Jump to content
Guest YuksekVoltaj

İçimizde Kim Var?

Recommended Posts

Guest YuksekVoltaj

Bir buzdağı düşünün. Üstte görünen kısım bilinçli zihin, görünmeyen kısım ise bilinçaltıdır. Görmeye ve fark etmeye başladığımızda, yani; bilinçaltındakileri bilinçli yüzeye çıkardığımız oranda bilinç gelişir.

Kişi, anne karnına düştüğü andan itibaren her şeyi kaydetmeye başlar... Annenin karnında iken, onun davranış ve duygularını kaydeder. Doğumdan sonra, anne ve babanın kişiye, başkalarına ve karşılaştığı olaylara nasıl davrandığını kaydeder. İleriki yaşamımızda, ilişkilerimizde yaşadıklarımız, bu kayıtlar referans alınarak oluşur. Hayatta kalabilmek için, en yakınımızdakilerin hayatta nasıl kaldıklarını modelleriz. Bu, bilinçli bir davranış değildir, bir güdüdür.

0-6 yaş arasında, beyin tüm deneyimleri atlamadan kaydeder. Bunu, hayatta kalmayı amaçlayarak algılar, yorumlar ve kaydeder. Duygu ve deneyimi birleştirir. Bunlar, çekirdek inançlardır. Görsel, işitsel ve duyusal olarak kaydedilirler.

6-12 yaş arasında her yaşadığı duygu ve deneyimi, 0-6 yaş arasında oluşan çekirdek inançları ile karşılaştırır ve birleştirir.Yani; kendisinin hayatta kalması için çekirdek inançlarının doğruluğunu onaylar.

12 yaş sonrası, duygu yada deneyimle karşılaştığında hiç düşünmeden genelleme yapar. Doğruluğunu tartışmadan, 12 yaş öncesi bilinçaltının aldığı kararlara göre davranır. O nedenle, bazen bir müzik parçası dinlediğinde sebebini bilmeden hüzünlenir. Aldığı bir koku, onu değişik bir duygu durumuna sokabilir. 12 yaşından sonra, bambaşka biri olabilir.

0-6 yaş arasında (Sen küçüksün, yapamazsın.) denen bir çocuk (ben yapmasam da olur. Benim adıma başkası yapar.) Komutu olarak kaydeder. 6-12 yaş arasında aynı şekilde bir deneyim yaşarsa, bilinçaltı düzeyde artık kesin kararını verir. 12 yaşından sonra, kendisinin sorumluluk alması gereken durumlarda ki; her insan sorumluluk almak zorundadır, bu komut hala yürürlükte olduğu için örneğin; hastalanacaktır. Ve (hasta olduğum için yapamıyorum. Nasılsa başkası benim adıma yapar.) diyecektir.

Bilinçaltı, iyi niyetlidir. İyiliğimiz için çalışır. Tek amacı,bizi 0-6 yaş arasında aldığı komutlara göre yaşatmaktır.

0-6 yaş arası alınıp şu anda işimize yaramayan komutlar hayatımıza olumsuz duygular olarak yansır. Bu durumlarda, Bilinçaltı bize üç şekilde uyarı yapar. Rüyalar, dil sürçmeleri ve göz dalması aracılığıyla. Bu ipuçları, (Yaşaman için bunları çöz.) uyarısıdır. Kısa kısa uyarır, ısrar etmez gider, gelir, gide,r gelir. Ta ki; siz, o sorunu bilinçli zihne çıkarıncaya kadar. Örneğin; Sabah saat 7 de uyanmanız gerekir. O, sizi uyandırır. Tekrar uyursunuz, ya da kalkarsınız... Tercih sizin. Ancak bilinçaltı verdiğiniz görevi yerine getirmiştir. görevini yapmıştır.

Kişi, bir sorun olduğunun farkında ve değişimi gerçekten istiyorsa NLP teknikleri ile bu eski ve artık işe yaramayan kayıt, bilinçli düzeye çıkarılır. Böylece eski kayıt, işlevini yitirir. Yerine sizin için şimdi geçerli olan komut yerleştirilir. Bilinçli zihin ve bilinçaltını, at ve jokeye benzetirsek; bilinçli zihin yani sürücü isteyecek at yani bilinçaltı zihin isteneni yapacak. Eğer; sürücü nereye gideceğini bilmiyorsa, at ne yapar?

Bir duygunun, durumun farkındaysan onu yönetebilirsin,kontrol edebilirsin, Utanç, öfke, pişmanlık, suçluluk gibi bizi rahatsız eden durumlar, geçmişte bilinçaltına kodlanan ve o zamanlar hayatta kalmamızı sağlayan, ancak; şimdi bizi mutsuz eden ve silinmesi gereken yüklerin yarattığı yıkıcı duygulardır.

Kişisel tarih değiştirme, time-line terapi vb. teknikler kullanılarak, bunlar bilinçli zihne çıkarılır.

Bilinçli zihin ve bilinçaltı ikisi de bizim dostumuz. Tek amaçları hayatta kalmamız. Önemli olan, bilinçaltına bu gözle bakabilmek. Gerisi gelir.

Not. Bu çalışmalar, tıbbi tedavilerin yerine geçmez. Ancak; duygusal sağaltım sağlık için elzemdir.

Guest YuksekVoltaj

KİŞİNİN KENDİSİNİ İLE BARIŞIK OLMASI

İnsanlar içinde genellikle kızgın durumlarda veya çöküntü durumlarında ortaya çıkan negatif bir kişilikleri vardır. Ayrıca her insanın içinde hayattan zevk alan insanlarla güzel ilişkiler kuran olaylara gülerek bakan pozitif olan çocuksu bir kişiliği vardır. Bu tekniğin amacı negatif kişilik özelliğini ön plana çıkarmaktır.

tekniğin uygulanması

Ø Ayağa Kalkın ve Gözlerinizi Kapatın.

Ø Kendinizi Karşınızda Görün. Negatif Kişiliğinizi Sol Tarafınıza , İçinizdeki Pozitif Kişiliğinizi İse Sağ Tarafınıza Alın.

Ø İlk Önce Sol Tarafınızdaki Kişiliğinize Dönün ve Ona Karşı İçinizden Gelen Bütün Tepkiyi Sonuna Kadar Verin.

Ø Şimdi de Sağ Tarafınızdaki Kişiliğinize Dönün ve Ellerinizi Pozitif Olan Kişiliğine Doğru Uzatın ve Ellerinden Tutun. O Anda Göğsünüzün Tam Ortasından Bir Kapakçık Açıldığını ve İçinden de Bir Enerjinin Pozitif Olan Kişiliğe Doğru Aktığını Hissedin, Bu Enerji Yoğunlaştıkça da Pozitif Kişiliğinizi Kendinize Doğru Çekmeye Başlayın ve İçselleştirin.

Ø Gözlerinizi açın

Güzel paylaşım teşekkürler.

Ama önce imzanızdaki noktadan başlamamız lazım işe değil mi..

Ben değil SEN.:)

Guest YuksekVoltaj

SEN olanda aslında BEN ..... Arif olan anlar :-)

Guest zerre

KİŞİNİN KENDİSİNİ İLE BARIŞIK OLMASI

İnsanlar içinde genellikle kızgın durumlarda veya çöküntü durumlarında ortaya çıkan negatif bir kişilikleri vardır. Ayrıca her insanın içinde hayattan zevk alan insanlarla güzel ilişkiler kuran olaylara gülerek bakan pozitif olan çocuksu bir kişiliği vardır. Bu tekniğin amacı negatif kişilik özelliğini ön plana çıkarmaktır.

tekniğin uygulanması

Ø Ayağa Kalkın ve Gözlerinizi Kapatın.

Ø Kendinizi Karşınızda Görün. Negatif Kişiliğinizi Sol Tarafınıza , İçinizdeki Pozitif Kişiliğinizi İse Sağ Tarafınıza Alın.

Ø İlk Önce Sol Tarafınızdaki Kişiliğinize Dönün ve Ona Karşı İçinizden Gelen Bütün Tepkiyi Sonuna Kadar Verin.

Ø Şimdi de Sağ Tarafınızdaki Kişiliğinize Dönün ve Ellerinizi Pozitif Olan Kişiliğine Doğru Uzatın ve Ellerinden Tutun. O Anda Göğsünüzün Tam Ortasından Bir Kapakçık Açıldığını ve İçinden de Bir Enerjinin Pozitif Olan Kişiliğe Doğru Aktığını Hissedin, Bu Enerji Yoğunlaştıkça da Pozitif Kişiliğinizi Kendinize Doğru Çekmeye Başlayın ve İçselleştirin.

Ø Gözlerinizi açın

merhaba paylaşım için teşekkürler

bu uygulamayı hergünmü yapmak gerekiyo ve bizde ne gibi değişimler beklemeliyiz biraz daha açabilirmisiniz

Guest YuksekVoltaj

Biraz vakit ayırıp doğru konsantre olursanzı bir kerede yeter.

Guest zerre

teşekkürler denicem

Guest linergene

sayın yüksek voltaj verdiğiniz bilgiler doğrultusunda gerçekten hayatım değişti tamamen olmasada kısmen değişti çünki hala yazılarınız devam ediyo ve herkes bendeki bu değişimin farkında 2 aydır görüşemediğim arkadaşım uygulama yaptığımı bilmeden sen çok değişmişsin dedi. artı hiç görüşmek istemediğim (tlfn bile etmezdim)kayınvalideme bazı sıkıntıları için yardımcı olmaya çalışıyorum oda bana karşı değişti affetme yönteminizi uygulamıştım ona karşı.biz gerçek bir değişim yaşayınca herkesde bize karşı değişiyo.şimdi bu sitede yüksekvoltajın verdiği bu bilgiler ne gibi bir maddiyat sağlamış olacakki kendisine bizde ona dua edebiliriz karşılığında içinden çıkılmaz çok büyük problemlerimiz varsa(ki ben kayınvalide problemini kesinlikle çözemeyeceğimi düşünürdüm yardım almadan)o zamanda sen yeterki iste rabbim mutlaka bir kapı açar.oturduğum yerdeki bir yardım merkezinin önünden her geçtiğimde allahım nolur bende buraya gelip yardım alabileyim die düşünürdüm oraya gidemedim ama allah bana burdaki bilgileri nasip etti.sonsuz teşekkürler sayın yüksekvoltaj

Önce sen değiştiğinde göreceksin ki herşey ve herkes değişecek.

ara notlarınızıda kaçırmıyorum..:)