Jump to content
ardel

Ayetel Kürsi Mucizesi (Yaşayanlar Buraya)

Recommended Posts

Arkadaşlar bende düzenli bir şekilde ayetel kürsi okuyorum.Ama okurken çok vesveseye kapılıyorum.Harfleri tam çıkarıcam diye çok yavaş okuyorum.Bir tane okumam 30 saniyeden fazla sürüyor.Sizin okuma hızınız nasıl arkadaşlar.Okurken mahreçlere aşırı dikkat ediyor musunuz.Kaç saniye sürüyor bir adet okumanız.Cevaplarsanız sevinirim.

harfleri tam çıkarcağım diye sindire sindire okuyorsunuz işte ne güzel,niye hıza takılıyorsunuz ki,önemli olan çaba göstermeniz.Doğru okuyabilmek için tecvidli okunuşunu dinleyin internetten.Bir süre sonra diliniz alışır zaten.

313 Ayetel kürsi bir oturuşta mı okunması gerekiyor? Okumak istiyorum ama o kadar bir oturuşta okuyabilir miyim bilmiyorum.

• Like 1

313 Ayetel kürsi bir oturuşta mı okunması gerekiyor? Okumak istiyorum ama o kadar bir oturuşta okuyabilir miyim bilmiyorum.

Yok bir oturuşta okunma şartı yok ama gün içinde bitirmeye çalışın.

• Like 1

Allah derki kısmına takıldım rabbim ne Zaman demiş böyle bişeyi resmen iftira atıyorlar VE Allah adına konuşuyorlar

bende ehliyet sinavina girecegim gece,,zaten hep okurum...rüyamda ehliyetimi yaptiran hocami gördüm bana..kalk pasaportunu koy cantana unutmusun dedi..hakkaten gece sat 4 kalktim..ve unutmusum.. sabah 6 ya dogru da..

kulagima okudular..7 ayetel kürsi suya oku ic..kim söyledi bilemem..ama sabah yaptim...ve zaten gidene kadar sayisi belirsiz aytel kürsi okudum..ve allahin izniyle hic heyecan bile yapmadan..15 dakka aldim..hayatta unutmam..elhamdüllilah.

Allah der ki kısmına takıldım Kuranda böyle bişey geçmiyor peki kim konuşuyor Allah adına

Allah derki kısmına takıldım rabbim ne Zaman demiş böyle bişeyi resmen iftira atıyorlar VE Allah adına konuşuyorlar

Allah der ki kısmına takıldım Kuranda böyle bişey geçmiyor peki kim konuşuyor Allah adına

Öyle bir şey yazmamış ki yazan kişi

Edited by Hüseyinn
yazım hatası

Merhaba çok basit gelebilir ama şok olduğum birşey anlatmak istıyorum.Birçok sureyı ezbere bılmeme ragmen ayetel kursıyı asla ezberleyemıyordum sona gelınce karıstrıyordum neyse zorlada olsa ezberledım.Bır gun Sedef Hastalığım nedeniyle cok zor randevu alabıldıgım unlu bır profla gorusmek ıcın unıverste hastanesıne gıtmem gerektı Prof bıraz ters bır adamdı saat 8.30 u 1dk gecsen benı bulamazsn bı dahada uzun sure yokum yurt dısına gıdıyorum dedı. Sabah evden cıktıgımda cok stres ıcındeydım acayıp trafık vardı hastanenın bahcesınde onceden paralı otopark olan kısım bedava olmus dolayısıyla etraftakı esnaf vs arabalarını sbh 6-7de oraya koyuyor ve asla yer bulunmuyordu bırde oyle karısık oyle duzensız bır yerkı cook buyuk bır futbol sahası gıbı bı yer dusunun herkes karman corman saglı sollu asagı yukarı onemsemeden koyuyor gırsenız bıle cıkmanız cok zor oluyordu daha yolda bu strese gırdım arabayı nereye koyucam ora yıne felakettır aynı hınt filmlerındekı gıbı ıgrenc bır trafık soz konusu. Yolda gıderken yenı ogrendıgım ayetel kürsiyi tek bır sefer okudum Allahım işim kolaylıkla hallolsun arabaya yer bulayım kolaylıkla hocaya yetısebıleyım kacırmayım sen yardım et dedım. Hastaneye geldım mecbur ıcerı gırdıgımde o alanın cehennem gıbı oldugunu gördum dısından dolanıp tekrar hastanenın ıcınden soylene soylene cıkıyordum hay allah napıcam hocayı kacırdım kesın dıye uzulurken hastanenın cıkıs kapısında polıs bana düdüğünü çaldı ve gel ısaretı yaptı allahhh dedım ıcımden bırde ceza yedım heralde :)) napıcam derken polıs yaklastı sen park yerı arıosn demı dedı evet dedım şok olmus bır vazıyette abartmıyorum belkı 200-300 arabanın ıcınde dısında oldugu bır kalabalık bır suru ınsan yer arıyor polıs bana kendı arabasının arkasında az bı bosluk vardı gel buraya park et dedı hemen arabayı oraya koydum ve fırladım hocanın odası 11. katta normalde bırde asagıda 1 saat asansor beklıyorsunuz asansore baktım bombos kımse yok allahım sankı bılımkurgu fılmındeydım :) sırf benım ıcın yollar bı anda acıldı hersey kayboldu gıbı oldu bır anda...vaktınden bıle önce mucıze bır sekılde hocanın yanındaydım ıslerımı su gıbı hemen halledıp gerı dondum...İnanın bu bu nıyetlı okudugum 1 tane ayetel kürsi sayesınde oldu belkı basıt bır olay gıbı ama benı cok etkıledı her zmn cok fazla dua okurum ama hıc bıseyın hayatımda bu kadar hızlı ve etkılı olmadıgını gördum.Sonra dusundum 1 tanesı ıle bunlar olursa cokca okunsa kımbılır ne mucızeler olabılr sankı bu bana ısaret gıbıydı cok ıstedgm bır dileğim için ayetel kursının ozel formulu duasını solemıstı tam o sıralar bır arkadasm Allah tarafından o duayı oku der gıbı bır msj aldıgımı dusundum :)) Ama okudunuz mu dersenız ne yazıkkı hayır....Insanoğlu tembel ıste hep nıyetlendım ve bı şekılde olmadı tam okuyabılmek okuyabılmekte bır nasıp sanırım umarım en kısa zamanda Allah bana ve ısteyen herkese o duayı hakkıyla okuyabılmeyı nasıp eder...Sevgıler

Ayetel Kürsü gerçekten mucize. Ben de yeniden 200 300 gibi okumaya başladım. Geçen gün çok bunaldım. Her şey ters gitti sanki. sonra birden şu açılım oldu. ayetel kürsünün şöyle bir özelliği var. okudukçs hayatındaki sahte kişilerin iç yüzünü bir şekilde görüyorsun ve çıkıyorlar hayatından.

• Like 1

Tekrar Merhaba , konuyu en bastan itibaren okudum bazı arkadaslar tam benım yasadıgım durumu anlatmıs.Benı 10 yıldan fazladır zaman zaman uykumda korkuturlardı uyanamazdım karabasan denen kabus ıste felak nas ve ayetel kursı okumaya calısırdım asla ve asla ya tam ezberleyemez yada son ayetıne geldıgımde dılım dolanır uyusur vs soyleyemezdım inanın böyle yıllar gectı şimdı anlıyorum demıssınız ya 3 harflıler o kısma geldıgınde yanar dıye..Sonra guvendıgım bır hoca bu korkularımdan dolayı bana bır dua yazdı ve muhakak ınat et ezberle ayetel kursıyı dedı.Ayetel kursıyı ezberledım o duayıda ustumde tasıyorum ve o gun bugundur cok şükür bı daha gece korkmadm.Fakat yıne bu sureyı cok okuyamıyorum 1 hftlık olan okuma uygulamasını yapmaya kac kez calıstım baska surelerı 1000lerce kere cok rahat okumusumdur ama ayetel kursıyı deıl 100-1000 50 taneyı okuyamıyorum :(( Inanılmaz bır agırlık çökuo cogu kısı kendını ıyı hıssettıgını yazıyor ben tam tersı okudukca daha kötu hıssedıyorum ve korkuyorum bu oncekı yasadıgım durumla alakalı olabılr mı ? Ne yapmamı önerrsnz? Bır fıkrı olan var mı acaba? Bırde oncekı sayfalarda gunluk 1000 kere okumak yok 6.hıssın kuvvetlenmesı yok ruhanılerle gorusmek ısteyen arkadaslar olmus.Onların psıkolojılerının pek ıyı olmadıgını dusunuyorum ve bu ıstedıklerı olursa sımdı ıyıyse bıle sonu allah korusun şizofrenıye gıder..6.hıssın kuvvetlenmesı falan hıcte ıyı bırsey deıl ayrıca ne sanıyosunuz kı bunu cocuklugumdan berı 6.hıslerım cok kuvvetlıdır ama bır dılek hakkım olsa ınanın bunun gerı alınmasını ısterım.6.hıslerle sadece guzel olayları hıssetmıyorsunuz..Çok sevdiğiniz bir insanın ölümünü hıssetmek yasanacak kötu olayları felaketlerı hıssetmekte var sakın sakın dılemeyın bence bunu yaşayan bılır...benden sıze tavsıye

• Like 1