaz kılalım

ayetleri şu siteden okunuş ve manaları var

http://www.kurantefsiri.com/

arkadaşlardan ekleyebilien olursa sevinirim lütfen hepsini aynı siteden akleyelim

değişik değişik olmasın

akşamdan beri birkaç saattir bununla uğraşıyorum

deftere yazdım ve burada sizin için yazdım

şimdi namaz kılıcam

Rabbim hayırlı kapılar açsın hepimize amin

Enbiya Suresi 76 ,88

Saffat 76

Muminun 28

Şuara 65,118, 119,169,170

Hud 58, 66

Ali-İmran 103

Enam 16, 63,64

Araf 72

Yunus 73 ,86 ,103

Fussilet 18

Saffat 115,134

Neml 53

Ankebut 15

Meryem 72

Tahrim 11

Nisa 130 (kocası kaçan kendilerine bakmayan hanım kardeşlerimize )

arkadaşlar şimdi ayetleri ve manalarını da ekliyorum sonra düzenliycem

Enbiya 88

Festecebna lehu ve necceynahü minel ğamm ve kezalike nüncil mü'minın

meali; Biz de duasını kabul ettik ve kendisini kederden kurtardık. İşte biz mü'minleri böyle kurtarırız.

• Like 2

arkadaslar rica ederim

çok önemli gelişmeler oldu birkac sorunla alakalı

ben de ayetleri bulup bu namazı kıldım

bir süre devam edicem insallah mucizeyi sizinle paylasırım

hadi namaz kılalım arkadaslar

arkadaşlar Kuran-ı Kerim'deki kurtuluş ayetlerini buraya yazma gereği gördüm

kendim şimdi bunlarla dua edeceğim

rabbim bizi zalimlerin şerrinden,dünya sıkıntılarından tamamen kurtarsın

rahmet ve merhametiyle bizi sarsın

neler için okunuyor::::::::

Bu sadece hayatıyla ilgili zor durumda olanlar için

hastalık olur, borç olur,

zalim birilerinin zulmunden kurtuluş için olur

iş bulma olur, başa kötü birşey gelir vs sadece bu gibi durumlar

tamam mı kardeşler?

Nasıl uyguluycaz?

2 rekat hacet namazı kılıyoruz, her rekatta fatiha ihlas nas felak ayetel kürsi okuycaz

selam verdikten sonra defterden okuyabiliriz

ya da namaz içinde ettehiyatü sonrası yazdıgımız yerden kagıttan okuruz

ben sahsen namaz icinde ettehiyatu salli barik rabbena sonrası kagıttan okuyorum

hep de oluyor

Adı belirtilen ayetleri 7 şer kez okuyalım, ayetlerden sonra

7 kez duha, inşirah, kadir suresi okuyalım

7 kez Salavat getirip, Ya Resullallah duama aracı ol diyerek, rabbim Hz Muhammed'in hürmetine duamı kabul et ...işte ne istiyorsanız onu diyip amin diyoruz salavat getiriyoruz

tamamdır

Kesinlikle olacak çok güçlü ayetler arkadaşlar hadi namaz kılalım

ayetleri şu siteden okunuş ve manaları var

http://www.kurantefsiri.com/

arkadaşlardan ekleyebilien olursa sevinirim lütfen hepsini aynı siteden akleyelim

değişik değişik olmasın

akşamdan beri birkaç saattir bununla uğraşıyorum

deftere yazdım ve burada sizin için yazdım

şimdi namaz kılıcam

Rabbim hayırlı kapılar açsın hepimize amin

7 şer kere okunacak ayetler

Enbiya Suresi 76 ,88

Saffat 76

Muminun 28

Hud 58, 66

Ali-İmran 103

Enam 16, 63,64

Araf 72

Yunus 73 ,86 ,103

Fussilet 18

Saffat 115,134

Neml 53

Ankebut 15

Meryem 72

Tahrim 11

arkadaşlar şimdi ayetleri ve manalarını da ekliyorum sonra düzenliycem

Enbiya 88

Festecebna lehu ve necceynahü minel ğamm ve kezalike nüncil mü'minın

meali; Biz de duasını kabul ettik ve kendisini kederden kurtardık. İşte biz mü'minleri böyle kurtarırız.

allah razı olsun...

ben ayetleri buldum eklicem burayada namazdan sonramı okunacaklar...

tamam ben anladım kırmızı ile işaretledim. benim buraya yazdığım ayetler okunduktan sonra devam edilecek...

öyle değilmi ?

çok mutluluk.

sevgilerimle,

not: çok mutluluk senden alıntı yaptım üzerinde kırmızı ile işaretledim. hakkını helal et...

--------------------

Enbiya Suresi 76 ,88

وَنُوحًا إِذْ نَادَى مِن قَبْلُ فَاسْتَجَبْنَا لَهُ فَنَجَّيْنَاهُ وَأَهْلَهُ مِنَ الْكَرْبِ الْعَظِيمِ

Ve nûhan iz nâdâ min kablu festecebnâ lehu fe necceynâhu ve ehlehu minel kerbil azîm(azîmi).

Ve Nuh (A.S), daha önce nida etmişti (seslenmiş, dua etmişti). Bunun üzerine ona icabet ettik (duasını kabul ettik). Böylece onu ve ehlini (ailesini) büyük bir üzüntüden kurtardık.

فَاسْتَجَبْنَا لَهُ وَنَجَّيْنَاهُ مِنَ الْغَمِّ وَكَذَلِكَ نُنجِي الْمُؤْمِنِينَ

Festecebnâ lehu ve necceynâhu minel gamm(gammi), ve kezâlike nuncil mu’minîn(mu’minîne).

Bunun üzerine ona icabet ettik (duasını kabul ettik). Ve onu, gamdan (üzüntüden, kederden) kurtardık. Ve Biz, mü'minleri işte böyle kurtarırız.

Saffat 76

وَنَجَّيْنَاهُ وَأَهْلَهُ مِنَ الْكَرْبِ الْعَظِيمِ

Ve necceynâhu ve ehlehu minel kerbil azîm(azîmi).

Ve O'nu (Hz. Nuh'u) ve O'nun ailesini kerbil azîmden (büyük üzüntüden) kurtardık.

Muminun 28

فَإِذَا اسْتَوَيْتَ أَنتَ وَمَن مَّعَكَ عَلَى الْفُلْكِ فَقُلِ الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي نَجَّانَا مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ

Fe izesteveyte ente ve men meake alel fulki fe kulil hamdu lillâhillezî neccânâ minel kavmiz zâlimîn(zâlimîne).

Böylece sen ve seninle beraber olan kimseler, gemiye bindiğiniz zaman: “Zalim kavimden bizi kurtaran Allah'a hamdolsun.” de.

وَأَنجَيْنَا مُوسَى وَمَن مَّعَهُ أَجْمَعِينَ

Ve enceynâ mûsâ ve men meahû ecmaîn(ecmaîne).

Ve Musa (A.S)'ı ve onunla beraber olanların hepsini kurtardık.

فَافْتَحْ بَيْنِي وَبَيْنَهُمْ فَتْحًا وَنَجِّنِي وَمَن مَّعِي مِنَ الْمُؤْمِنِينَ

Feftah beynî ve beynehum fethan ve neccinî ve men maiye minel mu’minîn(mu’minîne).

Bu durumda benimle onların arasını öyle bir açışla aç ki (ve böylece) beni ve mü'minlerden benimle beraber olanları kurtar.

فَأَنجَيْنَاهُ وَمَن مَّعَهُ فِي الْفُلْكِ الْمَشْحُونِ

Fe enceynâhu ve men meahu fîl fulkil meşhûn(meşhûni).

Böylece onu ve onunla beraber olanları, dolu bir gemi içinde kurtardık.

رَبِّ نَجِّنِي وَأَهْلِي مِمَّا يَعْمَلُونَ

Rabbi neccinî ve ehlî mimmâ ya’melûn(ya’melûne).

Rabbim, beni ve ehlimi (ailemi ve bana tâbî olanları), onların yaptıklarından kurtar.

فَنَجَّيْنَاهُ وَأَهْلَهُ أَجْمَعِينَ

Fe necceynâhu ve ehlehû ecmaîn(ecmaîne).

Bunun üzerine Biz de onu ve ehlini (ailesini ve ona tâbî olanları), hepsini kurtardık.

Hud 58, 66

وَلَمَّا جَاء أَمْرُنَا نَجَّيْنَا هُودًا وَالَّذِينَ آمَنُواْ مَعَهُ بِرَحْمَةٍ مِّنَّا وَنَجَّيْنَاهُم مِّنْ عَذَابٍ غَلِيظٍ

Ve lemmâ câe emrunâ necceynâ hûden vellezîne âmenû meahu bi rahmetin minnâ, ve necceynâhum min azâbin galîz(galîzin).

فَلَمَّا جَاء أَمْرُنَا نَجَّيْنَا صَالِحًا وَالَّذِينَ آمَنُواْ مَعَهُ بِرَحْمَةٍ مِّنَّا وَمِنْ خِزْيِ يَوْمِئِذٍ إِنَّ رَبَّكَ هُوَ الْقَوِيُّ الْعَزِيزُ

Fe lemmâ câe emrunâ necceynâ sâlihan vellezîne âmenû meahu bi rahmetin minnâ ve min hizyi yevmi iz(izin), inne rabbeke huvel kaviyyul azîz(azîzu).

Bundan sonra emrimiz geldiği zaman Salih (A.S)'ı ve onun yanındaki âmenû olan kimseleri Bizden bir rahmetle kurtardık. Ve izin gününün zilletinden (de) kurtardık. Muhakkak ki senin Rabbin, O; Kaviyy'dir (güçlü), Azîz'dir (yüce).

Ali-İmran 103

وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ وَاذْكُرُواْ نِعْمَةَ اللّهِ عَلَيْكُمْ إِذْ كُنتُمْ أَعْدَاء فَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِكُمْ فَأَصْبَحْتُم بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا وَكُنتُمْ عَلَىَ شَفَا حُفْرَةٍ مِّنَ النَّارِ فَأَنقَذَكُم مِّنْهَا كَذَلِكَ يُبَيِّنُ اللّهُ لَكُمْ آيَاتِهِ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ

Va’tasımû bihablillâhi cemîân ve lâ teferrekû, vezkurû ni’metallâhi aleykum iz kuntum a’dâen fe ellefe beyne kulûbikum fe asbahtum bi ni’metihî ihvânâ(ihvânen), ve kuntum alâ şefâ hufretin minen nâri fe enkazekum minhâ, kezâlike yubeyyinullâhu lekum âyâtihî leallekum tehtedûn(tehtedûne).

Ve hepiniz, Allah'ın ipine sımsıkı tutunun, fırkalara ayrılmayın! Ve Allah'ın sizin üzerinizdeki ni'metini hatırlayın; siz (birbirinize) düşman olmuştunuz. Sonra sizin kalplerinizin arasını birleştirdi, böylece O'nun (Allah'ın) nimeti ile kardeşler oldunuz. Ve siz ateşten bir çukurun kenarında iken sizi ondan kurtardı. İşte Allah, âyetlerini size böyle açıklıyor. Umulur ki böylece siz hidayete erersiniz.

Enam 16, 63,64

مَّن يُصْرَفْ عَنْهُ يَوْمَئِذٍ فَقَدْ رَحِمَهُ وَذَلِكَ الْفَوْزُ الْمُبِينُ

Men yusraf anhu yevme izin fe kad rahımeh(rahımehu), ve zâlikel fevzul mubîn(mubînu).

O gün (izin günü), kim ondan (azaptan) uzaklaştırılırsa, o taktirde ona (Allah), rahmet etmiştir. Ve işte bu, apaçık bir fevzdir (kurtuluştur).

قُلْ مَن يُنَجِّيكُم مِّن ظُلُمَاتِ الْبَرِّ وَالْبَحْرِ تَدْعُونَهُ تَضَرُّعاً وَخُفْيَةً لَّئِنْ أَنجَانَا مِنْ هَذِهِ لَنَكُونَنَّ مِنَ الشَّاكِرِينَ

Kul men yuneccîkum min zulumâtil berri vel bahri ted’ûnehu tedarruan ve hufyeh(hufyeten), le in encânâ min hâzihî le nekûnenne mineş şâkirîn(şâkirîne).

“Sizi karanın ve denizin karanlıklarından kim kurtarır?” de. Gizlice ona yalvararak: “Eğer bizi bundan kurtarırsan biz mutlaka şükredenlerden oluruz.” diye dua edersiniz.

قُلِ اللّهُ يُنَجِّيكُم مِّنْهَا وَمِن كُلِّ كَرْبٍ ثُمَّ أَنتُمْ تُشْرِكُونَ

Kulillâhu yuneccîkum minhâ ve min kulli kerbin summe entum tuşrikûn(tuşrikûne).

De ki: “Ondan ve bütün sıkıntılardan sizi Allah kurtarır. Sonra siz (O'na) ortak koşuyorsunuz.”

Araf 72

فَأَنجَيْنَاهُ وَالَّذِينَ مَعَهُ بِرَحْمَةٍ مِّنَّا وَقَطَعْنَا دَابِرَ الَّذِينَ كَذَّبُواْ بِآيَاتِنَا وَمَا كَانُواْ مُؤْمِنِينَ

Fe enceynâhu vellezîne meahu bi rahmetin minnâ ve kata'nâ dâbirellezîne kezzebû bi âyâtinâ ve mâ kânû mu'minîn(mu'minîne).

Yunus 73 ,86 ,103

فَكَذَّبُوهُ فَنَجَّيْنَاهُ وَمَن مَّعَهُ فِي الْفُلْكِ وَجَعَلْنَاهُمْ خَلاَئِفَ وَأَغْرَقْنَا الَّذِينَ كَذَّبُواْ بِآيَاتِنَا فَانظُرْ كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الْمُنذَرِينَ

Fe kezzebûhu fe necceynâhu ve men meahu fîl fulki ve cealnâhum halâife ve agraknellezîne kezzebû bi âyâtinâ, fanzur keyfe kâne âkıbetul munzerîn(munzerîne).

Fakat onu yalanladılar. Sonra Biz, onu ve gemide onunla beraber olanları kurtardık. Ve onları, halifeler kıldık ve âyetlerimizi yalanlayan kimseleri, (suda) boğduk. Artık bak, uyarılanların sonu nasıl oldu.

وَنَجِّنَا بِرَحْمَتِكَ مِنَ الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ

Ve neccinâ bi rahmetike minel kavmil kâfirîn(kâfirîne).

Ve bizi, Senin rahmetinle kâfirler kavminden kurtar.

ثُمَّ نُنَجِّي رُسُلَنَا وَالَّذِينَ آمَنُواْ كَذَلِكَ حَقًّا عَلَيْنَا نُنجِ الْمُؤْمِنِينَ

Summe nuneccî rusulenâ vellezîne âmenû kezâlik(kezâlike), hakkan aleynâ nuncil mu’minîn(mu’minîne).

Sonra Biz, resûllerimizi ve âmenû olan kimseleri böyle kurtarırız. Mü'minleri kurtarmamız üzerimize haktır.

Fussilet 18

وَنَجَّيْنَا الَّذِينَ آمَنُوا وَكَانُوا يَتَّقُونَ

Ve necceynellezîne âmenû ve kânû yettekûn(yettekûne).

Ve âmenû olanları (Allah'a ulaşmayı dileyenleri) kurtardık. Ve (böylece) onlar, takva sahibi olmuşlardı.

Saffat 115,134

وَنَجَّيْنَاهُمَا وَقَوْمَهُمَا مِنَ الْكَرْبِ الْعَظِيمِ

Ve necceynâ humâ ve kavme humâ minel kerbil azîm(azîmi).

Ve ikisini ve onların kavimlerini kerbil azîmden (büyük üzüntüden) kurtardık.

إِذْ نَجَّيْنَاهُ وَأَهْلَهُ أَجْمَعِينَ

İz necceynâhu ve ehlehû ecmaîn(ecmaîne).

Onu ve onun ailesini, hepsini kurtarmıştık.

Neml 53

وَأَنجَيْنَا الَّذِينَ آمَنُوا وَكَانُوا يَتَّقُونَ

Ve enceynellezîne âmenû ve kânû yettekûn(yettekûne).

Ve âmenû olan (Allah'a ulaşmayı dileyen) ve (bu sebeple) takva sahibi olanları kurtardık.

Ankebut 15

فَأَنجَيْنَاهُ وَأَصْحَابَ السَّفِينَةِ وَجَعَلْنَاهَا آيَةً لِّلْعَالَمِينَ

Fe enceynâhu ve ashâbes sefîneti ve cealnâ hââyeten lil âlemîn(âlemîne).

Böylece onu ve gemi halkını kurtardık. Ve onu, âlemlere âyet (ibret) kıldık.

Meryem 72

ثُمَّ نُنَجِّي الَّذِينَ اتَّقَوا وَّنَذَرُ الظَّالِمِينَ فِيهَا جِثِيًّا

Summe nuneccîllezînettekav ve nezeruz zâlimîne fîhâ cisiyyâ(cisiyyen).

Sonra takva sahiplerini kurtaracağız. Ve zalimleri, diz üstü çökmüş olarak bırakacağız.

Tahrim 11

وَضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا لِّلَّذِينَ آمَنُوا اِمْرَأَةَ فِرْعَوْنَ إِذْ قَالَتْ رَبِّ ابْنِ لِي عِندَكَ بَيْتًا فِي الْجَنَّةِ وَنَجِّنِي مِن فِرْعَوْنَ وَعَمَلِهِ وَنَجِّنِي مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ

Ve dareballâhu meselen lillezîne âmenûmreete fir’avn(fir’avne), iz kâlet rabbibni lî indeke beyten fîl cenneti ve neccinî min fir’avne ve amelihî ve neccinî minel kavmiz zâlimîn(zâlimîne).

Ve Allah, âmenû olanlara firavunun eşini örnek verdi: “Rabbim, Senin katında cennette benim için bir ev inşa et ve beni firavundan ve onun yaptıklarından kurtar. Ve zalimler kavminden beni kurtar.” demişti.

وَإِن يَتَفَرَّقَا يُغْنِ اللّهُ كُلاًّ مِّن سَعَتِهِ وَكَانَ اللّهُ وَاسِعًا حَكِيمًا

Ve in yeteferrekâ yugnillâhu kullen min seatih(seatihî) ve kânallâhu vâsian hakîmâ(hakîmen).

Ve eğer ayrılırlarsa, Allah kendi genişliğinden (bol nimetinden rızık ve ihsanı ile) hepsini gani kılar (muhtaç etmez). Ve Allah, Vâsi'dir (rahmeti keremi geniştir), Hakîm'dir (hüküm ve hikmet sahibidir).

• Like 2

Slm cokmutluluk arkadasim,

paylasimlarin icin Allah razi olsun yazilarini hep takip ediyorum inan beni cok motive ediyorsun. Bir sorum olacak bu kurtulus ayetlerin herhangi bir kaynagi varmi yoksa sen kendinden mi derledin ? Bide nelere okunabilir tam olarak aklima birsey gelmdiginden soruyorum ? Pek kestiremedim. Cevabin icin simdiden cok tesekkür ederim. :)

Hacer canım allah bin kere razı olsun ellerine güzel kalbine sağlık

Devran canım normal 2 rekat hacet namazı kılıyoruz

--------------------

cangirl kaynak Kuran-ı kerim

Kuran-ı kerimde geçen kurtulma ile alakalı ayetler

mealleri okursan zaten anlaşılmayacak birşey yok

selametle