Jump to content
ardel

Ayetel Kürsi Mucizesi (Yaşayanlar Buraya)

Recommended Posts

Bende şahit olduğum bir olayı anlatmak istiyorum; 

17 Ağustos depreminde başka şehirde olan oğluna ulaşmak istedi anlattığım kişi telefonlar kitli kimse kimseye ulaşamıyor endişe etme sonra ararsın dedim yoook oğlum merakta kalmasın dedi. Telefonun ahizesini kaldırmadan eli üstünde ayetel kursi okudu 7 tane aradı ve ulaştı tek seferde. Durumu anlattı yanındakileri de bilgilendirdi. Şok oldum. Ve daha bir çok şeyi böyle atlattığını gördüm Allah sonsuz razı olsun bizide öğretti.

Maşallah Süphanallah Allahım okuyanlara güç kuvvet versin her daim yardımcısı olsun inş. Ben 1.5 senede onbini zor okudum. Bunda da bir hikmet varya neyse... 

Babam 2013 Kasım ayında vefat etti. Allah ın izni ile Kuranı mızı okuduk zikirlerim izi çektik. Dualarımızı yaptık çok şükür... 

Annem 2016 Aralık ayında vefat etti aynı Babama yaptığımız duaları Annem ede yaptık lakin ben içimden 10bin ayetel kürsi yi tamamlayamadım. En son Mersine gittik yolda okudum 1000 adet kadar kaldı ve hiç yapmadığım birşey çok ağır okuyorum nedendir bilmiyorum. Neyse uzatmayayım Rüyamda Babam kayıp bulamıyorum Annem gelir onunla konuşurum babam öldü nasılsa gelmez diyorum. Annem de bana küsmüş gelmedi aradım aradım bulamadım. Uyandım düşündüm durdum. Rahmetli bana çok dua ederdi senin gibi kimse bana bakmaz ben senden razıyım Allah ta razı olsun diyen kadın bana küstü. Bir gayret 10bini tamamladım. Rüyamda Annem ve Babamı gördüm çok şükür küsmemişler. 

• Like 1

2013 yilinda yurt disinda otelde hem konakliyordum hemde orada calisiyordum calisacagim bölümünde bir adam vardi bize bakan hususi bana mi yapiyordu bilemem ama bana zitti el hareketleri konusmalari adama hic isinamadim orada da bir zenci vardi onunla da hep tartisiyordu sonradan ögrendigime göre o bölümde evvel zenci patronluk yapiyormus kendi yurtdisina izine gitmis kendi kafasina göre havalanmis felan sonrada onu patronluktan iptal edip o bölümdeki isciyi patron yerine almislar zenci de bunu kendine yediremeyip onu ezmeye kalkiyordu . Bana o bölümde calisabilmek icin özel ayakkabi almam gerektigini söylediler ve bir adrese sevk ettiler.. benim calisacagim vakitler sabah vardiye ve aksam vardiyesiydi ögle ise denize gidip güneslenip biraz yatip felan dönüyordum her defasinda sabah calistim 12 ye kadar sonra dinlenip aksam saat 6 ta tekrar iste olacagim  ögle vakti ise dogruca verilen özel üniforma magazaya otobüs ile gittim yol bir saat boyu sürüyordu neyse vardim bir de bakarim ki magaza saat 5 te aciliyor sok oldum oysa bilmeme ragmen ögle zamanlari hep kapali olur oradan dönmeyip kalmayi tercih ettim baya da bekledim neyse ayakkabimi aldim geri dönecegim aksilik ya otobüs bir saat gec geldi icimde tarifsiz huzusuzluk olustu tedirgin kalbim atislari yükseldi otobüste ayetel kürsiyi okumaya basladim okuya okuya bir türlü icimdeki sIkinti gecmedi cenem yoruldu okumaktan neyse oraya varirken otele girdim karsimda patron beni bekleyip duruyor eliyle saat kolunu sinirli birsekilde gösteriyor ( ingilizcesi pek yok)  nerede kaldin diye artistlik yapmaya basliyor ben ise kuzu gibi karsisinda diyelip saskin  saskin gibi ona bakarken yanindan zenci kolunden dogru yana firlatti bana bakarken de ,ben isi hallettim dedi'  ne isi oldugunu anlamadim.. o günden sonra patron benden uzaklasti calisirken bana hic satasmadi yanima dahi gelemedi. Allah hep sanki onu karsinda gibi gösteriyor gibiydi.. Sonra sordugumda dedi ki ,sen gelmeden biz tartisiyorduk´ aslinda olay ikisinin arasinda gecen olmus benim ile ilgili degildi ama olay farkli algilanmis patron zencinin beni korudugunu sanmis..

• Like 1

İşte kim ne derse desin Ayetel kürsi mucizesi Ankara hiç görmediğimiz yağmur yağdı biz yürüyüş için Nato Vega gittik, bir yağmur bir yağmur gök yere indi sanki neyse dönüş yolunda biz hiç ıslanmak yollar felaket arabalar devrilmiş insanlar perişan Allahım yardımcıları olsun.... Bizim arabada oradaydı park etmiştik. Bir buçuk senede tamamladım onbin ayetel kürsiyi böyle bir olayla karşılaştık. 

Allah a Emanet 

• Like 1

hacersş, 4 saat önce yazdı:

İşte kim ne derse desin Ayetel kürsi mucizesi Ankara hiç görmediğimiz yağmur yağdı biz yürüyüş için Nato Vega gittik, bir yağmur bir yağmur gök yere indi sanki neyse dönüş yolunda biz hiç ıslanmak yollar felaket arabalar devrilmiş insanlar perişan Allahım yardımcıları olsun.... Bizim arabada oradaydı park etmiştik. Bir buçuk senede tamamladım onbin ayetel kürsiyi böyle bir olayla karşılaştık. 

Allah a Emanet 

?bende a.pasada oturuyorum kardesim cok sevindim snkarada olmana bizde nata vegsya gidicektik kalabalik oluyo hafta sonu ciftluge gittik orzyada yagdi ama sel yoktu yirulduk gitmdik eve geldik telefonlar caliyo mamagi sel basti diye ayetel kursiyi gunluk okuyorum birde burdakine katiliyorum Allah esirgesin cumlemizi

• Like 1

hacersş, 6 saat önce yazdı:

Allah a Emanet 

abla musallat durumlarında da çoğu insan ayetel kürsiyi zor okur

• Thanks 1

semraoz, 2 saat önce yazdı:

?bende a.pasada oturuyorum kardesim cok sevindim snkarada olmana bizde nata vegsya gidicektik kalabalik oluyo hafta sonu ciftluge gittik orzyada yagdi ama sel yoktu yirulduk gitmdik eve geldik telefonlar caliyo mamagi sel basti diye ayetel kursiyi gunluk okuyorum birde burdakine katiliyorum Allah esirgesin cumlemizi

Ben cebeci de oturuyorum. Hava güzeldi yürüyelim demiştik tenha oluyor burası bugün kalabalık değildi avm. Beni çeken birşeyler oluyor yaşlı bir amca ile muhabbetimiz oldu. Her şeyde bir hayır vardır. 

Hiç o yönden düşünmemiştim. Olabilir. Hortlak bile yakaladım boğazladım rüyamda uyandım yorganı buruşturmuşum. Annem vefat ettikten sonra niyetlendim. Kuran ımı okudum. Zikirlerim ve ayetleri vardı ayetel kürsi okurdum da kızımın düğünü oldu, başka cenazeler oldu onların okumaları derken ihmal ettim sanırım. Çok şükür bitti. Şimdi sayısız okuyorum. 

Ivy, 32 dakika önce yazdı:

abla musallat durumlarında da çoğu insan ayetel kürsiyi zor okur

Edited by hacersş

Guest willb

Merhaba;

Ben de dün başıma gelen bişeyi paylaşmak istiyorum. Uzun zamandır kendimi dinden uzaklaşmış hissediyordum. Forumu yıllar önce üye olmadan fazlaca takip ediyorum ve Ayetel kürsi konuusunu da severek okumaktayım. Dün yine aklıma geldi hem foruma girip bu konuyu hem de bolca Ayetel kürsi okudum belki 400-500 bile olmuştur. 

Dün gece rüyamda loş ışıklı bir evdeyim. Camlar perdesiz dışarısı zifiri karanlık. Pencereden dışarıya bakmak istiyorum hiç birşey gözükmüyor. Sonra oturma odasına geçtim. Oturdum yanımda da arkadaşım var. Birden ona dönerek Ayetel kürsi ve Fatiha okumaya başladım. Sıkıntıya girdi yüzünü tutmaya üstündekini çekmeye başladı. Yüzünden ter akmaya başladı. Ben de ona okumaya devam ettim alnını tuttum. Derken 5. okumamdayım yüzü korkunç bir surete bürünerek bana o kadar gür bir sesle OKUMA DİYORUM SANA OKUMAAAA diye bağırdı ki anında uyandım. Ve okumaya kaldığım yerden devam ederek uyandım. Kaskatı kalmışım bi süre kıpırdamadım. Okumayı da hiç bölmedim istemsizce. Her okuduğumda da vücudumdan ağırlık alındı sanki.Daha sonra da yarım saat kadar Ayetel kürsi okuyup öyle uyudum..

baştan beri anlatılanları okudum ve gerçekten bir kez daha anladımki  Ayetel Kürsi çok büyük bir ayet hiç dilimizden düşürmememiz gerekiyor kesinlikle bu arada Ebrar ne yaptı son durumu nedir acaba  bi daha hiç paylaşım yapmamış  ama okumalara devam ettiğinden eminim çok aimli bi arkadaştı o