Jump to content
ardel

Ayetel Kürsi Mucizesi (Yaşayanlar Buraya)

Recommended Posts

Guest plaza

Faydaları saymakla bitmez fazileti çok büyük olduğu hadisi şeriflerde belirtilmiştir.

çok büyük KORUMA DUASI, nazarda ve hacetlerde çok kuvvetli bir ayeti kerime sayısız faydasını gördüm huşu ve feyz aldım ALLAHa şükür.

gercekten cok etkıleyıcı seyler yazılmıs bende sole bır yazı okumustum dna lar uzerınde bıle etkısı varmıs................

• Like 1

Ayetelkürsü çok büyük bir korunma duasıdır insanı zırh gibi sarar ve korur ,sayı az okumak fazla okumak diye bir şey yok okuyun istediğiniz kadar,fazileti üzerimize yağsın inşallah.

• Like 1

özellikle gece yatağa girmeden ayetel kursi ve amener resulu okuyup uyuyun koruma dualarıdır bir evde amener resulu hergün okunmalıdır yoksa o eve şeytanlar girermiş

çok zorda kalınca yada işler bozulunca okurum son cümleyi hiç durmadan aklıma geldikçe tekrar ederim, herşey düzelmeye başlar...

Guest yıllar

Bende üniversite yıllarımda ayetel kürsiyi çok okurdum.Benim üniversite cıbademde idi,pansiyoner olarak kaldığım evle mesafesi vardı,ama ben spor olur düşüncesiyle okula kadar yürümeyi yeğlerdim.Evden taa okula kadar bilmem ne kadar okurdum,gece yatmadan önce,her zaman,otobüste ......Her işim rast giderdi,4 yıl okuduğum boyunca hafta sonları memleketime gitmek için terminale gidş eskiden daha meşakkatliydi,ama ben hiç zorluk yaşamaz aksine yolumun nasıl geçtiğini anlamdığım gibi hiç bir zaman dolmuşlarda,belediye otobüslerinde ayakta kaldığımı hatırlamam.Yaşlı,genç bana yer vermek için adeta sanki yarışırlardı...4 Yıl boyunca önce yaşlı kimsesi olmayan bir teyzenin yanında 2 yıl kaldığımda,teyze bana bizim eve 4 kez kızım hırsız girdi derdi,ama ben o evde bazen yalnız kalmak zorunda olduğum zamanlarda bile hiç korkmazdım ve hırsızlık olayına hiç şahit olmamıştım.Bu teyzenin evi tekinsiz gibiydi,tövbe estafurullah...bİR GECE BİR SÜRÜ KADIN SESİ BANA BENİMLE DALGA GEÇERLER GİBİ ADIMI söyleyerek gel ..Dehşet kahkahalarını işitmiştim.Okuldan eve geldiğimde dersimi yapıp yattığım sırada olmuştu bu durum.Ama benim tepkimde korkuya dair bir alamet bile olmaksızın,ben onlara gayet cesaretli bir şekilde defolun gidin deyip ayetelkürsi okumuş ve o sesi uyduğumtaraftan öbürkü duvara doğru dönerek huzurlu bir şekilde uyumuştum.Hiç korku yoktu bende,çok okurdum.Bu dua aynı zamanda insana müthiş bir güven duygusuda veriyor arkadaşlar.

Teyze ben yaz tatiline girdiğim bir zamanda yani ben yokken hastalanmış ve kızları yanlarına almışlardı.Ben eyvah haberim yoktu ben şimdi nerden ev bulurum daha 2 yılım var derken dört ayak üstüne düşmüştüm,çok iyi bir hanım yalnız kızı ile yaşayan mütevazi ,iyi niyetli,allah ondan razı olsun ,pansiyoner olarak o kadıncağızın yanında kalmıştım.Allah hep bana yardım ediyordu,inanın çok iyi insanlarla karşılaşıyordum,arkadaşlar ne diyebilirim ki size fevkalade yardım buluyıordum.Çevrem tarafından sevilip sayılıyordum.Rüyalrım değişmişti,......Anlatmakla bitmez,inanın anlatmakla bitiremem.Çok büyük bir dua arkadaşlar çok büyük...Eskiden çok okurdum,sonra nedensiz uzun zaman okumamıştım,nedense....Şimdi aklım başıma geldi yine okumaya başladım.Her gece imkanım el verdiğince sayısız okuyabildiğim kadar okuyorum.....

Guest sızıntı

çok eski yaşanmış bir olay.suriye ile türkiye arasında sınırdan geçiyoruz.tabiki kaçak yoldan türkiyeye girmek zorundaydık.suriyedan izin alamamıştık.tam sınırdan geçeceğimiz zaman suriye askerleri bize ateş açtılar.bütün gücümle AYETEL KÜRSİ okumaya başladım.askerlerin bizi vurmaları an meselesiydi.çünkü mermilerin yanımdan sağımdan solumdan hemen üstümden geçişine canlı canlı şahit oluyordum.sesleri kulağımı delecek kadar yakındı.yüzlerce mermi üzerimize boşaldı.ama ayetel kürsi Allah c.c. izni ile bizi korudu.Hala hyatta olduğumuza şaşırıyorum.

Guest yıllar

Arkadaşlar ayetel kürsi hakkında yaşadığımız bir durumu daha paylaşmak isterim.Yine yıllar önce ağrı taraflarında eşim görev yapıyordu.Bir bayram günü arabayla sarıkamış,erciş,patnos taraflara gidelim,kar yüzü görelim dedik.Cahillik işte eiş,ben ve oğlum iyi bir hava idi,yola çıktık.Epey yol almıştık,birden bire havanın yüzü değişmişti.Ne olduğunu anlamadan çok kuvvetli,lapa lapa kar yağmaya başlamıştı.Geriye dönemezdik çünkü epey yol katedmiştik.O civarlarda kalacak yerde yoktu.Ürkütücü dağların arasından kapkaranlık yolda patnosa gitmek ümidiyle korka korka yol alıyorduk.Kar öylesine şiddetini arttırmıştı ki,o anki ruh haletimizi ,korkumuzu size asla anltamam.Bir allahın kulu yolda yoktu.Derken bir kenarı uçurum olup,yokuş aşağıya doğru küçük küçük adımlarla giderken ve göz gözü görmeyen bir sise benzer hava bulutların içinde içimden birden bire aklıma ayetelkürsi okumak gelmişti.Öyle bir heyecan ve korkuyla okuyordum ki.....Sürekli okumaya başlamıştım...Birden araba kontrolden çıkmıştı,o yokuş aşağıdan kenarı uçurum olan bölgeye doğru seyir ederek kayan arbayı eşimin müdahele etme şansı hiç yoktu ve bir seslik hakim olmuştu.Hiç birimiz ses çıkarmadan kaderimizin bize nasıl bir oyun oynayacağı konusundan bi haberdik.Ama ben pıtır pıtır içimden arada sesli bir şekilde ayetelkürsiyi okumaya sürdürüyordum.Arabamız uçuruma doğru yön almışken birden bire tekerlekler yönünü değiştirerek sağ tarafımızdaki dağın eteklerine oturmuştu.İşte herşey saliselik olaylardı.İnanın o arada yani biz kayarken ezan sesi duymuştum.Allahu ekber allahu ekber.....Evet kaydık ve dağın yamacına oturmuştu arabamız ve o esnada ezan seside kesilmişti.Baktık arkadan bir araba geldi.Tanımıyoruz,Allah o insanlardan razı olsun.Bize yardım ettiler.Arabayı çıkarmak için var güçleri ile bize yardım ettiler.Onlara sordum yakın yerde bir köy var herhalde çünkü ezan sesi duydum demiştim.Onlarda bana yok bacım o duyduğunuz ses allahın size yardımıdır demişlerdi...

Kardeşler uzun anlattım...Olayı yaşayarak daha iyi tahayyül etmeniz için...

Guest plaza

Yıllar, ALLAH korumuş sizi çok büyük geçmişler olsun... :(

işte fazilet icabdandır, inançdandır ALLAHa hamdü senalar olsunki bizi şu zor koşullar altında vahşi hayatın imtihanında yalnız bırakmadı kimi zaman mucizelere acizhane bıraktırmayan faziletli ilimler dualar nasip eyledi o ne yüce bir varlık o ne yüce bir ALLAH'tır....

Slm bende yazmadan edemedim ezberimde yoktu kitaptan okurdum ama utanırdım çünkü kızım ve oğlum ezberlemişlerdi ben birtürlü ezberleyemedim birgece rüyamda okudum sabah kalktığımda ayetel kürsüyü okuyorum ozamandan beri sabah akşam heran dilimdedir sabahları koruma yaparım

• Like 1