Jump to content
KARATAY

Tam Arınma İçin Z-Ponopono Arınma Kitabı

Recommended Posts

sevgili karatay inanç konusunda biraz daha duyarlıyım sanki peki haber almak istediğimiz bir kişi için nasıl cümleler kurmalıyız.?örneğin;''ondan hbr almamı engelleyen her ne varsa kendimi sorumlu tutuyorum özür dilerim beni affet seni seviyorum''bu şekilde mi olmalı.?

Evet evet aynen böyle, içinde bulunduğunuz durumu net bir şekilde bir cümleyle ifade edin ve af dileyin. :):):)

Çokmutluluk sende başlayamıyorsan kimse başlayamaz artık ama :)

heheh valla haklısın karatay, ya şu sıra çok okumaar yapıyorum bir türlü zamanım olmuyor

aslında defterime yazmıstım şimdi yapıcam birazcık

nedense kısa surede etkı etmeyecegını dusunuyorum ne garip

Guest zep

Size ne kadar teşekkür etsem az gibi geliyor.:D..Ben bir çok teknik öğreniyorum bir iki yapıp sıkılıyorum sadece okuma okadar.:(...Biraz önce hastalık için yazılan olumlamaları tekrar okudum yine biraz esneme oldu,daha önce bir okuyup bırakmıştım dedim ya iflah olmaz bir sıkılma voş verme durumum var, ya da vardı demeliyim(enerji yüklemeyeyim)...Artık bu durumumdan da sıkıldım hazır sayfa önümdeyken başladım otomatiğe alınmış gibi isteksizliğim, sıkılma durumum,direncim için olumlamalar yapmaya öyle yazmadan aklıma ne gelirse...Çok rahatladım inanılmaz esnedim,gözlerim yaşardı vs...Çok sevgiler(Bu günlerde de iki nokta ve sedona tekniğine takmış durumdayım,bu kez oturup iyice uyguluyacağım...)Bu arada Sevinç Hanımın kitabını almalıyım oof yine biriktiler...:D:D:D

Size ne kadar teşekkür etsem az gibi geliyor.:D..Ben bir çok teknik öğreniyorum bir iki yapıp sıkılıyorum sadece okuma okadar.:(...Biraz önce hastalık için yazılan olumlamaları tekrar okudum yine biraz esneme oldu,daha önce bir okuyup bırakmıştım dedim ya iflah olmaz bir sıkılma voş verme durumum var, ya da vardı demeliyim(enerji yüklemeyeyim)...Artık bu durumumdan da sıkıldım hazır sayfa önümdeyken başladım otomatiğe alınmış gibi isteksizliğim, sıkılma durumum,direncim için olumlamalar yapmaya öyle yazmadan aklıma ne gelirse...Çok rahatladım inanılmaz esnedim,gözlerim yaşardı vs...Çok sevgiler(Bu günlerde de iki nokta ve sedona tekniğine takmış durumdayım,bu kez oturup iyice uyguluyacağım...)Bu arada Sevinç Hanımın kitabını almalıyım oof yine biriktiler...:D:D:D

:) Sevgili Zep bu yöntemin güzelliği ne biliyormusun, eğer kitabı alıp baştan sona kararlılıkla uygulamaları bitirebilirsen yaklaşık 1-1,5 ay süre zarfında hayatında olumlu olarak bir sürü değişim meydana geliyor ve bu yöntemi sadece 1 kere inançla uygulaman bile yeterli oluyor. Bende ilk zamanlar çok şaşırmıştım ve birazcıkta önyargılı yaklaşmıştım, kitaplara dayanamam (bana göre iyi yada kötü diye bir kitap yoktur, en kötü eksik kitaptan bile kayda değer birşeyler mutlaka çıkar) kitabı hemen aldım, önce tabiki uzun uzun bi inceledim, sonra cümleler mantıklı geldi birde hayatın hemen hemen her alanıyla alakalı ayrıntılı uygulamalar yazılmıştı. Önce gözümde büyüdü ne yalan söyleyeyim, ilk sayfalarda yöntemin açıklanması kısmında bir cümle var aynen yazıyorum;

"EĞER ZOR BİR ARINMA TEKNİĞİ İSTİYORSANIZ VE UZUN UĞRAŞLAR SONUCUNDA HAYAL KIRIKLIKLARI YAŞAMAK İSTİYORSANIZ Z-PONOPONO YÖNTEMİ SİZE GÖRE DEĞİL; ÇÜNKÜ Z-PONOPONO YÖNTEMİ SON DERECE BASİT AMA ÇOK ETKİLİ BİR YÖNTEMDİR." .

işte bu cümle bana ozaman biraz ütopik geldi açıkcası, fakat daha önce kısa bir sürede olsa h'ponopono denemiş ve azda olsa faydasını görmüştüm, bu teknikte zaten z-point ve H'ponopono yöntemlerinin birleştirip genişletilmesiyle ortaya çıkmış ve denenmiş bir teknik. Denemeye değer diye düşündüm her ne kadar bana bile o zaman ütopik gelse bile. Bütün uygulamaları sabır ve inançla, kararlılıkla bitirdim. Daha ilk başladığınızda bile bir rahatlama oluyor ama asıl net sonuçlar bende 1-1,5 ay sonrasında net olarak ortaya çıktı. Eski inançlarımdan kalıplarımdan arındığım için bir çiçeğe bile bakışım tamamen değişti. Eskiden çiçekde herhangi bir enerjisel güzelliği göremediğimin ama bu saatten sonra o güzelliğe yaklaşımlarımın değiştiğini, daha çok bir enerji alışverişi, o güzel çiçeğin benimle oluşunun verdiği farklı anlatılması zor ama harika hislerle görmeye başladım. Sonrasındada zaten en küçük ayrıntılara bile bakışınızın farklılaşmasının sizi hedeflerinize doğru yollardan götürdüğünü fark ediyorsunuz. Haaaa işte o zaman anladım gerçektende 1 kere bile tam uygulamanın yararı olduğunun ütopik olmadığını...

Gerçektende o yöntem bu yöntem yada başkaları hiç farketmez eğer size iyi geleceğini hissediyorsanız hiç üşenmeyin sevgili Zep, kesinlikle yararını göreceksiniz :):):)

--- Sonraki mesaj ---

heheh valla haklısın karatay, ya şu sıra çok okumaar yapıyorum bir türlü zamanım olmuyor

aslında defterime yazmıstım şimdi yapıcam birazcık

nedense kısa surede etkı etmeyecegını dusunuyorum ne garip

ozaman hemen aşağıdaki cümleler:) ;

"Z-ponopono yönteminin kısa sürede etki etmeyeceğini düşünmeme neden olan inancımı ve tüm sebeplerini bütün benliğimden siliyorum. Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum"

"Z-ponopono yönteminin etkilerini kısa sürede görmem için kendime izin veriyorum. Teşekkürederim, seni seviyorum"

Kolay gelsin :):):)

Guest sevgili

sevgili karatay sizden bir rıcam olucak..yaşamımızda baglı oldugumuz kurtulmak isteyip de kurtulamadıgımız bazı durumlar var..bunlar olumsuz arkadaşlar, bagımlı oldugumuz ailelerimiz ev, vs.vs. Bu baglardan kurtulmak için nasıl bir arınma yapabiliriz? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..Sevgiyle kalın..

sevgili karatay sizden bir rıcam olucak..yaşamımızda baglı oldugumuz kurtulmak isteyip de kurtulamadıgımız bazı durumlar var..bunlar olumsuz arkadaşlar, bagımlı oldugumuz ailelerimiz ev, vs.vs. Bu baglardan kurtulmak için nasıl bir arınma yapabiliriz? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..Sevgiyle kalın..

Sevgili öncelikle cevaplamakta birkaç gün geç kaldım ancak zaman bulabildim, özürdilerim. Kitapta size zarar verenlerle bağlatıları kesmak adlı bir bölüm var, ben buradan X ismi ile yazayım sizlere...

---X ile enerjik olarak bağlı olmamın bütün yollarını ve nedenlerini siliyorum. Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum.(Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum bu 3 cümle 30 sn kadar tekrarlanacak sonra diğer cümleye geçiniz)

---X' in düşüncelerinin benim üzerimdeki enerjik etkisini ve bunun nedenlerini tümüyle siliyorum.Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum.(Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum bu 3 cümle 30 sn kadar tekrarlanacak sonra diğer cümleye geçiniz)

---X'in düşüncelerinin benim üzerimdeki psikolojik etkisini ve bu etkinin tüm nedenlerini siliyorum. Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum.(Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum bu 3 cümle 30 sn kadar tekrarlanacak sonra diğer cümleye geçiniz)

---X'in düşüncelerinin benim üzerimdeki duygusal etkilerini ve bu etkilerin tüm nedenlerini siliyorum.Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum.(Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum bu 3 cümle 30 sn kadar tekrarlanacak sonra diğer cümleye geçiniz)

---X'e karşı hissettiğim ÖFKENİN (burada duygunuz ne ise öfke yerine o duyguyu koyunuz) ruhuma, kalbime, bedenime, zihnime hissettirdiklerini tümüyle siliyorum.Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum.(Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum bu 3 cümle 30 sn kadar tekrarlanacak sonra diğer cümleye geçiniz)

---X'e karşı hissettiğim öfke nedeniyle bütün hissettiklerimi tümüyle siliyorum.Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum.(Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum bu 3 cümle 30 sn kadar tekrarlanacak sonra diğer cümleye geçiniz)

---X'e karşı hissettiğim öfke ile özdeşleşmemin bütün nedenlerini siliyorum. Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum.(Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum bu 3 cümle 30 sn kadar tekrarlanacak sonra diğer cümleye geçiniz)

---X'e karşı hissettiğim öfkemi bırakmadığım ve taşımaya devam ettiğim için kendimi affetmememin bütün nedenlerini siliyorum. Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum.(Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum bu 3 cümle 30 sn kadar tekrarlanacak sonra diğer cümleye geçiniz)

---X' karşı hissettiğim öfkemi bırakmamı sabote eden bütün nedenleri siliyorum. Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum.(Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum bu 3 cümle 30 sn kadar tekrarlanacak sonra diğer cümleye geçiniz)

---X'e karşı hissettiğim öfkenin bedenimde, zihnimde, enerji alanımda, hayatımda birikme, depolanma nedenlerini tümüyle siliyorum. Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum.(Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum bu 3 cümle 30 sn kadar tekrarlanacak sonra diğer cümleye geçiniz)

---Bütün bu etkilerin enerji alanımda ve bedenimde taşınma nedenlerini siliyorum. Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum.(Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum bu 3 cümle 30 sn kadar tekrarlanacak sonra diğer cümleye geçiniz)

Sonra olumlamalara geçiyoruz;

***X'i görüyorum ve kendi gücüme sahibim. Teşekkür ederim, seni seviyorum. (Teşekkür ederim, seni seviyorum bu 2 cümleyi 30 sn kadar tekrarlayın ve sonraki cümleye geçin.)

***Eğer X'i görürsem duygusal, fiziksel ve enerjisel olarak tümüyle güvendeyim.Teşekkür ederim, seni seviyorum. (Teşekkür ederim, seni seviyorum bu 2 cümleyi 30 sn kadar tekrarlayın ve sonraki cümleye geçin.)

***Ben huzurluyum. Teşekkür ederim, seni seviyorum. (Teşekkür ederim, seni seviyorum bu 2 cümleyi 30 sn kadar tekrarlayın ve sonraki cümleye geçin.)

***Ben güvendeyim. Teşekkür ederim, seni seviyorum. (Teşekkür ederim, seni seviyorum bu 2 cümleyi 30 sn kadar tekrarlayın ve sonraki cümleye geçin.)

***Ben sevgi doluyum. Teşekkür ederim, seni seviyorum. (Teşekkür ederim, seni seviyorum bu 2 cümleyi 30 sn kadar tekrarlayın ve sonraki cümleye geçin.)

Olumlamaları kendinize göre detaylandırıp devam edebilirsiniz. Bu yazdıklarım Z-ponopono kitabından alıntı olarak yazılmıştır :):):)

Kolay gelsin, siz yine bişiler olursa yazın ben cevaplarım,:):):)

Sevgilerimle...

Guest sevgili

KARATAYYYYY seni çok seviyorum.teşekkür edrim.ilaç gibi geldi bana umarım tüm arkadaşlarımızında işine yaramıştır.Bagını kestigimiz kişiler ile aramızda tamamen tüm baglarımızı koparıyormuyuz yoksa negetiflik ortadan kalkıp aramızdaki sorunlarmı düzeliyor?biraz daha açayım,arınmayı gözden çıkardıgımız kişiler içinmi yapacagız.

Sevgili, Sen her nekadar bazı kişileri gözden çıkarsanda onlarla bir enerji bağın mutlak vardır. Yani eski bir anı, kavga vs vs vs. O eskiler bile aklına geldiğinde negatif yüklenirsin. O kişilerle bilinçaltında bağları kestiğinde artık onlarla olan yaşanmışlıkları enerjisel anlamda silersin yani etkilenmezsin, tabiki anıları yine hatırlayacaksın ama etkisi olmayacak. Hatta bağları kestiğinizde aranızın düzelmeside olur, çünkü sizin tarafınızdan negatifler pozitife çevrildi o kişi tarafından gelen negatiflerde sizi artık etkilemez. Açıkcası iyi bir çalışma :):):)

Guest misafir arkadaş

insanın duyguları hiçbir zaman böyle telkinlerle kontrol edemezsin.Bu tanıttığınız kitap sadece kendi kendini telkin kitabı sadece anlık bir rahatlamadan başka bir şey olmaz.Mesela sen birisine olna duygularından kurtulmak istiyorsan ama duygusal bir nedense bu telkinle kurtulamazsın.Bu zaten senin duygularının başkasına karşı ne kadar kuvvetli yada zayıf olmasına bağlıdır.Bunuda hangi burcsan ay o burca gectiği zaman rahatlıkla anlarsın ya patlama yaparsın duygularında yada hiç önemsemezsin.Kötü huylarından arınmak istiyorsan eğer buda nefsini eğitmekle ilgilidir.Yani bunların hepsinin çok büyük ilimleri olan İslam dininde doğru uygulamalar yapıldığı takdirde kesin çöözümü vardır.Ama hayatta başımıza neler geliceğini bilmediğimiz için bazen bazı şeyler bizi eski alışkanlıklarımızada döndürebilir.Buda bizim yaşayış şeklimizin doğru olup olmamasına bağlıdır.Ailemize bağlıdır yetiştirme şeklimize bağlıdır eğitimimize bağlıdır.Nasıl bir hayat gecirdiğimize bağlıdır.Yani kısaca bu hoppop telkiniyle bir yere varamazsın.Teşekkür etmek zaten bizim hayatta her zaman kullandığımız bir nezaket bicimidir.Ben her zaman bize verdiği her şey için Allah'a şükretmenin en iyi teşekkür şekli olduğunu düşünüyorum ve biliyorum.Sonuçta her şey Allah'ın elinde.

Guest sevgili

Sevgili misafir arkadaş,bizler arınmayı yaparken zaten ALLAH ın adıyla yapıyoruz.Bunu kimsenin inkar ettigi yoktur fakat bilinçaltımızdaki çöplükleri temizlemye çalışıyoruz.uzun zamndır karatayın yazılarını takip ediyorum.size kendimden örnek vermek isityorum.Saglıgımla ilgili sorunlar azaldı,imkansız aşkım geri döndü,maaşı yüksek olan bir iş buldum.ailemle olan sorunlar bitti,herşeyden önce kendimi sevmesini ögrendim.daha ne diyeyim arkadşaım.Sizde bir an önce başlayın derim. güzel haberlenizi bekliyoruz.Sevgiyle kalın....