Jump to content
Guest YuksekVoltaj

İçimizde Kim Var?

Recommended Posts

Guest YuksekVoltaj

3 türlü beyinimiz var.

1- sürüngen beyin

2- Duygusal beyin

3- Entellektüel beyin

Sürüngen beyin 4 sey için programlı -- Öldür/Saldır - Ye - Çiftleş - Kaç Mantık yok sadece bunlara programlı ve bu içgüdü ile davranıyor. duygu merhamet acıma düşünme yok sadece bunları gerçekleştiriyor.

Duygusal beyin ise sadece duygular ile çalışıp mantık seviyesinde 0 derecede çalışıyor ve sürüngen beyin ile uyumlu olarak devam ediyor.

Entelektüel beyin ise bu ikisi ile uyum sağlamaz ve mantık yürütür bu böyle olmalı der, ama diğer ikisi mantıksız ve içgüdüsel davranır.

peki o zaman ne olur 2 kişi bir olup 1 kişiyi döverler... entellektüel aklınızla kendinizi paralasanız bunun böyle olmasını istiyorum diye diğer ikisini ikna etmemişseniz başaramayacaksınız ve sonrada ya en doğru düşünce bu,olması gereken bu neden olmuyor diye kendinize kızacaksınız.

Bilinçaltı çalışmaları aslında bu iki yaramaz, uslanmaz ikiliyle ilgilidir. Teknikler ve özel çalışmlar ile bualrın hepsi aynı fikirde olursa yapmak istediğiniz işlerde önünüze engel çıkartmayacaklardır. bu konuyu düşünün hangi beyninizle ne kadar hareket ettiğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır.

ve daha sonra da gerçekten bunları anlaştırmak için kitaplar okumak, webte yazıları okumak yeterlimi diye.

Guest Plato

bir ben vardır benden içeri:)başa çıkmak zor ayrı ayrı.paylaşım güzeldi.teşekkürler...

Guest YuksekVoltaj

Hayata bakışı değiştirmek...

hayatı nasıl görüyorsunuz? Zor mu? kolay mı? HAyatı içimizdeki gözlerle nasıl gördüğümüz önemlidir. hayat hakkında öğrendiğimiz herşeyi aslında bilinçaltımızla öğreniriz. ve o nasıl görüyorsa öyle görürüz.

Hiç bir olayı, hayatı, farklı görmek istediğiniz durumlar oldu mu? yok mu? o zaman sadece ben öyle düşünmüşüm :-)

Bir olay yaşanırken nasıl yaşar insan? görerek, duyarak, hissederek o zaman bu üçlü bizim için çok önemlidir.

değiştirmek istediğiniz bir durum hakkında ki bakış açınızı tespit edin. kendinize sorun bunun hakkında ne düşünüyorum diye. sonra bir kalem kağıt alın elinize o konuda düşündüğünüzde hangi düşünceleri görsel olarak görüyorsunuz? hangi sesleri duyuyorsunuz ne hissediyorsunuz?

Daha sonra bu olayı değiştirmek için aynı senaryoyu kendinize göre farklı yazın. olmasını istediğiniz gibi görerek duyarak hissederek.

yazıyı bitirdiğinizde 5 dakika farklı şeylerle ilgilenin. daha sonra o olayı tekrar düşünün. fark varmı?

içinizde ki daha önceden nasıl görüyordu o olayı şimdi nasıl görüyor.

içinizde ki siz veya her kimse (buna daha ayrıntılı değineceğiz) onuun fikrini değiştirebilirsiniz. onun hayata bakış açısı değiştiğinde hayatınız değişmeye başlayacak. bu küçük denemeyi yapın lütfen ve bir kaç gün içinde neler yaşayacaksınız paylaşırsanız. onlar üzerine devam edebiliriz.

iyi geceler herkese...

Guest LâHuTî

Güzel paylaşım olmuş katıldığım yönler var..takipteyim..teşekkürler..

Guest yıllar

Sürekli yaşanan şeyler.......Yani fotokopi gibi yaşadığımız şeyler.....

Siz eşinizdenden sürekli hakaret yiyerek,karşınızdaki size bunca zamandır yaptığı haksızlıkların faturasını ama herşeyin faturasını size yüklerse bunun benimle ne ilgisi olabilirki.B en bilinç altımı temizliycem,peki 20 yıldır hayatımı paylaştığım insan ne yapacak.Nasıl temizleyebilirim allah aşkına etrafınızda olumsuzluklar yaşarsanız,kendi kendimi kandıramam herhalde.Yok ya bana biraz bu tip şeyler artık anlamsız gelmeye başladı.

Ozaman yüksek voltaj kardeşim, bilincimizi nasıl arındırıcaz

bize bundan bahsedin.Bu konuda çok kitap var herzaman okuyoruz.Sizin yazdıklarınızı ,çizdiklerinizi,konuştuğunuz herşeyi inanın biliyoruz.Bize nasıl temizliycez,bahsedin.İllaki ben temizlemek için bu seanslara katılmak ve para vermek zorunda olmamalıyım.Bu işin kolay yolu olmalı...Ama bakın bilinç altınızı temizlemenin yolu budur diyen yok....selametle

ehh hadi ben bilinç altımı temizledim diyelimmm. beraber yaşamak zorunda kaldıgım insanlar var onların bilinç altı nasıl temizlenecek benim bilinç altımı zehirleyen aslında onlar degilmiii benimde inancım kalmadı artık böyle konulara.. inanmayı çok istiyorum deniyorum her denmenin sonu hayl kırıklıgı oluyorr yaniiben olulu düşünmeye çalısırken peşimi olumsuzluklar bırakmıyorr....

Guest YuksekVoltaj
Sürekli yaşanan şeyler.......Yani fotokopi gibi yaşadığımız şeyler.....

Siz eşinizdenden sürekli hakaret yiyerek,karşınızdaki size bunca zamandır yaptığı haksızlıkların faturasını ama herşeyin faturasını size yüklerse bunun benimle ne ilgisi olabilirki.B en bilinç altımı temizliycem,peki 20 yıldır hayatımı paylaştığım insan ne yapacak.Nasıl temizleyebilirim allah aşkına etrafınızda olumsuzluklar yaşarsanız,kendi kendimi kandıramam herhalde.Yok ya bana biraz bu tip şeyler artık anlamsız gelmeye başladı.

Ozaman yüksek voltaj kardeşim, bilincimizi nasıl arındırıcaz

bize bundan bahsedin.Bu konuda çok kitap var herzaman okuyoruz.Sizin yazdıklarınızı ,çizdiklerinizi,konuştuğunuz herşeyi inanın biliyoruz.Bize nasıl temizliycez,bahsedin.İllaki ben temizlemek için bu seanslara katılmak ve para vermek zorunda olmamalıyım.Bu işin kolay yolu olmalı...Ama bakın bilinç altınızı temizlemenin yolu budur diyen yok....selametle

20 yıllık bir can sıkıntısını düzeltmek için neden zaman ve para harcamıyacağınızı açıklarmısınız? Benim mesleğim bu. bundan para kazanıyorum. ama burada elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Hiç kimse yılların birikimini ve tecrübesini sizinle kolayca karşılıksız paylaşmasını bekleyemezsiniz. tabiiki kimse söyleyemez işte teknik bu diye. herkesin hayatı ayrı ve ona göre çalışmak gerekir. siz kolay hap istediğinizin farkındamısınız.

Madem yazılanları biliyorsunuz yeterli gelmeyen konularda profesyonel uzman yardımı alın. İnanın faydası olur. google a yazın bir sürü uzman bulursunuz. size en uygun olanı ile çalışabilirsiniz.

""""İllaki ben temizlemek için bu seanslara katılmak ve para vermek zorunda olmamalıyım.Bu işin kolay yolu olmalı...Ama bakın bilinç altınızı temizlemenin yolu budur diyen yok""""

Kimseden böyle bir talepte bulunamazsınız. Bu tür uzmanlar yıllarını emeklerini ve paralarını bu işe harcıyorlar. Vermek istemezseniz bu kadarla idare edebilirsiniz ancak. AMa inanın çok değerli paylaşımlar var sitede de.. Eleştirel yaklaşmadan yazsaydınız keşke. Bakın burada karşılıksız bilinç düzeyiniz artması için yardımcı olmaya çalışıyorum.

--- Sonraki mesaj ---

ehh hadi ben bilinç altımı temizledim diyelimmm. beraber yaşamak zorunda kaldıgım insanlar var onların bilinç altı nasıl temizlenecek benim bilinç altımı zehirleyen aslında onlar degilmiii benimde inancım kalmadı artık böyle konulara.. inanmayı çok istiyorum deniyorum her denmenin sonu hayl kırıklıgı oluyorr yaniiben olulu düşünmeye çalısırken peşimi olumsuzluklar bırakmıyorr....

Önce sen değiştiğinde göreceksin ki herşey ve herkes değişecek.

değişmeyenlerde çekip gidecek hayatından.