Jump to content
KARATAY

Tam Arınma İçin Z-Ponopono Arınma Kitabı

Recommended Posts

insanın duyguları hiçbir zaman böyle telkinlerle kontrol edemezsin.Bu tanıttığınız kitap sadece kendi kendini telkin kitabı sadece anlık bir rahatlamadan başka bir şey olmaz.Mesela sen birisine olna duygularından kurtulmak istiyorsan ama duygusal bir nedense bu telkinle kurtulamazsın.Bu zaten senin duygularının başkasına karşı ne kadar kuvvetli yada zayıf olmasına bağlıdır.Bunuda hangi burcsan ay o burca gectiği zaman rahatlıkla anlarsın ya patlama yaparsın duygularında yada hiç önemsemezsin.Kötü huylarından arınmak istiyorsan eğer buda nefsini eğitmekle ilgilidir.Yani bunların hepsinin çok büyük ilimleri olan İslam dininde doğru uygulamalar yapıldığı takdirde kesin çöözümü vardır.Ama hayatta başımıza neler geliceğini bilmediğimiz için bazen bazı şeyler bizi eski alışkanlıklarımızada döndürebilir.Buda bizim yaşayış şeklimizin doğru olup olmamasına bağlıdır.Ailemize bağlıdır yetiştirme şeklimize bağlıdır eğitimimize bağlıdır.Nasıl bir hayat gecirdiğimize bağlıdır.Yani kısaca bu hoppop telkiniyle bir yere varamazsın.Teşekkür etmek zaten bizim hayatta her zaman kullandığımız bir nezaket bicimidir.Ben her zaman bize verdiği her şey için Allah'a şükretmenin en iyi teşekkür şekli olduğunu düşünüyorum ve biliyorum.Sonuçta her şey Allah'ın elinde.

Sevgili misafir arkadaş, görüşlerine saygı duyuyorum ve belli noktalardada size katılıyorum. Yani şükretmenin en doğru yol olduğu konusunda sonuna kadar katılıyorum. Arınma yöntemleri genellikle arınılan konuyla ilgili hayatta tekrar karşılaştığımızda farklı bilinçle yaklaşarak konuyu en hafif, duygularımız en iyi şekilde kontrol edebilerek çözebilmemizi sağlar. Hayattaki tüm gelişen olaylar bizim duygularımızla bağlantılıdır aslında. Mesela x bir konu hakkında kızgınlık şeklinde tepki verdiğimiz bir durumu arınmalar yaparak yani duygularımızı hakimiyet altına alarak, konuyu kızgın bir ifade şekliyle değilde sakin, mantıklı bir şekilde çözebilir, kızgınlık duygularımızı bırakabilmiş olmanın rahatlığıyla hayatımızı pozitif yönde dengeleyebiliriz.

Dinimiz konusuna gelince; bana göre Allah'ıma çok şükür olsunki her derde deva dualarımız vardır. Ve hatta bana göre içten ve usulune uygun edilen bir dua kadar hiç bir etkili olamaz. Zaten kişisel gelişimcilerin çok büyük bir kısmı duanın-dua etmenin en büyük rahatlatan, içe yönelten, kendini ve dünyayı sevdiren bir yöntem olduğunu söylerler.Fakat birde şu yönden bakalım, arınma; kişinin kötü olan duygularını hafifletebilmesini yada kaldırabilmesini sağlıyor ve içinde herhangi bir kötü duygu olmadan dua edebilmenin güzelliğinide hiçbirşeyde bulamazsınız. Mesela içi kıskançlık dolu olan birisinin bunu bile bile dualara yönelmesi ve medet umması doğru birşeymi? İşte bu noktada kişisel gelişimin faydalarıda sınırsızdır. Yani arınmalar yapıldıkça kişinin farkındalığı artar, önce kendine karşı sonrada yaşamına karşı. Yani bir kişi kıskanç olduğunu içten içe bilir ama kendine itiraf edemez. Arınmalar yapıldıkça kişi kendisiyle ve çevresiyle daha barışık ve daha farkında olarak yaşamaya başlar ve buda kendinde itiraf edemediği duygularını, inançlarını vs ortaya çıkarıp bu duyguları iyi olanlarla değiştirebilmesi anlamına gelir.Ve kendini kıskançlıktan kurtararak edilen bir dua ile Yüce mevlama yakınlığını kalbindeki engellerden uzaklaştığı için daha çok hisseder ve gerçekten tertemiz bir kalple dua etmenin hazzını yaşar. Allah'ım herkese böyle tertemiz bir bilinç ve kalple dualar edebilmeyi nasib etsin.

Diğer bir konudada katılıyorum, yani yarın başımıza neler gelir bilmiyoruz, arınmada zaten yine burada öne çıkıyor. Herhangi bir ani çıkan durumda duygularımızı kontrol etmek ve olayı yada konuyu en hafif bir şekilde atlatabilmemiz için duygularımızı kontrol edebilmeyi öğrenmeli ve her negatif durumu pozitif bir yöne yöneltebilmek için negatiflerin yerine pozitif olanlara sahip çıkmayı öğrenmeliyiz. Örn; bir kavga ortamını sezdiniz diyelim, bu noktada öfkeylemi gidersiniz sakin yaklaşıp çözmeyemi çalışısınız, cevabınız sakin kalıp çözmeye çalışırım olmuştur değilmi? Evet olması gereken budur fakat bilinçaltı içimizdeki öfke duygularını saklar ve o kavga ortamında öfkeye kapılmanıza neden olur. Herkez hayatında öfkeye duyguları ile dolu olan olaylar yaşamıştır ve o zamanlardan kalan öfke duygunuz bilinçaltınızda kalmıştır ve ortaya çıkacağı anı bekler. Meydan bilinçaltınındır, ortada bir kavga var ve siz farkında bile değilsiniz atıyorum 10 yıl evvel benzer bir durum yaşamıştınız ve o anki öfke sizi deiye çevirmişti, hatta o konuyla alakalı çokda üzülmüştünüz... İşte eski olayları affederek negatiflerden arınırsanız o kavga esnasında çokkkk sakin kalmayı başarabilir, ortamı pozitife çevirebilir ve oradan kazançlı ayrılan siz olursunuz.

Sonuna kadar size katılıyorum şükür etmek şükür etmek şükür etmek....Herşeyi Yüce Mevlam bilir! :):):)

Arkadaşlar bir arkadaşımız özelden msj göndermiş bende size msj ve cevabı bilgi olur diye yazıyorum :):):)

merhaba

size daha öncede mesaj yollamıştım her iki konuyada baktım hem sizin açtığınız hem eminetanın açtığı öncelikle kişisel gelişim adına ilgimi çeken tek konu diyebilirim uygulamak istiyorum ama nereden başlıyacağımı bilemiyorum konular üstüste yığılmış kaldıkı odaklanma sorunum var hiçbirşey okuyamıyorum baştan sona yada izliyemiyorum yada sürdüremiyorum en genel olarak ne söyliyebileriz yani hayatımızda tek bir sorun yok tabi hepsi birden aklımıza gelince baya bi baştan pes etme durumu oluyor sadece o dört arınma cümlesini söylemek yeterlimi

teşekkürler şimdiden

Cevap:

Aklınıza her gelen eski anılarınız mesela, aklınıza geldikle o konuyu söyleyin sorumluluğunu kabul ediyorum deyin ve o cümleleri söyleyin.

Eski bir kavga aklınıza geldi ve yine o arkadaşınıza olan nefret geldi aklınıza yada hatırlatan bir şey oldu diyelim.

***X’ e karşı hissettiğim nefret duygusuna sebebiyet veren kötü, olumsuz, negatif, his, duygu, düşünce, kalıp, inanç her ne varsa tümüyle siliyorum. Özür dilerim beni affet seni seviyorum

son 3 cümleyi rahatlayana kadar o anı hatırladığınızdaki nefretin etkisi geçene kadar söyleyin kendinizi yoklayın eğer hala nefrete ilişkin en ufak bir his varsa devam edin taki konuyla alaklı herhangi bir his kalmayana kadar.

Sonrasında arkadaşınız ait bir olumlama söylemeniz gerekir. Mesela;

***X ile olan ilişkim tam istediğim gibi gayet güzel, saygılı bir şekilde devam ediyor. Teşekkür ederim, seni seviyorum. Son iki cümleyi istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz ama 30 sn yeterlidir aslında.

Yani en genel bir şekil sürekli Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum olarak olabiir tabi. Buda dengede kalmanıza yardımcı olur ama belli bir süre sonra sizi sıkabilir. O yüzden o anda aklınıza gelen ya da bir şekilde yaşadığınız olayın konunun farkında olup istemediğiniz bir durumsa hemen arınmaktır.

:):):)

--- Sonraki mesaj ---

karatay teşekkürler

Rica ederim nedemek, hayırlı sahurlar mutlu mutlu mutluluk, her gördüğümde pozitif enerjilerle dolup gülümsediğim arkadaşım...:):):)

Guest misafir arkadaş

sayın sevgili hayatınızın sizin için istediğiniz şekilde olmasına sevindim.Demekki hayattan bütün beklentileriniz buymuş ve ulaşmışsınız.Ama şöyle söyliym size bunun bu arınma yöntemiyle olmadığını söylemek zorundayım.Bu kadar basite indirgemeyin bence bu yöntemi kullandım isteklerim oldu diye.Sizin bu olumlu gelişmeleriniz bence Allah'a olan yakınlığınızla ve bence iyi olan amelinizle astrolojik olarakda iyi acıları tutturmuş olmanızdan kaynaklıdır.Biliyorsunuzki gerçek ilim dalları ve gerçek din olan müslümanlığın yerini hiçbir arınma yöntmleriyle bir tutmamalısınz.Ben cok insanla uğraşıyorum ve kaybettiklerim kazandıklarım farklılık gösteriyor.Sizde başlayın bu yönteme dediniz ya o yönden söyledim bunu anlamışsındır umarım beni.Dediğim gibi bu yöntem benim için sadece bir tavır olarak gecer.Ama hayatınızın yolunda olmasına sevindim.Karataya selamlar.

Sizede selamlar sevgili misafir arkadaş:), burada birşeyi atlıyorsunuz yalnız. Arınmanın bir çok yüntemi var bildiğiniz üzere, Z-ponopono yada H-pononpono; zaten Allah'tan afdilemek kökenli bir çalışma, yani arınmak için Allah'tan af diliyoruz ve kötü duygulamızdan dolayı özrümüzü bildirip yerine iyierini koyabilme iznini istiyoruz gibi düşünülebilir. Bu yöntem Allah'a yaklaştıran bir yöntemdir, hiçbirşeyden medet ummadan direk Allah' a sığınmak gibi bir şey aslında.Yani örnek olarak ben dualarımdan sonrasındada eskidende Allah'ım seni çok seviyorum, Allah'ım sana şüküler olsun diyordum sonra bu yöntemde aynı şeyleri söylüyor o yüzden bana çok uygun oldu.

Birde siz sürekli arınmak kişinin kendisini bu tarz yöntemlerle biinçaltını temizlemeye çalışmasını sanki başka bir dinmiş gibi söylüyorsunuz kiiiii, bence dinle karıştırmamalı sadece inançlarımızla bütünleştirip iyi yönde kullanılabilecek bir yöntem olarak düşünmelisiniz. Yok illede bunu dinle kıyaslama yapmaya çalışırsanız zaten sizinle aynı inançlara sahip olmamıza rağmen içinden çıkamayız.

Sevgili arkadaşımızın söylemek istediği ben bunu yaptım isteklerime kavuştum şeklindede değil ayrıca, Sevgiili bu yöntemle bilinçaltına ulaştı, ne derecede olduğunu bilmiyorum ama mesela hastalığıyla ilgili zihinsel olarak düşündüğü sıkıntı yaşadığı durumlara bakış açısını çevirdi. Yani o hastalığın onun geri kalan hayatını etkilemesine izin vermiyor artık e buda doğal olarak daha olumlu düşünmesini ve yaşamasını sağladı. Yani işin özü farkındalıkları değişti ve gelişti bu yüzdende hayatını pozitif yönde yaşıyor.Allah'ımda inşallah böyle devam etmesini nasip eder. :):):)

kişisel gelişim konularına acayip ön yargıyla bakan biriyim ama sadece bu konuyu ki ilk adını eleltirip dalga geçmiştim:D acaba nasıl bir saçmalık diye baktığımda biraz inceleyince düşüncelerim aydınlandı ve pek çok bilgimi tekrar gündeme getirdi

örn peygamberimiz(s.a.v) günde 70 defa tövbe edermiş en az ki onun buna ihtiyacı yoktu bize örnek teşkil etmek amacıyla bunu yapardı şu bir gerçekki yaratıcı bazı şeyleri bizim için olmazsa olmaz olarak tayin etmiş bunlardan biride tövbe ve şükürdür buna ön yargıyla baksak nolur bakmasak nolur ihtiyacımız olduğu bir gerçek tıpkı beden gıdaları gibi ruhunda gıdaları var...

doğrusu güneş batıdan doğacaktır hadisi her halukarda karşımıza çıkıyor:) adamlar çoğu şeyi keşfetmiş biz aslından mahrumuz...

bana göre herkes uygulamalı böyle bir yöntemi.

Guest ummugül

Zero limit kitabını aldım okumaya başladım..Şu ana kadar okuduklarımdan anladığım hiçlikten bahsediyor..Tasavvuf mevlana yolu gibi..İnsanı halife yarattım,nurumdan üfledim Diyor ALLAH.. İçimizdeki nurdan,yaratıcının özelliklerinden bahsediyor bence..

Sevgili misafir arkadaş,bizler arınmayı yaparken zaten ALLAH ın adıyla yapıyoruz.Bunu kimsenin inkar ettigi yoktur fakat bilinçaltımızdaki çöplükleri temizlemye çalışıyoruz.uzun zamndır karatayın yazılarını takip ediyorum.size kendimden örnek vermek isityorum.Saglıgımla ilgili sorunlar azaldı,imkansız aşkım geri döndü,maaşı yüksek olan bir iş buldum.ailemle olan sorunlar bitti,herşeyden önce kendimi sevmesini ögrendim.daha ne diyeyim arkadşaım.Sizde bir an önce başlayın derim. güzel haberlenizi bekliyoruz.Sevgiyle kalın....

Canım peki sen nasıl uyguladın tam olarak,anlattıkların cok güzel..

--- Sonraki mesaj ---

Neden e-kitap şeklinde yokki madem yazarın maddi kaygısı yoktu o zaman e-kitap şeklinde de hizmete sunsaydı...

Acaba kitabı almamız için açılmış bir konu mu diye düsünüyorum???

--- Sonraki mesaj ---

ÇOK ACİL ve ÖNEMLİ CEVAP;

Sevgili Sırma, yorumun için öncelikle teşekkür ederim tabiki hep olumlu olmayacak yorumlar, fakat önemle söylüyorumki; Sevinç Hanımla yada kitabı ile alakalı çokkkk yanlış düşünüyorsunuz, bu kitabı ve yöntemi burada insanlara belki faydalı olur diye düşünerek ben şahsen kendisini aradım ve izin aldımmmmm. Yoksa Sevinç hanımda biliyor bu tarz sitelere üye olmak yeni konular açmak kolay, bu tarz girişimlerle kitap satmak derdi olsaydı zaten bunu çok kolay yapardı. BEN ARAYIP BURADAN YARDIMI OLABİLİR DİYE KENDİSİNDEN İZİN ALARAK BU KONUYU AÇTIM!!!

Konuyu beğenmemiş olabilirsiniz, size uygun olmayabilir, içinize sinmeye bilir ama ben bu yöntemi uyguladım ve çok faydasını gördüm.Herkes faydalansın istedim. Hem biliyormusunuz ki; bu sitede bu yöntemi uygulayıpda çokkkkk fayda gören arkadaşlar var fakat yazmak istemediler , neden derseniz burada ilk başlarda ben duyurup anlatmaya başladığımda banada üstü kapalı kitaptan primmi alıyorsun demek istendi, eee arkadaşlarda bunu görünce herkez gereksiz polemiklere girip canlarını sıkmamak için kimse anlatma yanlısı olmadı. Sevinç hanımın günahını almayın arkadaşlar, ben kendisini arayıp izin istediğimde bana verdiği cevabı aynen yazıyorum "Siz faydasını görüp paylaşmak isterseniz bende bundan mutlu olurum, isterimki çoğu kişi öğrensin ve daha çok insan rahatlasın, hepimiz arınalım ki dünya arınsın" bunun üzerine daha ne diyeyim ki...

Sevgili Karatay,açıkcası sırma arkadasın düsüncelerine katılıyorum...

Benim anlamadığım,emine arkadaşımızın açtığı konuda tam anlatılmamıs diyorsunuz ama sizin actığınız konunun ne olduğunu acıkca yazmamıssınız..İlla kitabı alın diyorsun...Sonucta yazarın madem maddi kaygısı yok,neden bi şekilde kitabın teminini kolaylastırmamıs...

Acıkcası bu konuya girdiğim inanılmaz heyecanlanmıstım,fakat başlardaki yazılarını okuyunca kitabın reklamının yapıldığını düsünmeye başladım...

Ayrıca madem bu konu emine tan ın konusundan cok cok ayrıntılı ve faydalı rica ediyorum kitap kitap demeden bir kac somut örneği açıkca anlatır mısın???

Guest agustos2

en baştan okusanız bu söylediğiniz kaygılarınızın daha önce konuşulduğunu görürsünüz. KARATAYIN böyle bir söylemi olmadığının farkına varırsınız.

arkadaşımız sadece kendi deneyimlediği ve yararını gördüğüne inandığı bir konuyu paylaşmış. ve kalıplar vermiş. kitabı alsanızda olur almasanızda. kimse sizi bir şeye zorlamıyor ki.