Jump to content
Guest YuksekVoltaj

İçimizde Kim Var?

Recommended Posts

Guest YuksekVoltaj

İçimizde kim var?

Şeytanmısın? Melek mi?

Hani bir şeyler yapmak isteriz, o içimizde ki potansiyeli ortaya çıkaracak.

Hani vardır ya... Ah şunu bir atlatsam çok şey yapacağım diyen bir yanımız. Birde bunun tam tersini söyleyen bir yan vardır içimizde. Çoğu zaman onu dinlemek istemeyiz ama yapamazsın dediği her şey onun dediği gibi olur.

Kızarız, söyleniriz. nedir bu? diye sorarız çoğu zaman. Bir yanımız var çok başarılı, bir yanımız var sanki başarısız olmak için yarışıyor.

Nedense aynı hataları tekrar tekrar bize yaptıran, aynı olayları sanki mıknatıs gibi bize çeken, sanki bizimle çekişen, yarışan, engelleyen bir şey var içimizde.

Biliriz ne olduğunu ama anlamayız nasıl çalıştığını. Kimi bilinçaltı der, kimi uğursuzluk, kimi kara kara düşünür acaba üzerimde lanet mi var? diye.

Bazen bir bakarız sanki her yerden kolaylık ve yardım yağıyor. Sanki başımızdan aşağıya bereket yağıyor ama hemen ardından kısa bir süre sonra bozulur sanki bu sihirli hava.

Çocukluktan gençliğe, delikanlılıktan orta yaşlara doğru ilerlediğimizde. hayatımızda değişiklikler olur.

25 yaşlarından sonra deriz ki... ben daha önce böyle değildim ne oldu bana.

------------------------------------------------------------------------------

Her insan mükemmel olarak boş kap gibi doğar ama daha sonra o kadar çöp dolar ki o saf yaratılışımıza. Bize ait olmayan ne varsa toplarız çöpçü gibi.

Nerler mi? Ailemizin korkuları, acı tecrübeleri, kendilerine ve hayata olan yanlış inanışlarını kopyalarız.

Babamızı, annemizi modelleriz.

"Anasına bak kızını al, babasına bak oğlunu al" demişler...

Asıl mesele içimizde bizden başka biri var. ve o asla kendimiz değiliz.

ya annemiz ya babamız yada başka biridir bu kişi.

Kendimiz olmak istediğimizde olamayız. Çünkü yaşam programımıza bu modeller yazılır 0-6 yaş arasında.

Bu yazımıda bu konuya bakacağız. Tabii isterseniz.

Bu satırlarda kendini bulan ve bunları düşünüp bir türlü işin içinden çıkamamış olanlar varsa, bu yazı sizin için.

Bu günden itibaren başlıyoruz.

Sevgiler

slm Yuksekvoltaj hos gelmissin yine ,her zamanki gibi harika bir konu daha acmissin tebrik ederim...:)

Guest YuksekVoltaj

Hosbulduk selamlar

Hoş geldin kardeşim. Konularından çok istifade ettik. Diğer açtığın konular gibi bu konuda oldukça ilginç. Takip edeceğim. Allah razı olsun.

Guest YuksekVoltaj

Uyguladığınız sürece işinize yarar selamlar...

atesmangif-1.jpg

yüksekvoltaj gelişine sevindim.:) hayatımıza katıcaklarını sabırsızca bekliorum yine:) hoşgeldin:)

Guest YuksekVoltaj

YuksekVoltaj'dan :-)

Guest linergene

günlerdir yeni yazı dizinizi bekliyordum hep yeni konunuzu açtınızmı die bakıyordum merakla, yeniden sizinle hayatı ve bizden öz benliğimizden başka herşeyin olduğu iç dünyamızı arındırma seanslarına sonunda kavuştuk.teşekkürler ve hoşgeldiniz

Guest YuksekVoltaj

Tabi ki bende çok seviniyorum, Hayatınıza yeni değerler katabiliyorsam. Yazımıza devam edeceğiz kimseyi bekletmek istemem ama daha öncede yazdığım gibi çok yoğun bir insanım yinede vakit yaırmaya çalışıyorum. sevgiler

Güzel konu, güzel paylaşım sevgili yüksekvoltaj, teşekkürler :thumbsup: gerçi konu havas tan çok kişisel gelişim başlığında olmalıydı gibi geldi bana ama vardır belki bi düşündüğün ;) güzel yazının güzel devamını merakla bekliyorum...