Jump to content
ardel

Ayetel Kürsi Mucizesi (Yaşayanlar Buraya)

Recommended Posts

Yıllar önce bir yolculuga çıkmıştık akrabalarımızla bır kamp alanında buluşup bir hafta geçiricektik,yegenim çocuklarım ben.arabamızla hareket ettiğimizde çocuklara dönüp haydi önce herkes duasını okusun dedim.kısa bir sessizlik hepimizin dudaklarında kıpırtılar,Ayetel kürsi felak nas okundu ve sohbetler başladı.ben yavaş yavaş arada okuyorum arada sohbete iştirak ediyorum...Yolda mola verdigimiz yerde büyük oğlum kamp alanında lazım olur diye yanlarına aldıkları bıcagı arabanın arka yaslanma yerinin üstüne sarılmış vazıyette konmuş görünce bu burda durmamalı diye bagaja koydu dinlenip yola çıktık araba hareket ettiginde özellikle birbirimizin kemerlerini takılımı diye kontrol ettik epey sonra yolda giderken birden yolda yana dogru kaydıgımızı farkettim yegenıme dönüp ne yapıyorsun derken onun uyumuş oldugunu farkettim o sırada yoldan cıktık ve takla atmaya başladık.heryer zifiri karanlık oldu büyük oglumun Allahüekber diye bagırdıgını duydum ve gözümün önünde pırıl pırıl bir yazıyla kelimei tevhidi gördüm bende okumaya başladım son sözlerimin onlar olmasını istiyordum 7'8 takladan sonra ters duran arabadan çıktık.hiç birimiz en ufak yara almamıştık,ilk yardımımıza koşan kişi trafıktekı bir dr oldu.Ambulans geldiginde dr hanım bu arabadan böyle hiç sıyrık bile almadan nasıl çıkmış bunlar dedi, evden çıkarken duamızı okuduk ondan demişim o şokla.arabamız tamırı mümkün olmadıgı için hurdaya satıldı.Ben yürekten inaniyorum ayetel kürsi ve diger duaların yüzü hürmetine o kazayı böyle hafif atlattıgımıza..

• Like 2

Guest Cemre_

arkadaşlar....ayetel kürsi normalde abdest almadan okunurmu?....yani yolda giderken tv izlerken falan....ben abdest almadan hiç bi dua okuyamıyorum çünkü...günaha giriyorum gibi geliyo...

Guest ŞEHNAZ

Ayetel kürsi okumanın sevdiğinizi sizden nası uzaklaştırıyo anlamadım bu kadar büyük bi dua biraz anlatabilirimisiniz çünkü ben dönsün diye sürekli Ayetel kürsi okuyorum yanlışmı yapıyorum acaba şimdiden teşekkürler.

Guest BeyazGüvercin

Arkadaslar...diyelimki eve yada is yerine gec kaldiniz..patronunuz veya anneniz esiniz size kizacak...cok korkuyorsunuz...hemen niyet edip besmele cekerek 40 defa bu mubarek sureyi okuyun...ve hic bir kimseyle konusmadan o kizacak olan kisinin yüzüne üfürün..göreceksinizki...size kizmayacak sesiz kalacaktir...

Ben bunu her defasinda yaparim...;)

Ayetelkürsü çok büyük bir korunma duasıdır,sevdiğinizi falan uzaklaştırmaz içden inanarak okuyun koruyuuc bir zırh oluşturır ve kötülükleri uzaklaştırır sizden sayısız istediğiniz kadar okuyun.

Guest ŞEHNAZ

Çok saol frezya içime su serptin az önce okudum bende..

Benim arkadaşımın babası mustafa amca bankada güvenlik görevlisi olarak çalışıyormuştu bundan 15-20sene evvel. evden çıkarken hergün 7ayetel kürsi okurmuş ve birgün 2-3kişi silahlı baskın yapmışlar bankaya 2arkadaşını vurmuşlar soyguncular mustafa amcanın yanından geçmişler hiç görmemişler bile.

• Like 1

Arkadaslar...diyelimki eve yada is yerine gec kaldiniz..patronunuz veya anneniz esiniz size kizacak...cok korkuyorsunuz...hemen niyet edip besmele cekerek 40 defa bu mubarek sureyi okuyun...ve hic bir kimseyle konusmadan o kizacak olan kisinin yüzüne üfürün..göreceksinizki...size kizmayacak sesiz kalacaktir...

Ben bunu her defasinda yaparim...;)

40 değilde, aklıma düştüğünden itibaren okurum ve o kişiye üflemem ama karşısına çıkarım.. Hiç bir şey diyemiyor nedense,dili kitleniyor sanki.. Donup kalıyor öyle.Kurs hocam bu geç kalmalara çok karşıdır ama bazen elimde olmuyor ne yapayım :)

Guest ahmet-54

hepsinden çooook etkilendim..!