Jump to content
Sign in to follow this  
Guest godra

Bu Kadar Tesadüf Olmaz

Recommended Posts

Bende dusunce gucune cok ınanıyorum ama nasıl hayata gecıyordA gerceklesebılıyor gercektende tesaduf mu tesadufse bu kadarınada pes dedırtıyor!Cok sevdıgım bırı vardı ayrı sehırlerdeyız aramız acıktı bır donem O dönem kendi kendime keske aynı sokakta otursak en azından uzaktanda olsa görürüz birbirimizi derdim birbirimizden habersiz aynı sene aynı ay ve hatta ay hafta aynı sokaga tasındık..:)

• Like 1

Bende bir yuhh dedim yani :D yalnız şu kocalarına yıldırım düşen kadın garanti birinden beddua aldı,yani adamlarla ilgili bir tesadüf olamaz,kadınla ilgili bir durum söz konusu :cool:

Bende dusunce gucune cok ınanıyorum ama nasıl hayata gecıyordA gerceklesebılıyor gercektende tesaduf mu tesadufse bu kadarınada pes dedırtıyor!Cok sevdıgım bırı vardı ayrı sehırlerdeyız aramız acıktı bır donem O dönem kendi kendime keske aynı sokakta otursak en azından uzaktanda olsa görürüz birbirimizi derdim birbirimizden habersiz aynı sene aynı ay ve hatta ay hafta aynı sokaga tasındık..:)

keşke cansel elçinde bizim sokağa taşınsa:D

• Like 2

ya ben yillar önce Yasemin Bozkurt kadinin sesi isimli programinda izlemistim bir kadin geldi Irak asilliydi sanirim ilk esi ile ikinci esleri savasa katiliyorlar tabi aralikli olarak ilkinde haber alamayinca ölüsüde gelmiyor ikinci kez evleniyor o da ayni sekilde ne haber geliyor ne ölüsü öldü sanip ücüncü kez evleniyor bir zaman sonra ikiside ölü olmadiklari ve ikiside zaman sonra kadini buluyorlar ve karsilarina cikiyorlar kadin tabi saskin halde ne yapacagini sasiriyor, hayat hikayesini Yasemin Bozkurt`a anlatmisti tabi cözümü yoktu öyle havada kalmisti, kadin ise daha üzgün ve de saskin haldeydi..

Benim de su zamana kadar gercekten sevdigim kisilerin hepsi ayni dogum tarihine sahip. Ve hepsiyle ayni sekilde ayrildik. Ve hepsinin arkasindan ayni sozleri soyluyorum. Pek iyi seyler degil tabii kulaklari cinliyodur :P sevdigim cocuklarin derken bir duzine anlasilmasin 2 kisiden bahsediyorum :))

George Robert Price'in makalesini okuyun arkadaşlar. Allah'ın varlığını matematikle kanıtlamış kişidir. Sonra aklını kaybedip intihar etti. o makalesi şu an sadece british library'de var. Hakkında birkaç kitap da yazıldı. Olay şu hayatına giren tüm kalbini kıran kadınların isimlerinin christina olduğunu farkediyor. Ayrıca yaşadığı evlerin numaralarının aynı olduğunu. Sonra olasılık hesabı yapıyor önce ve bu kadar şeyin rastlantı olamayacak kadar büyük bir olasılık olduğunu anlıyor.

Şahsen ingilterede yaşadığım tüm evlerin numaraları ya 37 ya da 73 idi. Türkiye'de de hep 11 numaralı evlerde oturdum. hayatımı zehir eden iki insanın ismi merve'ydi. daha komik birşey söyleyeceğim. ilkokulda bir fatih diye arkadaşım vardı. o benimle çok iyi arkadaşken sınıfta gıcık olduğum merve ile bir hafta sonu aynı doğumgününe gidip çok sıkı fıkı arkadaş olmuşardı. küçükken en yakın arkadaşımı kaybetmiştim çok üzülmüştüm yani. gariptir bir sene sonra fatih diye bir çocuk daha geldi sınıfa ve bu benim eski arkadaşım fatihin en yakın arkadaşı oldu. 5. sınıftaydık ve çocuk bana sırılsıklam aşıktı. burası kader bölümü değil. sadece aklıma geldiği için söyledim. fatih de merve diye bir kızla evlendi. bu raslantı mı bilemiyorum yani.

daha çok şey var da işte yani.

• Like 1

bir olay ben kendimden de anlatayim ben yillar önce hayirli esim kimdir diye dua etmistim yatmistim tabi bir iki hafta sonra gördüm daha fazla gecmeden tanistim hemen hemen herseyimiz ayni sayilirdi düsünce, ne aklimizdan geciyorsa karsi taraf biliyordu / anlayabiliryordu yani tatminkar cevaplar veriyorduk birbirimize, tam tamina uyumlu sohbet derken, cogu tel numarasi benzerlik tutun cadde numarasi, cadde ismi harfi derken ayni numaraya isabet ediyordu hatta sohbet ederken ben bisey anlatmistim bana demistiki sen bizimkileri tarif ediyorsun yani bu derece.. sonralari tabi sunun farkina vardim biraz sIkici geliyordu sanki heyecen kalmiyordu sanki bu kisi benim ruhumu da okur gibilerinden biraz rahatsizlik duymustum.. neyse ki hayirli kismetim degilmis aslinda sevindim diyebilirim acikcasi bana biraz fazla geliyordu insanin biraz da gizemli tarafi olmasi gerekiyor kanisindayim...

• Like 1

Bu Hugh Williams'lar hep kurtuluyor mu!? Ben adımı Hugh Williams olarak değiştiricem olm nan :D