Jump to content
roseraie

Kurtuluş Ayetleri

Recommended Posts

canım sen oku illa şu ayı degil

amac uzun süre disiplinle devam etmek

zaten okurken etkisi meydana gelir

--------------------

Her Konuda Uygulanabilecek Temel Esmalar Denenmiş Sonuç Alınmış...

maddi sıkıntı, işlerin ters gitmesi birşey satamama vs için

hergün

99 la ilahe illallah

99 allahu ekber

99 elhamdulillah

99 subhanallah

99 ya fettah

99 ya rezzak

99 ya vehhab

burda kendi eklentim var

ya Allah 5000 adet

ya gani 1000 adet

ya hayyum ya kayyum 1000 adet

vs... tesbihlerim var

anında etkili, yani 3-4 gün içinde ben öyle gördüm halen yapıyorum.

gündüz işyerime gelirken yolda okuyorum.

Her Dilek İçin 101 Rekat Hacet Namazı-Annemin formülü

bunu yaptım...

kurtuluş ayetlerinide en kısa zamanda yapıcam inş.

--------------------

bunları yaptım ve yapıcam.inş...

canım senin anında etkılı dedıgın hangı uygulama hacercim

ben mıllete esma veriyorum kendim 1-2 aydır duzenlı okumadım

yine parasız kaldım :confused:

canım senin anında etkılı dedıgın hangı uygulama hacercim

ben mıllete esma veriyorum kendim 1-2 aydır duzenlı okumadım

yine parasız kaldım :confused:

kalbi güzel kardeşim,dün bugün bende para kazanmadım ama hergün para kazanacaz diye bir kaide yok ki. sen ibadetlerini yapmaya devam et canım.

bana soracak olursan içim kan ağlıyor şu an ama aldığım nefes için şükür ediyorum. ne diyeyim rabbim büyük bunada şükür elhamdülillah......

her gecenin bir gündüzü var hep ağlayacak değiliz ya bizde güleceğiz...inş. evvelallah her daim yardımcımız olsun. amin amin amin

en etkilisi bu (ben hem abdestli hem abdestsiz çektim fark etmiyor yeterki cünüp olunmasın temiz olalım yeter) evden çıkarken abdestli çıkarım..abdest tazelemeye gayret ederim...

Kalp temizliği çok önemli lütfen fesat düşüncelere yer vermeyelim...

ya Allah 5000 adet

ya gani 1000 adet

ya rezzak 1000 adet

ya hayyum ya kayyum 1000 adet

ya rezzakül kaviül bari 2102 adet ( yine bu sitede buldum uyguluyorum)

benim ayrıca başka yöntemlerimde var senin konun eğer uygun görürsen burda paylaşırım.

çok önemli!!!!!!!!

birde bir yapıp bir yapmassak olmaz.

• Like 1

allah razı olsun...

ben ayetleri buldum eklicem burayada namazdan sonramı okunacaklar...

tamam ben anladım kırmızı ile işaretledim. benim buraya yazdığım ayetler okunduktan sonra devam edilecek...

öyle değilmi ?

çok mutluluk.

sevgilerimle,

not: çok mutluluk senden alıntı yaptım üzerinde kırmızı ile işaretledim. hakkını helal et...

--------------------

Enbiya Suresi 76 ,88

وَنُوحًا إِذْ نَادَى مِن قَبْلُ فَاسْتَجَبْنَا لَهُ فَنَجَّيْنَاهُ وَأَهْلَهُ مِنَ الْكَرْبِ الْعَظِيمِ

Ve nûhan iz nâdâ min kablu festecebnâ lehu fe necceynâhu ve ehlehu minel kerbil azîm(azîmi).

Ve Nuh (A.S), daha önce nida etmişti (seslenmiş, dua etmişti). Bunun üzerine ona icabet ettik (duasını kabul ettik). Böylece onu ve ehlini (ailesini) büyük bir üzüntüden kurtardık.

فَاسْتَجَبْنَا لَهُ وَنَجَّيْنَاهُ مِنَ الْغَمِّ وَكَذَلِكَ نُنجِي الْمُؤْمِنِينَ

Festecebnâ lehu ve necceynâhu minel gamm(gammi), ve kezâlike nuncil mu’minîn(mu’minîne).

Bunun üzerine ona icabet ettik (duasını kabul ettik). Ve onu, gamdan (üzüntüden, kederden) kurtardık. Ve Biz, mü'minleri işte böyle kurtarırız.

Saffat 76

وَنَجَّيْنَاهُ وَأَهْلَهُ مِنَ الْكَرْبِ الْعَظِيمِ

Ve necceynâhu ve ehlehu minel kerbil azîm(azîmi).

Ve O'nu (Hz. Nuh'u) ve O'nun ailesini kerbil azîmden (büyük üzüntüden) kurtardık.

Muminun 28

فَإِذَا اسْتَوَيْتَ أَنتَ وَمَن مَّعَكَ عَلَى الْفُلْكِ فَقُلِ الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي نَجَّانَا مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ

Fe izesteveyte ente ve men meake alel fulki fe kulil hamdu lillâhillezî neccânâ minel kavmiz zâlimîn(zâlimîne).

Böylece sen ve seninle beraber olan kimseler, gemiye bindiğiniz zaman: “Zalim kavimden bizi kurtaran Allah'a hamdolsun.” de.

Şuara 65,118, 119,169,170

وَأَنجَيْنَا مُوسَى وَمَن مَّعَهُ أَجْمَعِينَ

Ve enceynâ mûsâ ve men meahû ecmaîn(ecmaîne).

Ve Musa (A.S)'ı ve onunla beraber olanların hepsini kurtardık.

فَافْتَحْ بَيْنِي وَبَيْنَهُمْ فَتْحًا وَنَجِّنِي وَمَن مَّعِي مِنَ الْمُؤْمِنِينَ

Feftah beynî ve beynehum fethan ve neccinî ve men maiye minel mu’minîn(mu’minîne).

Bu durumda benimle onların arasını öyle bir açışla aç ki (ve böylece) beni ve mü'minlerden benimle beraber olanları kurtar.

فَأَنجَيْنَاهُ وَمَن مَّعَهُ فِي الْفُلْكِ الْمَشْحُونِ

Fe enceynâhu ve men meahu fîl fulkil meşhûn(meşhûni).

Böylece onu ve onunla beraber olanları, dolu bir gemi içinde kurtardık.

رَبِّ نَجِّنِي وَأَهْلِي مِمَّا يَعْمَلُونَ

Rabbi neccinî ve ehlî mimmâ ya’melûn(ya’melûne).

Rabbim, beni ve ehlimi (ailemi ve bana tâbî olanları), onların yaptıklarından kurtar.

فَنَجَّيْنَاهُ وَأَهْلَهُ أَجْمَعِينَ

Fe necceynâhu ve ehlehû ecmaîn(ecmaîne).

Bunun üzerine Biz de onu ve ehlini (ailesini ve ona tâbî olanları), hepsini kurtardık.

Hud 58, 66

وَلَمَّا جَاء أَمْرُنَا نَجَّيْنَا هُودًا وَالَّذِينَ آمَنُواْ مَعَهُ بِرَحْمَةٍ مِّنَّا وَنَجَّيْنَاهُم مِّنْ عَذَابٍ غَلِيظٍ

Ve lemmâ câe emrunâ necceynâ hûden vellezîne âmenû meahu bi rahmetin minnâ, ve necceynâhum min azâbin galîz(galîzin).

فَلَمَّا جَاء أَمْرُنَا نَجَّيْنَا صَالِحًا وَالَّذِينَ آمَنُواْ مَعَهُ بِرَحْمَةٍ مِّنَّا وَمِنْ خِزْيِ يَوْمِئِذٍ إِنَّ رَبَّكَ هُوَ الْقَوِيُّ الْعَزِيزُ

Fe lemmâ câe emrunâ necceynâ sâlihan vellezîne âmenû meahu bi rahmetin minnâ ve min hizyi yevmi iz(izin), inne rabbeke huvel kaviyyul azîz(azîzu).

Bundan sonra emrimiz geldiği zaman Salih (A.S)'ı ve onun yanındaki âmenû olan kimseleri Bizden bir rahmetle kurtardık. Ve izin gününün zilletinden (de) kurtardık. Muhakkak ki senin Rabbin, O; Kaviyy'dir (güçlü), Azîz'dir (yüce).

Ali-İmran 103

وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ وَاذْكُرُواْ نِعْمَةَ اللّهِ عَلَيْكُمْ إِذْ كُنتُمْ أَعْدَاء فَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِكُمْ فَأَصْبَحْتُم بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا وَكُنتُمْ عَلَىَ شَفَا حُفْرَةٍ مِّنَ النَّارِ فَأَنقَذَكُم مِّنْهَا كَذَلِكَ يُبَيِّنُ اللّهُ لَكُمْ آيَاتِهِ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ

Va’tasımû bihablillâhi cemîân ve lâ teferrekû, vezkurû ni’metallâhi aleykum iz kuntum a’dâen fe ellefe beyne kulûbikum fe asbahtum bi ni’metihî ihvânâ(ihvânen), ve kuntum alâ şefâ hufretin minen nâri fe enkazekum minhâ, kezâlike yubeyyinullâhu lekum âyâtihî leallekum tehtedûn(tehtedûne).

Ve hepiniz, Allah'ın ipine sımsıkı tutunun, fırkalara ayrılmayın! Ve Allah'ın sizin üzerinizdeki ni'metini hatırlayın; siz (birbirinize) düşman olmuştunuz. Sonra sizin kalplerinizin arasını birleştirdi, böylece O'nun (Allah'ın) nimeti ile kardeşler oldunuz. Ve siz ateşten bir çukurun kenarında iken sizi ondan kurtardı. İşte Allah, âyetlerini size böyle açıklıyor. Umulur ki böylece siz hidayete erersiniz.

Enam 16, 63,64

مَّن يُصْرَفْ عَنْهُ يَوْمَئِذٍ فَقَدْ رَحِمَهُ وَذَلِكَ الْفَوْزُ الْمُبِينُ

Men yusraf anhu yevme izin fe kad rahımeh(rahımehu), ve zâlikel fevzul mubîn(mubînu).

O gün (izin günü), kim ondan (azaptan) uzaklaştırılırsa, o taktirde ona (Allah), rahmet etmiştir. Ve işte bu, apaçık bir fevzdir (kurtuluştur).

قُلْ مَن يُنَجِّيكُم مِّن ظُلُمَاتِ الْبَرِّ وَالْبَحْرِ تَدْعُونَهُ تَضَرُّعاً وَخُفْيَةً لَّئِنْ أَنجَانَا مِنْ هَذِهِ لَنَكُونَنَّ مِنَ الشَّاكِرِينَ

Kul men yuneccîkum min zulumâtil berri vel bahri ted’ûnehu tedarruan ve hufyeh(hufyeten), le in encânâ min hâzihî le nekûnenne mineş şâkirîn(şâkirîne).

“Sizi karanın ve denizin karanlıklarından kim kurtarır?” de. Gizlice ona yalvararak: “Eğer bizi bundan kurtarırsan biz mutlaka şükredenlerden oluruz.” diye dua edersiniz.

قُلِ اللّهُ يُنَجِّيكُم مِّنْهَا وَمِن كُلِّ كَرْبٍ ثُمَّ أَنتُمْ تُشْرِكُونَ

Kulillâhu yuneccîkum minhâ ve min kulli kerbin summe entum tuşrikûn(tuşrikûne).

De ki: “Ondan ve bütün sıkıntılardan sizi Allah kurtarır. Sonra siz (O'na) ortak koşuyorsunuz.”

Araf 72

فَأَنجَيْنَاهُ وَالَّذِينَ مَعَهُ بِرَحْمَةٍ مِّنَّا وَقَطَعْنَا دَابِرَ الَّذِينَ كَذَّبُواْ بِآيَاتِنَا وَمَا كَانُواْ مُؤْمِنِينَ

Fe enceynâhu vellezîne meahu bi rahmetin minnâ ve kata'nâ dâbirellezîne kezzebû bi âyâtinâ ve mâ kânû mu'minîn(mu'minîne).

Yunus 73 ,86 ,103

فَكَذَّبُوهُ فَنَجَّيْنَاهُ وَمَن مَّعَهُ فِي الْفُلْكِ وَجَعَلْنَاهُمْ خَلاَئِفَ وَأَغْرَقْنَا الَّذِينَ كَذَّبُواْ بِآيَاتِنَا فَانظُرْ كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الْمُنذَرِينَ

Fe kezzebûhu fe necceynâhu ve men meahu fîl fulki ve cealnâhum halâife ve agraknellezîne kezzebû bi âyâtinâ, fanzur keyfe kâne âkıbetul munzerîn(munzerîne).

Fakat onu yalanladılar. Sonra Biz, onu ve gemide onunla beraber olanları kurtardık. Ve onları, halifeler kıldık ve âyetlerimizi yalanlayan kimseleri, (suda) boğduk. Artık bak, uyarılanların sonu nasıl oldu.

وَنَجِّنَا بِرَحْمَتِكَ مِنَ الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ

Ve neccinâ bi rahmetike minel kavmil kâfirîn(kâfirîne).

Ve bizi, Senin rahmetinle kâfirler kavminden kurtar.

ثُمَّ نُنَجِّي رُسُلَنَا وَالَّذِينَ آمَنُواْ كَذَلِكَ حَقًّا عَلَيْنَا نُنجِ الْمُؤْمِنِينَ

Summe nuneccî rusulenâ vellezîne âmenû kezâlik(kezâlike), hakkan aleynâ nuncil mu’minîn(mu’minîne).

Sonra Biz, resûllerimizi ve âmenû olan kimseleri böyle kurtarırız. Mü'minleri kurtarmamız üzerimize haktır.

Fussilet 18

وَنَجَّيْنَا الَّذِينَ آمَنُوا وَكَانُوا يَتَّقُونَ

Ve necceynellezîne âmenû ve kânû yettekûn(yettekûne).

Ve âmenû olanları (Allah'a ulaşmayı dileyenleri) kurtardık. Ve (böylece) onlar, takva sahibi olmuşlardı.

Saffat 115,134

وَنَجَّيْنَاهُمَا وَقَوْمَهُمَا مِنَ الْكَرْبِ الْعَظِيمِ

Ve necceynâ humâ ve kavme humâ minel kerbil azîm(azîmi).

Ve ikisini ve onların kavimlerini kerbil azîmden (büyük üzüntüden) kurtardık.

إِذْ نَجَّيْنَاهُ وَأَهْلَهُ أَجْمَعِينَ

İz necceynâhu ve ehlehû ecmaîn(ecmaîne).

Onu ve onun ailesini, hepsini kurtarmıştık.

Neml 53

وَأَنجَيْنَا الَّذِينَ آمَنُوا وَكَانُوا يَتَّقُونَ

Ve enceynellezîne âmenû ve kânû yettekûn(yettekûne).

Ve âmenû olan (Allah'a ulaşmayı dileyen) ve (bu sebeple) takva sahibi olanları kurtardık.

Ankebut 15

فَأَنجَيْنَاهُ وَأَصْحَابَ السَّفِينَةِ وَجَعَلْنَاهَا آيَةً لِّلْعَالَمِينَ

Fe enceynâhu ve ashâbes sefîneti ve cealnâ hââyeten lil âlemîn(âlemîne).

Böylece onu ve gemi halkını kurtardık. Ve onu, âlemlere âyet (ibret) kıldık.

Meryem 72

ثُمَّ نُنَجِّي الَّذِينَ اتَّقَوا وَّنَذَرُ الظَّالِمِينَ فِيهَا جِثِيًّا

Summe nuneccîllezînettekav ve nezeruz zâlimîne fîhâ cisiyyâ(cisiyyen).

Sonra takva sahiplerini kurtaracağız. Ve zalimleri, diz üstü çökmüş olarak bırakacağız.

Tahrim 11

وَضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا لِّلَّذِينَ آمَنُوا اِمْرَأَةَ فِرْعَوْنَ إِذْ قَالَتْ رَبِّ ابْنِ لِي عِندَكَ بَيْتًا فِي الْجَنَّةِ وَنَجِّنِي مِن فِرْعَوْنَ وَعَمَلِهِ وَنَجِّنِي مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ

Ve dareballâhu meselen lillezîne âmenûmreete fir’avn(fir’avne), iz kâlet rabbibni lî indeke beyten fîl cenneti ve neccinî min fir’avne ve amelihî ve neccinî minel kavmiz zâlimîn(zâlimîne).

Ve Allah, âmenû olanlara firavunun eşini örnek verdi: “Rabbim, Senin katında cennette benim için bir ev inşa et ve beni firavundan ve onun yaptıklarından kurtar. Ve zalimler kavminden beni kurtar.” demişti.

Nisa 130 (kocası kaçan kendilerine bakmayan hanım kardeşlerimize )

وَإِن يَتَفَرَّقَا يُغْنِ اللّهُ كُلاًّ مِّن سَعَتِهِ وَكَانَ اللّهُ وَاسِعًا حَكِيمًا

Ve in yeteferrekâ yugnillâhu kullen min seatih(seatihî) ve kânallâhu vâsian hakîmâ(hakîmen).

Ve eğer ayrılırlarsa, Allah kendi genişliğinden (bol nimetinden rızık ve ihsanı ile) hepsini gani kılar (muhtaç etmez). Ve Allah, Vâsi'dir (rahmeti keremi geniştir), Hakîm'dir (hüküm ve hikmet sahibidir).

ALLAH razi olsun,hepsi birarada olmus,emegine saglik...

ALLAH razi olsun,hepsi birarada olmus,emegine saglik...

teşekkürler.

allah razı olsun...

hacer evet ben şu sıra düzenli okumuyorum

valla okuyunca şak diye birşeyler oluyor para geliyor ne yalan söyliyim

bi iş cıkıyor birsey oluyor ve paranız oluyor

bunu acık ve net belirteyim

Hacer senın yaptıgın dıger formuller neler bana ozenden yazar mısın

eger mesajın bana gelmezse burdan yaz lutfen-once kopyala

cunku belkı mesajın bana ulasamıcak

cok tesekkurler

hacer evet ben şu sıra düzenli okumuyorum

valla okuyunca şak diye birşeyler oluyor para geliyor ne yalan söyliyim

bi iş cıkıyor birsey oluyor ve paranız oluyor

bunu acık ve net belirteyim

Hacer senın yaptıgın dıger formuller neler bana ozenden yazar mısın

eger mesajın bana gelmezse burdan yaz lutfen-once kopyala

cunku belkı mesajın bana ulasamıcak

cok tesekkurler

seninki kadar kısa değil ama etkisi çok büyük sure ve dualar.

allah kabul etsin

Not : benim aşağıda verdiklerim adet halinde okunmaz ama tesbih çekilebilir.

--------------------

Beş vakit namaz kılınacak

Sabah namazı

Yasin, vakıa ayrıca inşirah 7 adet

Öğlen namazı

Yasin, Fetih ayrıca inşirah 7 adet

İkindi namazı

Yasin, nebe(amme) ayrıca inşirah 7 adet

Akşam namazı

Yasin, vakıa ayrıca inşirah 7 adet

Yatsı namazı

Yasin, mülk,duhan,secde ayrıca inşirah 7 adet

Bütün namazların ardından

1-Fatiha 1 adet

2-Ayetetel kürsi 1 adet

3-Ali-imran süresi 18-19 -26-27 ayetler

4-Salavat-ı terficiye 11 adet

Okunur….

Ayrıca,

Bunları yapamasan her gece 41 adet Yasin okunur (sadece 2 saat 15 dakikanızı alır)

Ayrıca,

Eğer bunuda yapamasan her gün rızk genişliği için

Günlük 15 adet Ali-imran süresi 18-19 okunur….

Ayrıca,

Gene rızık ve ev sahibi olmak için

Her sabah namazdan sonra

41 adet Ali-imran süresi 26-27 ayetler okunur

Ayrıca,

Günlük tesbihlerim var onlarda bu sitede mevcut.

çok mutluluk verdiği tesbihleri yapıyorum ve faydasınıda gördüm allah razı olsun.

bunların hepsi benim ezberimde var

benim imza kısmında bulunan duayıda günlük 100 adet okursanız faydasını çok görürsünüz...

ÂLİ İMRÂN Suresi Ayet - 18 – 19 26-27 ayetler

شَهِدَ اللّهُ أَنَّهُ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ وَالْمَلاَئِكَةُ وَأُوْلُواْ الْعِلْمِ قَآئِمَاً بِالْقِسْطِ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ

Şehidallâhu ennehû lâ ilâhe illâ huve, vel melâiketu ve ulûl ilmi kâimen bil kıst(kıstı), lâ ilâhe illâ huvel azîzul hakîm(hakîmu).

Allah, şehâdet (şahitlik) etti: Muhakkak ki O'ndan başka ilâh yoktur. Melekler ve ilim sahipleri de adaletle kâim oldular (şahit oldular) ki, O'ndan başka ilâh yoktur, (O) Azîz'dir, Hakîm'dir.

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ وَمَا اخْتَلَفَ الَّذِينَ أُوْتُواْ الْكِتَابَ إِلاَّ مِن بَعْدِ مَا جَاءهُمُ الْعِلْمُ بَغْيًا بَيْنَهُمْ وَمَن يَكْفُرْ بِآيَاتِ اللّهِ فَإِنَّ اللّهِ

سَرِيعُ الْحِسَابِ

İnned dîne indâllâhil islâm(islâmu), ve mahtelefellezîne ûtûl kitâbe illâ min ba’di mâ câehumulılmu bagyen beynehum, ve men yekfur bi âyâtillâhi fe innallâhe serîul hısâb(hısâbı).

Muhakkak ki Allah'ın indinde dîn, İslâm'dır (teslim dînidir). Kendilerine kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonra aralarındaki hased sebebiyle ihtilâfa düştüler. Ve kim Allah'ın âyetlerini örterse (inkâr ederse), o taktirde, muhakkak ki Allah, hesabı çabuk görendir.

قُلِ اللَّهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَن تَشَاء وَتَنزِعُ الْمُلْكَ مِمَّن تَشَاء وَتُعِزُّ مَن تَشَاء وَتُذِلُّ مَن تَشَاء بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلَىَ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ

Kulillâhumme mâlikel mulki tû’til mulke men teşâu ve tenziul mulke mimmen teşâ’(teşâu), ve tuizzu men teşâu ve tuzillu men teşâ’(teşâu, bi yedikel hayr(hayru), inneke alâ kulli şey’in kadîr(kadîrun).

De ki: "Mülkün mâliki olan Allah'ım. Mülkü dilediğine verirsin ve dilediğinden mülkü alırsın. Ve dilediğini azîz kılarsın ve dilediğini zelil edersin. “Hayır” senin elindedir. Muhakkak ki sen herşeye kaadirsin.

تُولِجُ اللَّيْلَ فِي الْنَّهَارِ وَتُولِجُ النَّهَارَ فِي اللَّيْلِ وَتُخْرِجُ الْحَيَّ مِنَ الْمَيِّتِ وَتُخْرِجُ الَمَيَّتَ مِنَ الْحَيِّ وَتَرْزُقُ مَن تَشَاء بِغَيْرِ حِسَابٍ

Tûlicul leyle fîn nehâri ve tûlicun nehâra fîl leyl(leyli), ve tuhricul hayya minel meyyiti ve tuhricul meyyite minel hayy(hayyi), ve terzuku men teşâu bi gayri hısâb(hısâbın).

Geceyi gündüzün içine sokarsın ve gündüzü gecenin içine sokarsın. Canlıyı ölüden çıkarırsın ve ölüyü canlıdan çıkarırsın. Ve dilediğin kimseyi hesapsız rızıklandırırsın.

not:::

Bunların hepsi yasin kitablarında mevcut ben yaklaşık 30 senedir yaptığım için ezberimden yazdım ayet leride kuran sitesinden kopyalayıp yazdım....

Kandiliniz kutlu olsun.....

çokmutluluk yanıtladığın için sorumu teşekkür ederim.. Allah bu günde beni sevindirdiğin gibi senide sevindirsin..:)

çokmutluluk yanıtladığın için sorumu teşekkür ederim.. Allah bu günde beni sevindirdiğin gibi senide sevindirsin..:)

canım benim bu ne güzel dua çok memnun oldum allah razı olsun

hep beraber inşallah

hacer canım ellerine saglık not alıyorum

hepinizin kandili mübarek olsun

Guest linergene

çokmutluluk verdiğin tekip için allah senden razı olsun canım ama anlamadım 2 rekat namazdan sonra en altta verilen ayetlerimi 7 şer kere okuycaz cevaplarsan sevinirim

linergene evet canım namaz sonrası da okuyabılırsın namaz ıcınde de selam vermeden hemen once okuyabılırsın

kagıttan da okusan olur ben oyle yapıyorum

o kadar ayetı ezbere bıldıgımı soyleyemem

zaten hep de kabul oluyor