Jump to content
Guest YuksekVoltaj

İçimizde Kim Var?

Recommended Posts

Guest YuksekVoltaj

Reklam ile bize yutturduklarına bakın. Gizli mesaj ne veriyorlar...

12694.JPG

Guest YuksekVoltaj

Aslan Kral ne kadar masumdu değilmi... Resimlerin üzerine tıklayıınız. Bu bir kaç resimden sonra biraz bu konuda sohbet edelim.

27489.JPG

ama bunları göremiyoruz o anda.. seyrederken yani..

--- Sonraki mesaj ---

bu subminalin görsel bi yolu mu oluyor..

Guest YuksekVoltaj

evet görsel ve yüzlerce filmde var reklamlarda dahil...

bilinçaltımız nasıl uyarılıyo peki bu şekilde mi.. yapmak istedikleri ne..

peki biz dünyaya geleli böyle yüzlerce binlerce şeyi bilinçaltımız kaptı..bunların etkisi ne zaman ortaya çıkmaya başlar ve istedikleri mesaj gerçekleşir mi bizde.. nasıl bi yol uygulamalıyız ki bunlardan arınalım.. çok soru sordum özür dilerim..

--- Sonraki mesaj ---

linki okuyorum gerçekten dehşet ..

Guest YuksekVoltaj

kısa videomu izlediysen bahsetmiştim. Bilinçaltımızın giriş kapısı gözler ve kulaklar... onları korumalıyız koruyamadıklarımızıda hayatımızı nasıl etkilediğini bulup bilen birinden yardım alabiliriz. Bu konularda yardım almanızı ısrarla belirityorum ama yanlış anlaşılmasın internette bu konuda danışmanlık veren bir çok kişi var ve onlarla görüşüp hayatınızı etkileyen rahatsız hissetttiğiniz konularda yardım alabilirsiniz.

Guest xeyn

İçimizde kim var? bi yanımız öyle diyor bi yanımız böyle diyor? .... buna benzer sorular cogaltılabilir

hepsi egonun oyunlarıdır aslında..özümüzde şeytan da melek de mevcut çatışır dururlar hep ve hiçbirzman engelleyemeyiz yok edmeyiz yapılması gereken egoyu nefsimizi tanımaktır..yenmeye calışmak boşa cabadır,en iyisi nefsi yani kendi hakikatını cok iyi tanımak ve seyre dalmaktır derviş misali...

--- Sonraki mesaj ---

başlıktaki konu cok önemli neden konu değişmiş:) insanın kendisini ve benliğini anlaması acısından önemli içimizde kim var ? sorusu

benımde katkım olsun freud'dan..:)

psikanalizin babası olarak bilinen fredu'a göre şöyleymiş:

Ruhsal aygıtımız es id ego olmak uzere uc bolumden olusuyor

İD: temel biyolojik dürtülerden oluşur:yeme , içme ve yasam zevki ve cinsel haz elde etme ihtiyaçları .Bunlar libido baslığı altında toplanırFreud ,saldırganlığın da temel bir biyolojik dürtü olduğunu söylüyor.Oldurmek siddet egilimilapido baslığı altında toplanır

Ruhsal hayvan olarakta tanımlıyanlar var

EGO: Ego ,idin talepleri , dünya gerçekliği ve süper egonun talepleri arasında aracılık yapar . hayvanı yonlerimizle toplumsallasma sureclerinde gelistirdigimiz yonlarımızı uzlastırır

SÜPEREGO: ailemızden ve toplumsal yasantıdan ogrenip icsellestirdigimiz bılgılerim butunu Süperego bir hareketin doğru mu yanlış mı olduğuna karar verir. İd haz arar , ego gerçekliği test eder , süperego ise mükemmeliyeti arar.

Catısma ise id ile super ego arasındadır

yanı temel ihtiyaclar ve topluma uyum saglama gudusu arasında olusur. bu gerilim artarsa kisi de psikosomatık belirtiler gozlenir. Yanı duygu durumu bozuklukları nevroz ve histerinin kaynagı bu gerilimdir .

bazı gizli ve saklanmış şekilleri farketmesekte beynimiz mutlaka algılar mı..