Jump to content
ardel

Ayetel Kürsi Mucizesi (Yaşayanlar Buraya)

Recommended Posts

Guest pucca

Benim de alışkanlığımdır sürekli Ayet-el Kürsi okumak. Gece yatmadan önce 7 kere okuyun, sabaha kadar Allah'ın izniyle emin bir şekilde uyursunuz. Ben de şöyle bir şey duymuştum. Bir yaşlı teyze varmış. Hali vakti yerindeymiş bu teyzenin. Bunu bilen bir kaç kişi teyzenin evine hırsızlık için girmek istemişler. Fakat bir türlü evin bahçesinden içeri giremiyorlarmış. Gece olunca bahçenin duvarları yükseliyormuş. Hırsızlar en sonunda pes etmişler. Ve artık dayanamayıp teyzeye sormuşlar. Teyze de ben hergün yatmadan önce 7 kere Ayet-el Kürsi'yi okurum demiş.

Guest yıllar

Siyahnur kardeşim allah razı olsun...Ayetelkürsi azameti büyük ve insanlar için allahın büyük lütfudur bu dua...Hakikaten kıymetini çok iyi bilip sürekli okumayı adet edinmeliyiz..

Üniversitede yaşadığım dönemlerde çok değişik gerçekten çok fazla şeyler görür ve enerjik uyanırdım.İnanın o dönemler hep diyorum ya çok okurdum bu mubarek duayı.Bu duanın öneminin hafife alınmayacak tarzda bir rüya görmüştüm.Rüyamda o dönemlerde ;Farklı bir okul yani bir üniversitenin bahçesinde bir arkadaşımla geziyor görmüştüm.Öğrenciler cıvıl cıvıl okul bahçesinde herkes arkadaşları ile bahçede turluyorlardı.O anda herkeste bir çığlık feryat figan haldeki koşuşturmaları,kaçışmaları dehşetti,Bende ne olduğunu anlayamadan o haklde mıhlanmış neler oluyor diye anlamaya çalışırken,birde ne göreyim....KocA siyah bir panter tüm haşmetiyle korkunç bir şekilde öğrencilerin içine dalmıştı.O anda rüyamda ne yapayım kaçayım mı falan derken ben anlamadan panter arkamda beliriverdi biran...Koca ve soğuk patisini tam sağ omuzuma arkadan koyarken ayetelkürsiyi okumak aklıma gelmesi ile panter insan kılığına girerek bana ,'Tamam tamam okuma gidiyorum' diyerek yanımdan bir kaç salisede def olup gitmişti...

Bu rüyam anlamlıdır arkadaşlar,ne kadar büyük bir dua olduğunun önemini çok aşikar ortaya koyar .

bende 3 yıl önce rüyamda büyük üzeri kapalı bir yerdeyim birden yukarıdan kafası yuvarlakbüyük kırmızı çok büyük bir erkek yukarıdan indi ben küçücük kaldım ayetel kürsiyi okumaya başladım bağıra bağıra okuyordum sonra ses duydum cinlerin melikesi dediler kaçırdın diye söylediler uyandım buna benzer 3.4 defa rüya gördüm 2 yıldır görmüyorum çok şükür

Guest sen-ağlama

Ben her gece yatmadan ayet el kürsi,amenerresulu,kafirun,ihlas,felak,nas sürelerini okurum ama ne zaman içim sıkılsa ne zaman korksam ve panik yapsam dilime hemen selavat gelir nedenir bilemem....ama hep imdadıma yetişir :)

Eskiden o kadar çok okurdum ki yatarken asla ihmal etmezdim.ama son zamanlarda diğer dualara ağırlık verdiğimden okumuyordum.Ama korunmak mı istiyoruz okumadan geçmememliyiz.

ben ayetel kürsi duası sayesinde üniversiteyi kazandım..bir arkadaş, insanı üzecek olan sevdiğinden de uzaklaştırıyor demiş.. bunu bende sevdiğimden ayrıldıktan sonra anladım. çok dileğim kabul oldu ama hayırlı olanlar hep kabul oldu. sizin isteğiniz dışında koruyor bu dua sizi..ben buna inanıyorum. ne hayırlıysa onu yaşıyorsunuz Allah'ın izniyle..

• Like 1

Guest yıllar

Ayetel kürsi aynı zamanda kötü söz söylemeyi adet edinmiş kişler içinde birebir bu ayet...Size karşı kötü söz söyleyemiyor yani...İdrak etme melekeleri de gelişiyor insanda ....Müthiş bir dua....

Guest KurtuluşZor_786

Burada bir çok arkadaşımız yaşadığı, müşahede ettiği şeyleri paylaşmış. Ben hepisininde doğruluğuna inanıyorum... Bizzat kendim sayısız kez faydalarını görmüş biriyim. En az 25 yıldır okurum. Bu 25 yıl içerisinde en az 100 kereden fazla ölümle burun buruna gelmişimdir. Trafik kazası, yüksekten düşme, silah ve delici aletlerle yaralanma, yangın, sıkışıp kalma, gaspa uğrama, elektrik çarpması, boğulma, iftira ve daha bir çok (burada zikretmek istemediğim) ölümcül badireleri ALLAH(c.c.)'ın izni ile salimen atlattım. Bunların detayına girsem roman olur... :) Müslüman olan hiç kimsenin Ayetel Kürsi'den şek ve şüphesi olmasın! Ne işle iştigal ediyorsanız edin (tefecilik ve namus tellallığı, hırsızlık gibi) direkt kul hakkına tecavüze giren işler hariç (ben gibi) günahkarsanız bile okumaktan imtina etmeyin!..

Kısaca şöyle diyorum ;

Ayetel Kürsi insanın ilahi sigortasıdır!

Saygılarımla...

Guest gkyra

Ben de paylasmadan gecemeyecegim. Universite yillarinda bir gece uyuduktan sonra uzerime karabasan gibi bir sey coktu. Butun vucudum kilitlendi. Butun enerjimi koluma yogunlastirip duvara vurmaya calistim. Bana gore saatlerce ugrasmistim. Ama nafile! En son "ya aklimi kaciriyorum, ya da ruhumu teslim ediyorum" diye dusunmeye basladim ve hemen Ayetel Kursu okumaya basladim. Bunu bilincli olarak yapmadim acikcasi. Yani Fatiha suresi de olabilirdi veya Ihlas veya herhanbi bir sure ama nedense Ayetel Kursu okudum. Daha bitmeden cok net bir sekilde ezan okunmaya basladi (cami eve cok yakindi) ve ben cozuldum/uyandim. Ev arkadasimin sinavi vardi ve o hala daha ders calisiyordu. Ona, "hala daha calisiyormusun. Sabah ezani okundu. Uyu biraz" dedigimde, "sen uyuyali yarim saat oldu, ne ezanindan bahsediyorsun?" diye sormustu. O yasadigim her neydiyse, beni koruyan Ayetel Kursu oldu. Buna benzer seyler bazen yasiyorum dualari karistiriyorum. Tamamini okumak nasip olmuyor!!! Bunu suna da bagliyorum: Okul yillarim boyunda her gece dua etmeden uyumazdim. Dualarin gucune inanmak lazim kesinlikle.

Allah dualarinizi kabul etsin!

İş yerindeydim bundan 3 sene önce tam bir arıza olan müşteriimiz geldi ağır abidir kendisi diğer arkadaşıma bağırıp duruyodu gerçi haklıydı ama çok ağresifti bende yanından geçerken Ayetel kürsi okuyup onda doğru üflemiştim mutfaktan su içip geldim o bağıran adam gayet sakin ama olmazki canım böyle... diye devam etti :)

• Like 1