Jump to content
bendeki.sen

Denenmiş Bir Duadadır Mutlaka Okuyun...

Recommended Posts

hacersş, 8 dakika önce yazdı:

Beyala birde bu dua yı oku istersen ben daha önce bir tanıdığıma vermiştim, aynı senin durumundaydı şimdi eşi evde ve mutlular. İçten kalben ve inancınla yap. İnş. 

Beyala, Şimdi yazdı:

Sağol cqnım yapayım inşallah bunu değilde Rahman süresini 70 kere okumuştum bir hafta içindeki tam hatırlamıyorum yine burda okumuştum aklıma gelen duyduğum her şeyi yaptım kimse döndüremedi seni istemiyorom sevmiyorum sevgim bitti ayağına gidip yalvarmıyqn kimse kalmadı yalvardım ne olur şu kız çocuğu icin gitme en azından ergenliği bitsin yok olmaz dedi herkes alışıyor oda alışacak asla üzerinde üzerimizde büyü vs yok eminim yaşanmışlıklar buraya getirdi 

Edited by Beyala

Biraz kendi haline bırak diyeceğim, hemen başka birini buluyorlar. Ne diyeceğimine bilemedim. Okunan ezanların yüzü suyu hürmetine Rabbim huzur versin sizlere

Burada yazan yorumlarıda oku mutlaka aklına gelen birşey olur, elahanım30 konusunuda bir incele yorumları oku bence.... 

Bu duayı

Evlenmeyi  düşünürken kavga edip ayrılan kişide okuyabilir mi?? Yoksa haram mı olur?

Asli, 3 dakika önce yazdı:

Bu duayı

Evlenmeyi  düşünürken kavga edip ayrılan kişide okuyabilir mi?? Yoksa haram mı olur?

Bu soru yu kime sordun bilmiyorum da benim düşüncem niye haram olsun ki. 

Nihayetinde Allah a dua edip hakkında hayırlısını iste, en güzel iyle sana nasip eder yaradan. 

• Thanks 1

Canımmmm çok teşekkür ederim:) Allah’ım herşeyin hayırlısını nasip etsin inşallah cümlemize

• Like 1

Asli, 1 dakika önce yazdı:

Canımmmm çok teşekkür ederim:) Allah’ım herşeyin hayırlısını nasip etsin inşallah cümlemize

Amin. 

Burada okuyan herkes için yazdıklarım, 

Tekvir süresini bol bol okuyun, tavsiye ederim, mealini de okuyun. 

sürenin sonunda güzel bir öğüt var..

29. ayette diyor ki Yüce Rahman

"Allah dilemeden siz dilemeyezsiniz"

dolayısı ile  içindeki istek senden değildir..istiyorsan bekle ve farket ki duan kabul oluyor..o kendinden bildiğin istek seni alıp nerelere getiriyor..işte endişelenmeden isteğinin peşine düş derim ben..  

"Allah iman edip salih amel işleyenlerin dualarını kabul eder ve kendi kereminden onlara istediklerinden de fazlasını verir.” (Şura: 26)

Ancak şunu hatırlatmakta yarar görüyorum, biz insanlar olarak Allah ın ilmini belli sınırlar içinde idrak edebiliyoruz.

Yani Allah ın kimin duasını ne şekilde kabul edip etmeyeceği belli değildir. Bazıları Allah a dua etmez, Allah ile konuşur gibi derdini anlatır,  dertlerine deva bulur. Bazılarının imanları kuvvetlidir kesin olarak ister,  o dileğin olmama sebepleri vardır ve olmaz.

O Allah ve kul arasındadır,

kimse dua edenin sırrını bilemez.             

Duanın olacağına inanmak zaten insanın kalbindedir. Bir insan olacağına ne kadar inansa da, bazen içinden olmayacağını düşünür, bu çoğu zaman bizim elimizde değildir.

Elimizde olan en hayırlı amel ile dua da ısrarcı olmaktır,      

• Thanks 1