Jump to content
yesil

Yumusak Kek Tarifi

Recommended Posts

Yaptım tarifi hakikaten yumuşacık oldu.. fakat çok yağlı ve fazla kabarmadı malesef artık benim alçak fırınının azizliğine kurban gitti kek...

Guest Gardenia

Benimde Hamurişlerine Bir Merakım ve Becerim Var Degişik Degişik Yapıyorum Çokta Güzel Oluyor::):) bunuda denıycemmm

Yaptım tarifi hakikaten yumuşacık oldu.. fakat çok yağlı ve fazla kabarmadı malesef artık benim alçak fırınının azizliğine kurban gitti kek...

yagini az kat ben öyle yapiyorum hep. kabartma tozunu da azaltabilirsin bi dahaki sefere. ikinciye daha güzel bir kek olur kesin :)

Sevgili Yeşil bu kek tarifini yapıyorum gerçekden yumuşacık haifi ve çok lezzetli inanmıyor bizimkiler benim yaptığıma saol çok faydalı oldu inan.

Sevgili Yeşil bu kek tarifini yapıyorum gerçekden yumuşacık haifi ve çok lezzetli inanmıyor bizimkiler benim yaptığıma saol çok faydalı oldu inan.

cok sevindim :)

frezya gecen bi kek yaptim canim bu onun yaninda bir sey degil mis :)

biraz zahmetli bundan ama daha pofuduk oldu.

yumurtalari tüm kirmiyorsun icine. akini cirpiyorsun. mikser kullanmiyorsun bi de takta kasik ile karistiriyorsun. acayip oluyor.

sonra onun da tarifini eklerim insallah.

• Like 1

bende yaptım yeşil gercekten bizimkilerde bayıldı kızım dersaneye götürdü arkadaslarına.bişey sorcam arasındaki kakao yu bi miktar baska bi kaptamı yaptın.paylasımın için tesekkürler.

arkadaşlar kekin arasına kakao koyarken kekin yarısını kalıba dökün sonra üzerine çay kaşığı ile kakao serpin çay kaşığı ilede kakao yu hamura bulaştırın ama çok karıştırmadan sonra kalan hamuru tekrar kalıba dökün ozaman arasındaki kakao daha güzel oluyo...

bende yaptım yeşil gercekten bizimkilerde bayıldı kızım dersaneye götürdü arkadaslarına.bişey sorcam arasındaki kakao yu bi miktar baska bi kaptamı yaptın.paylasımın için tesekkürler.

yok canim ayri yapmadim. kekin yaridan fazlasini kalibina koy. sonra kalana kakao ekle az karistir onu da kaliba dök digerinin üzerine yani. sonra da catalla arasindan gec ikisinin. öyle sekil aliyor.

Guest reyhan58

sabah sabah istahimi kapartti cok güzel görüynüyorrr:D