Jump to content
Sign in to follow this  
ılyada

Altıncı Hissi Kuvvetli Burçlar Hangileridir?

Recommended Posts

:devil::devil::devil::devil:Dört element hava su toprak ve ateştir.Fakat bazı elementler diğerlerine göre ön sezi açısından daha kuvvetlidir,

Hava =(kova -terazi-ikizler)

Bu guruplar genelde fazla hissiyatlı olmazlar.Genelde mantık ve mantıksızlık arasında ve hırsları arasında gıdıp geldıkleri için bu kısır dongu içerisindedirler.Genelde notr element olmalarına karşı sezgısel olmamalarına karşı aciz deyıldırler.Çunku karasız ve bır anda ıkı turlu düşünebilme yetenekleri çokça düşünebilmelerini sağlar.Kararsız ikilemli ve pasif bir element olmalarına rağmen.Taşıdıkları çıft karakteri mantık süzgeçıyle birleştirebilir ve çözüm odaklı olabilirler...guru falan duyulmadı daha hava elementının bu karasız yapısı işte başarıyı ve aşkta mutluluğu engelliyebiliyor kimi zaman....Umarım bır gun bır hava elementınden de bir guru çıkar ...........Acı gerçek dıyebilir sadece......

Toprak=(başak-boğa-oğlak)

Bu gurubun temsil ettiği insanlar para iş ve çalışmayla çok meşguldur.Aşırı hırslı çalışkan ve inatçı olmaları hislerinin körelmesine sebep olur.Tum toprak elementlerınde aşırı materyalıst bir özellik vardır.Hayatlarını bu yuzden iş ve paraya odaklarlar.Problemleri görmezden gelmeye çalışır, kuruntu yapıp dururlar.Bu yüzden ön sezileri hiç yok gibidir.Planladıkları birsey olmazsa buyuk şok yasarlar ama olmayacagını onceden hıssedemez ve tahmın edemezler.Maalesef kahın çıkmıştır dıyemıyorum ama buyuk işletmelerde değerli müdürlerimiz var....Ama konumuz altıncı hıs oyuzden acı gercekler dıye bılırım.......

Su=(yengeç-balık-akrep)

Bu gurubun temsıl ettiği insanlar pasif ve dunya hırslarından uzaklasmış gıbıdır.Narın ve kolay ezılen yapıları dışardan sureklı darbe almaya musait deyıldır fakat genelde ezılen ve darbelere maruz kalan insanlardır.Bu guçsuz yapı aslında içerisinde korkunç bir ön sezi barındırır.Aslında o kadar da guçsuz deyıllerdır ruyaları aynen çıkar ve hıssıyatları korkunç derecede kuvvetlıdır.Alıngan ve kırılgan yapıları olması bazen çekilmez olsada buyuk kahınler çıkmıştır su guruplarından..Balık ılk sırada yer almaktadır ve akreple yengeç takıp eder....

Ateş=(aslan-koç-yay)

Bu gurubun insanları çok güçlüdür fakat bir o kadar da kadercıdır.Dunya hırsları yanında korkunç bır merhametide eş zamanlı içlerinde barındırırlar.Hisleri çok kuvvetlidir ve ruyaları aynen çıkar.Ama hırsları bazen hislerini dinlemelerine engel olur bu durumda da yanılgıya duserler ama hemen toparlanıp hayata devam ederler.Buyuk psişik özelliklere sahiplerdir hemen hemen her şeyi tahmin yetenekleri vardır.Bu konuda aslan ilk sırada yer alır daha sonra koç ve yay gelir....

ÖN SEZI YADA 6.HİS

Kişiye göre değişkenlik göstermiş olmakla birlikte dört elemente görede değişkenlik gösterir.Ayrıca kişinin karakteri imanı ALLAHA yakınlığı ve ettiği dualarda çok çok önemlidir.Hepimiz biliyoruz ki element ne olursa olsun dua edersek bazı konulardan ALLAH cc dan yardım isteyebiliriz ve gerekli malumatı alabiliriz.Ama birde para ve dunya hırsından uzak olmak kaderci olmak bıze bu malumatın dua etmiş gibi verilmesine yol açabilir.Bakıldığı zaman balık yengeç akrep su gurubunda aslan koç ateş gurubunda ön sezıleri kuvvetli iki ayrı elementtir.Kotu olacak bır olayı yada ıyı olacak bır olayı önceden hissederler.Aldatılmayı hıssederler v.b .......ön sezileri çok kuvvetlidir bazen bu yuzden üzüntü duyarlar çunkü kötuyu hissetmektense bazen hissetmemenin daha iyi olduğunu düşünürler.

Yukselen karmasıyla ilgili

Hava=Ters elementi ateş ve topraktan etkılenır ve kendı elementınden

Su=Ters elementı topraktan ve ateşten etkilenir ve kendi elementinden

Ateş=Ters elementi hava ve sudan etkılenır ve kendı elementınden

Toprak=Ters elementi su ve havadan etkilenir ve kendi elementinden

Bu etkıleşımler yukselen karmasında etkılı olur fakat ay burcunda etkılı olmazlar.

Genel olarak elementler saf halde en yukarı da belırttığım gıbı ön sezı özelliğine sahıptir.Ikı element su ve ateş ön seziye sahipken diğer iki element olan hava ve toprak ön seziye sahip deyildir.

Yukselen karmasında ıse saf element karmaya uğradığı için değişkenlık gösterir ve reaksıyona uğrar.Bu da ters etkıleşim yapar.Kısa bir örnekle açıklıyacak olursak

Toprak elementı olan boğa yukselen karmasında balık burcu elementını tasıyorsa onsezıleri olan bir birey olur.Fakat bu özellik toprağın deyıl su gurubunun özelliğidir.

Hava elementı olan terazı yukselen karmasında ateş elementı olan yay burcuyla etkıleşim yaparsa ön sezıleri kuvvetlı bir birey olur.Ama bu hava elementının deyıl ateş elementının özelliğidir.

Soruları olan değerli arkadaşların cevaplarını göndereceğim....saygılar....lıon kıng

• Like 1

Kova burcu

anlatmama gerek yok

Guest Beray.
Kova burcu

anlatmama gerek yok

kesinlikle erkek arkadaşım kova burcu ve hisleri çok kuvvetli onun hakkında ne düşündüğümü hemen hissediyo...

Guest kelebe

ben koç burcuyum

kesinlikle erkek arkadaşım kova burcu ve hisleri çok kuvvetli onun hakkında ne düşündüğümü hemen hissediyo...

Kova burcunun başka özellikleride var mistiksel özelliği diğer burçlara göre çok daha fazladır..

ben terazı burcuyum ama 6. hısmı artık ne denıyorsa sezılerım cok kuvvetlı dıebılırım bence burclarla ılgısı yok bu olayın

• Like 2

Guest melita

ben 22 temmuz doğumluyum aslanada yengeçe de uyuyorum 6. hissim extramı kuvettli bu durumda : )

ben akrep yükselinimde akrep 6. hissim tavan yaptı. biara kahve falı bakıyodum tövbe ettim adım falcıya çıkıyordu yaa.annem halen bak bi der ama yok bakmammmm anneeem

• Like 1

bende akrebim çok şeyi hiisediyorum insanların yüzlerine bakınca karakterlerini bile anlıyorum...

Guest xeyn

Genelde su burçlarının sezgileri kuvvetlidir..

özellikle de akrebin sezgileri.Çoğu falcı medyum insanlar akreplerden cıkar..çünkü yönetici gezegenleri pluton..hatta gece flash tv de cıkan rüya yorumlayan fal bakan bi kadın var o da akrep burcu imiş..

yengeçler de istedikleri şeyleri cabuk çekiyolar yakın arkadasım yengeç burcu,aklından geçirdigi oluveriyo hemen,canım şunu istedi diyo mesela karşısına cıkıyo hemen:) kalbi temiz derler ya onun gibi..