Jump to content
KARATAY

Tam Arınma İçin Z-Ponopono Arınma Kitabı

Recommended Posts

:)Z-ponopono yöntemi; Z-point yöntemi ve Ho'oponopono yönteminin birleştirilerek oluşturulmuş bir arınma yöntemi.

Bu yöntem hayatınızda size problem yaratan, üzüntü veren, mutsuzluğunuza neden olan her şeyin silinip gitmesine yardımcı olmak amacıyla kullanılan bir yöntem. Ho'oponopono ile arınmalarımızdan sonra nasıl olumlamalar yapacağız?” sorularına ya da “Arındık bittimi sonra ne yapmalıyız?" sorularına harika bir cevap olan bu kitap sadece uygulama kitabı.

(Z-ponopono yöntemi bizim kendimize veya başkalarına yönelttiğimiz yargılama, eleştirme, utanç, suçluluk, hayal kırıklığı, nefret, korku gibi güçlü duyguların kolayca bilinçaltından temizlenmesini ve yerine pozitif önermeleri yükleyerek hayatımızı daha kolay, daha sevgi dolu ve çok zevkli hale gelmesini sağlar. Bu yöntem hem bilinçaltı zihnimizde hem de bilinçli zihnimizde hem de duygusal bedenimizde işlev görüyor. Her zaman her yerde uygulanabilinen son derece basit ama son derece etkili bir yöntem.)-Kitaptan .

Ho’oponopono yöntemindeki kalıp cümleler burada bilinçaltına emir verip istenmeyenleri silmek için kullanılan anahtar cümleler.

Arkasından pozitif önermeler yükleniyor.

Arkadaşlar kitap sadece uygulama yapabilmeniz için hazırlanmış, gerekli açıklamaları veriyor,nasıl uygulanacağını ayrıntılı anlatıyor, uygulamalar uzun sürmüyor hem basit,hemde zaman almadığı gibi harika sonuçlar veriyor.

Benim kitabı alıp uygulamaları bitirmem yaklaşık 10 gün falan sürdü.Ee tabi her zaman vakit olmuyor, bende zamanım oldukça uyguladım. Ho'oponopono uyguladığımdada çok faydasını gördüm ama burada daha derine inerek bir temizlenme yapılıyor. Yani geçmişten bugüne kadar tam bir temizlenme sağlıyor.

Ho'oponopono ile tanışmamızı sağlayan Joe Vitale sadece yöntemi yazmıştı ve bizler konuşmalarımızda "ee arındık sonra ne yapmalıyız" diye birbirimize soruyorduk ve kendimizce bi sistem oluşturmuştuk. İşte bu yöntemde önce arınma yapılıyor hemen arkasından olumlu önermeler bilinçaltına yükleniyor.Ama tabiki alıp okuyup,uygulamanız gerekir.

Kitabın yazarı bence ticari kaygısı olmayan, tertemiz ve kocaman bir yürek. Ben Ho'oponopono yu nasıl geliştiririm diye düşünüp duruyordum,kendimce yöntemler geliştirdim(faydasınıda gördüm), Z-ponopono ile tanıştıktan sonra o "biyerlerde bi eksik var" dediğim noktaların hepsi tamam oldu.Bütün uygulamaları yaptım ve hayata bakış açım tamamen değişti, çünkü kalıplarım değişti.Bence bu kitap çoğu şeyden çok değerli.

Kitabın tam adı; Z-ponopono Arınma Yöntemi

Derleyen;Eczacı Sevinç Sultan

İnternetten araştırırsanız edinebilirsiniz.Herkese tavsiyemdir.

• Like 2

gerçekten faydası varmı böyle şeylerin sırf bunu anlamak için deniycem valla galiba çünki bana çok uyduruk geliyor ismide bi tuhaf:)

Sevgili Ecrinruya,haklısın banada ilk başta çok tuhaf gelmişti,zaten hepimiz ilk başlarda Ho'oponopono yuda çok garipsemiştik hatta ismi çoğumuzuda güldürmüştü.Bundagüzel olan şuki; yazar gerçekten çok güzel hazırlamış, en derinine kadar bilgi vermiş yani diğer yazarlar gibi birazını anlatayım gerisini kendi halletsin dememiş. O yüzden eğer arınma için uğraşıyorsak bence tam yapmalıyız ki bir işe yarasın. Açıkcası ben çok faydasını gördüm ve görüyorum.Bu çalışma ile ilk başta zaten bir tamlık hissi oluşuyo, yani örneğin; para sorunu için arınma yapıyosunuz ama sadece aklımıza gelenler,işte işlerim yolunda gitmiyor, para sıkıntısı çekiyorum vs vs bunlardan arınmak istiyorum diyoruz ya işte bu yöntemde böyle değil.Yine sorun para sorunu ama asıl sorun derinlerde, paraya karşı içimizde oluşan duyguların,kalıpların, inançların temizlenmesi,kökten temizlenme olarak incelenip ele alınmış.Ve arınma olan yerlere bundan sonraki hayatımızda olumlu olacak önermeler le yükleme yapılıyor.Kesinlikle bu kitabı edinin...

Mesela sorunumuz olan kişilerle ilgili kısım var, kişiye karşı duyacağınız kızgınlık, öfke vsvs bunları tek tek ele almış ve tam bir arınma yapıp o kişi ile enerjik bağlarınızı tamamen temizleyip yeni bakış açısı kazanıyorsunuz. Ben kendim bu uygulamadan sonra inanın öncesinde nefretle baktığım insanlara bile şimdi gayet rahat ve iyi duygularla yaklaşabiliyorum.Bir kere temizliyorsun okadar...

teşekkürler öncelikle ayrıntılı açıklaman için

almassam karnıma ağrılar girer zaten illaki bunada bir burnumu sokmam lazım;)

Sevgili Ara ve Çokmutluluk asıl ben teşekkür ederim,ilk defa bir konu açtım ve hani olur ya bi heyecan gibi işte öyle garip hissetmiştim sizleri görünce çok mutlu oldum :):):)

kitabı hangı sıteden aldınız acaba ben bulamadım? yazarı sevinc hanım mı?

teşekkürler öncelikle ayrıntılı açıklaman için

almassam karnıma ağrılar girer zaten illaki bunada bir burnumu sokmam lazım;)

Bence deneyin derim,mutlaka faydasını göreceksiniz.

--- Sonraki mesaj ---

kitabı hangı sıteden aldınız acaba ben bulamadım? yazarı sevinc hanım mı?
Evet Ecz. Sevinç Sultan.Googleden arayın hemen çıkıyor zaten sitesini inceleyin orada var, nasıl edinebileceğinizde var.

e-kitap olarak da var mı..