Jump to content
Guest ayse_gul

Kalplerde Kabul Bulmak ve Bir Kimseyi Yanına Getirmek için...

Recommended Posts

Guest ayse_gul

niye anlamamakta ısrar ediyosunuz anlamıyorum.zaten sizin yazdığınız bütün yorumları okudum hemen hemen bütün konularda insanlara aynen burdaki gibi yorumlar yazmışsınız.herkese Allah'tan korkunuz yokmu diye yazılar yamışsınız.Şimdi daha iyi anlıyorum ki sorun tamamen kendinizle ilgili.bakıyorum da kendinize çok güveniyorsunuz. o sevdiğiniz insanlar ömür boyu yanınızda olacak diye birşey yok bir gün yanınızdan uçup giderlerse Allah'a onlarla görüşmek için dua etmeyin.yoksa bu sizin fikirlerinize ters düşer.Dua etmekten bahsediyoruz her ne olursa olsun iyi niyetle temiz kalple gönlünüzden geçeni istemekten daha güzel ne olabilir.lütfen bu konuda biraz daha düşünün ve öyle yorum yazın derim.Selametle inşallah...

Guest sonira77

sevgili ayşe gül bende okudum şimdi yazısını arkadaşın aynı şeyi düşündüm hayatının sonuna dek herşeyin güllük gülistanlık olacağını zannediyor. yada ciddi anlamda gerçek anlamda birini sevmemiş bizim yaşadıklarımızı yaşamadan yani çok büyük bir acı yaşamadan ne sizi ne beni anlayabilir allah etmesin de önce o büyük sevgiyi yaşamalı ki bizi anlasın. bu arada sölediğinizi bende yapacağım işallah bana da nasip olur

Guest katrem87

Biz her şeyi Allahtan hayırlısıysa diliyoruz zaten ,Raabim hayırlıysa dileğimizi kabul et gönlümüze göre ver diyoruz.. ne kötülük var ki bunda Allahın adıyla dua ediyoruz...

hem arkadaşım sen hiç mi çaresiz kalmadın ? Hİç mi çok çaresiz anında bildiğin gördüğün her duayı yalvararak okumadın ???

niye anlamamakta ısrar ediyosunuz anlamıyorum.zaten sizin yazdığınız bütün yorumları okudum hemen hemen bütün konularda insanlara aynen burdaki gibi yorumlar yazmışsınız.herkese Allah'tan korkunuz yokmu diye yazılar yamışsınız.Şimdi daha iyi anlıyorum ki sorun tamamen kendinizle ilgili.bakıyorum da kendinize çok güveniyorsunuz. o sevdiğiniz insanlar ömür boyu yanınızda olacak diye birşey yok bir gün yanınızdan uçup giderlerse Allah'a onlarla görüşmek için dua etmeyin.yoksa bu sizin fikirlerinize ters düşer.Dua etmekten bahsediyoruz her ne olursa olsun iyi niyetle temiz kalple gönlünüzden geçeni istemekten daha güzel ne olabilir.lütfen bu konuda biraz daha düşünün ve öyle yorum yazın derim.Selametle inşallah...

yav inanın ne diyeceğimi bilmiyorum.tamamen başka konulardan bahsediyorum.ben bir insanı dualarla kendine aşık etmeye çalışmanın yanlış oldugunu söylüyorum.siz bana neler söylüyorsunuz...her zaman dua ederim elbette ama allhım bu kız bana deli gibi aşık olsun diye değil.anlatmak istediğim bu.

--- Sonraki mesaj ---

sevgili ayşe gül bende okudum şimdi yazısını arkadaşın aynı şeyi düşündüm hayatının sonuna dek herşeyin güllük gülistanlık olacağını zannediyor. yada ciddi anlamda gerçek anlamda birini sevmemiş bizim yaşadıklarımızı yaşamadan yani çok büyük bir acı yaşamadan ne sizi ne beni anlayabilir allah etmesin de önce o büyük sevgiyi yaşamalı ki bizi anlasın. bu arada sölediğinizi bende yapacağım işallah bana da nasip olur

emin olun tahmin edeceğiniz acılardan çok büyüklerini yaşadım.allaha dua ettim beni acıdan kurtar diye.ve beni kurtardı yardım etti.ama ben bu insan bana aşık olsun geri dönsün diye dua etmedim...

--- Sonraki mesaj ---

Biz her şeyi Allahtan hayırlısıysa diliyoruz zaten ,Raabim hayırlıysa dileğimizi kabul et gönlümüze göre ver diyoruz.. ne kötülük var ki bunda Allahın adıyla dua ediyoruz...

hem arkadaşım sen hiç mi çaresiz kalmadın ? Hİç mi çok çaresiz anında bildiğin gördüğün her duayı yalvararak okumadın ???

sadece çaresiz kaldığımda değil her zaman dua ederim yalvararak ama siz konuyu anlamamakta ısrar ediyorsunuz.ben dua etmeye karşı değilim anlayın artık şunu.nasıl karşı olabilirim ki bunu nasıl düşünürsünüz

Guest Despina

Arkadaşım yanlış buluyorsan sen yapma ama bırak isteyen insanlar okusun herkesin günahıda sevabıda kendine. Paylaşan arkadaştan Allah razı olsun.

Cevşende çok gizli sırlar mevcuttur.Kalplerde Kabul bulmak ve Bir kimseyi yanına getirmek için şu dua okunur.okuma sayısı ve saati yoktur.istediğiniz zaman istediğiniz kadar okuyabilirsiniz.bende şimdi okumaya başlıyorum.Bir yakınım verince bu duayı hemen Sizlerle de paylaşmak istedim.

"Allahümme inni es'elüke bismike yan Hannan, ya Mennan, ya Deyyan, ya Burhan, ya Rıdvan, ya Sultan, ya Gufran, ya Subhan, ya Müste'an, ya Za'l-menni ve'l-beyan. Subhaneke ya la ilahe illa ente el-gavsa el-gavsa hallisna mine'n-nar."

Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum.Allah yardımcımız olsun.

Anlamını ve kaynaını yazarmısınız...

Sen bunlari birakda nefsini ötelerden seytanin elinden alip Allaha kulluga onu kabul buyurdur. Böyle seylere cok sinir oluyorum ..Su sevsin yok bu gelsin.Nefsimizle ugrasalim nefsimiz nerelerde? Kimin elin de? Onu getirelim. Kendimizi Allaha verelim. Gelenle goidenle ne isiniz var. Gelen istedigi zaman gelir. Herseyin hayirlisi olsun. Aklimizi basimiza alalim. Okadar konu actim nerde üfürükcülüh vsvsvs doluyor tasiyor. Ama Degisik dini seyler az. Yok sunun sirri yok bunun sirri. En büyük sir Allaha kul olmak,. Havvas vs bunlar avama yazilmis seyler onlari takvaya duaya alistirp dua ile mesgul etmek icin. Yoksa havvas vs bunlar sir Allah sirri velisine verir´.Hicd veli Allahin sirrini fsa edermi ihanet edermi?

Guest ecem23

Sevgili suspus arkadaşım sana diyicek bi kaç lafım var.Lütfen bu yazdıklarımı okursan beni ve benim gibi acı çekenleri iyi anlarsın ama şunu baştan diyeyim niyetim seni yargılamak değil saygı duyarım fikirlerine.

Bak kardeşim bizler sırf şu bana aşık olsun sırılsıklam yada diz çöküp yalvarsın diye dualarımızı etmiyoruz.Sen sevginin alasını içinde taşımadınmı hiç?Aklında kalbinde her yerde onun hayali,nerde mutlu çift görsen hemen insanlara belli etmeden kapalı kuytulara geçip heves duymadınmı?gözlerin dolmadımı?Neden bende şu güzel yaz günlerinde sevdiğimle tıpkı şu çift gibi mutlu değilim diyerek acılnmadınmı?Ama bu sitede bunu yaşayanlar var.Ufacık bi ümit bile bizlere yetıyo.Allaha el açtığımızda biz sırf aşık olsunlar diye değil kardeşim sevdiklerimiz bizler için hayırsızsa bile hayırlara çevirsin diye,eğer kaderimizde varlarsa onlarla mutlu hayırlı adımlar atalım diye dualar ediyoruz.Sevgili Ayşegül kardeşimizinde verdiği dua bunlardan biri.Bizlere düşen vesile olan herkesin yardımına kulak vermek.Çünkü Rabbimiz en hayırlı olanı layık görür.

Yani bu açıklamaları yapmam sadece senin düşündüğün gibi aşk meşk dilemek değil;Sevdiklerimii kazanmak adına ALLAH yolunda bir mücadeledir...Lütfen bunları gözönünde bulundur.Yine sana saygı duyuyorum düşüncene de...

Guest _Huzun_Adasi_

paylasim icin tesekkuler