Jump to content
Guest nermin999

İnna Fetahna Leke Fetham Mübina Hakkında

Recommended Posts

Guest nermin999

s.a. Bana yardımcı olabilir misiniz. Bir yerde Fetih suresinin ilk ayeti olan İnna fetahna leke fetham mübina'nın 6666 kez okunmasi sonucu dileklerin kabul olacağını duydum. Bu ayeti abdestsiz okumak yanlış mıdır. Bir de bu ayet kaç kere okunmalı. Doğrusunu bilen yazar mı.

ayet olduğu için abdestli okumak şarttır.. 9999 kere okunur.. en fazla üç gün içinde bitirilmesi gerekir.. selametle..

Guest nermin999
ayet olduğu için abdestli okumak şarttır.. 9999 kere okunur.. en fazla üç gün içinde bitirilmesi gerekir.. selametle..

Teşekkür ederim. 9999 kez okunduktan sonra Ya Fettah ismi de çekilmeli midir. Kısa zamanda feraha erdirir diye duydum. Bir sorum daha olacak. Her seferinde besmeleyle mi okunmalı. Yoksa sadece başında söylense yeterli mi. Allah razı olsun

sayı konusunda bişey diyemem bilmiyorum ama abdest için şu var eğer ezberden okuncaksa muayyen günde olsan bile okuyabilirsin diye biliyorum.ben imam hatip mezunuyum bize okutuyorlardı.abdestsizken Kurana dokunmadan okutuyorlardı,muayyen gündede ezberden okunuyor diye öğrettiler bize.

Guest nermin999

Konulara bakmadan yeni konu açmışım kusura bakmayın. Şimdi her ikisine de baktım. Hangisini okumalıyız. Yoksa sayılara takılmamak mı gerekir bilemiyorum. Ama sanki belli sayıda okumak gerekli diye düşünüyorum. Hani bu işin sırrı sayılarda mı acaba

ben okumuştum ve niyetim kötüde değildi.. ama onun rezil oldunu görmüştüm..

Guest nermin999
ben okumuştum ve niyetim kötüde değildi.. ama onun rezil oldunu görmüştüm..

Nieyt etmiş miydiniz başında. Bir de her seferinde besmele çekmiş miydiniz.

niyet etmedimdi.. sonucunun ne getirceni merak ettiğim için... başında euzu besmeleyle başladım bu kadar..

Arkadaşım bence zikrin azı çoğu değil devamlı olanı makbuldür.İbadet için de bu böyledir.Ben sana daha önce açılmış bir konuyu tavsiye ediyorum.Sayılar makul.Devam edersen tüm hayırlı kapılar açılır inşallah.Çünkü sayının çok abartılması başka açılımlara neden olabilir.İşte link bu http://www.estanbul.com/dunya-sikintilari-ve-kapali-kapilari-acar-93782.html

Ara arada Fetih suresini okursun.

Abdest konusuna gelince arkadaşlar ezberden okumalarda abdest gerekli değildir ama şunu tavsiye ederimki bırakın okuma için abdest alıp almamayı abdestsiz bir dakikanız bile geçmesin.Elinizden geldiğince abdestli kalın.O bir kalkandır.

Selametle kalın...