Jump to content
Guest urfayagelin

Adak ve Dilek

Recommended Posts

Allah kabul etsin insallah güldünya, müjdeli haberi bizede bildir olurmu :)

Olursa zaten mucize gibi bir şey olacak.İşte o zaman bildiririm Allah'ın iziyle.

Guest Poseidon

urfayagelin Allah razı olsun senden çok güzel bir paylaşım.bir de ben birşey sormak istiyorum aynı dilek için birden fazla adakta bulunmakta bir sakınca varmıdır? yada daha fazla adak yapmak daha çabuk kabul olmasını sağlarmı? bu konuda bilgisi olan varmı?

Guest nurden

benimde bir dileğim var.. adagımı adadım olursa eger bende sevabını seyyidet nefise hazretlerine hediye edicem...benim dileğim imkansız olursa mucize olur.2 yıldan beri okumadıgım dua klamadı..tam umudumu kesiyorum karsıma yenibişeyler cıkıyor..olmazsaa olmuyor diyorum bırakıyorum ama bu defada urfayagelinin paylasımı cıktı karsıma...artık dua etmeye bile gücüm kalmadı ....rabbim ol demedikten sonra hiçbişey olmuyor...artık merhametine sıgınıyorum allahım...allah razı olsun urfaya gelin...selametle...

Guest urfayagelin

umutsuzluk yok arkadaşlar...

hepimizin çok istediği şeyler olduğu için burada değil miyiz zaten?

sabır,azim,ısrar çok önemli ve sonrasını da Allah'a bırakmak...

Duada hırs yapmadan ısrar etmek, umutsuzluğa düşmemek ve Allah'tan beklemek çok önemli.

Öncelikle şunu unutmayın, içinde bulunduğunuz depresyondan çıkmadan sağlıklı düşünemezsiniz. Tüm hayatınızı, moralinizi dileğinize bağlamayın.

Öncelikle o depresyondan bir şekilde çıkın.

Ben hep dualarıma şöyle başlarım:

"Allah'ım dualarımda haddimi aşmaktan, isyana düşmekten ve umutsuzluğa kapılmaktan beni koru."

"Günlük yaşantıma devam edebilmem için bana güç ver."

Allah hepimizden razı olsun.Amin.

--------------------

urfayagelin Allah razı olsun senden çok güzel bir paylaşım.bir de ben birşey sormak istiyorum aynı dilek için birden fazla adakta bulunmakta bir sakınca varmıdır? yada daha fazla adak yapmak daha çabuk kabul olmasını sağlarmı? bu konuda bilgisi olan varmı?

aynı dilek için birden fazla adakta bulunmanın sakıncası yoktur diye düşünüyorum, içinden geliyorsa yapabilirsin bence. Ama daha çabuk kabul olmasını sağlar mı diyosan onu sadece Allah bilir.

Allah razı olsun kardeşim..çok güzel bir paylaşım..Allah dua ya yöneldiğin her an dualarını hayırlı kılıp versin inşallah..selametle

Guest urfayagelin
Allah razı olsun kardeşim..çok güzel bir paylaşım..Allah dua ya yöneldiğin her an dualarını hayırlı kılıp versin inşallah..selametle

o kadar mutlu etti ki bu duan beni anlatamam, çok teşekkürler.

Ben de o zaman aynı duayı senin ve müminler için ediyorum. Allah duaya yöneldiğimiz her an dualarımızı hayırlı kılıp versin inşaallah...

Guest urfayagelin

ben teşekkür ederim okuduğunuz ve beni mutlu ettğiniz için

o kadar mutlu etti ki bu duan beni anlatamam, çok teşekkürler.

Ben de o zaman aynı duayı senin ve müminler için ediyorum. Allah duaya yöneldiğimiz her an dualarımızı hayırlı kılıp versin inşaallah...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aminnn kardeşim..