Jump to content
KARATAY

Tam Arınma İçin Z-Ponopono Arınma Kitabı

Recommended Posts

Sevgili misafir arkadaş,bizler arınmayı yaparken zaten ALLAH ın adıyla yapıyoruz.Bunu kimsenin inkar ettigi yoktur fakat bilinçaltımızdaki çöplükleri temizlemye çalışıyoruz.uzun zamndır karatayın yazılarını takip ediyorum.size kendimden örnek vermek isityorum.Saglıgımla ilgili sorunlar azaldı,imkansız aşkım geri döndü,maaşı yüksek olan bir iş buldum.ailemle olan sorunlar bitti,herşeyden önce kendimi sevmesini ögrendim.daha ne diyeyim arkadşaım.Sizde bir an önce başlayın derim. güzel haberlenizi bekliyoruz.Sevgiyle kalın....

Sevgili masallah canım

ne kadar sure sonra sevgılın gerı geldı canım? kızların ortak derdi malumun :)

Guest BeLiTtt

Bu 3 cümle ile insan haytında o denli önemli değişiklikler(sevgilinin dönmesi,yüksek maaşlı iş bulma vs) nasıl olabiliyor gerçekten anlamıyorum ben denemeye çalıştım bir süre önce ama başaramadım yani hiçbir değişiklik olmadı.Olacağı varsa zaten olur diye düşünüyorum bu sadece telkin gibi geliyor bana ve pozitif bakış açısı yaratma.Bunun bilimsel bir açıklaması var mı acaba?

[/color]Neden e-kitap şeklinde yokki madem yazarın maddi kaygısı yoktu o zaman e-kitap şeklinde de hizmete sunsaydı...

Acaba kitabı almamız için açılmış bir konu mu diye düsünüyorum???

--- Sonraki mesaj ---

Sevgili Karatay,açıkcası sırma arkadasın düsüncelerine katılıyorum...

Benim anlamadığım,emine arkadaşımızın açtığı konuda tam anlatılmamıs diyorsunuz ama sizin actığınız konunun ne olduğunu acıkca yazmamıssınız..İlla kitabı alın diyorsun...Sonucta yazarın madem maddi kaygısı yok,neden bi şekilde kitabın teminini kolaylastırmamıs...

Acıkcası bu konuya girdiğim inanılmaz heyecanlanmıstım,fakat başlardaki yazılarını okuyunca kitabın reklamının yapıldığını düsünmeye başladım...

Ayrıca madem bu konu emine tan ın konusundan cok cok ayrıntılı ve faydalı rica ediyorum kitap kitap demeden bir kac somut örneği açıkca anlatır mısın???

Sevgili Nisann, öncelikle eğer sayfaların hepsini okuduysanız kitap kitap demediğimi ve elimden geldiğince, vakit buldukça detaylı olarak üstelik soranlara uygulamalaı yazmaya çalıştığımı açık ve net olarak görebilirsiniz. Sizler önyargılarla yaklaştığınız için dikkatlice okumuyosunuz ve direk pat pat sorular soruyorsunuz. Eminetann konusunda 4 cümleyi herşey için tekrarlayabilirsiniz ayrıcada gerçektende onunda faydasını çok göreceksiniz. Bu sistemde ise; bilinçaltınızda daha derinlere inerek çalışmalar yapabilir ve daha detaylı arınmalar gerçekleştirebilirsiniz. Gün ortasında bir sinir halini yatıştırmak için H0'ponopono çok uygun bir yöntemdir, çocukluğunuzda yediğiniz bir dayağın bilinçaltında kalan dayak korkusu gibi daha derinlerde olabilen bir kalıbı, inancı ise Z-ponopono yöntemi ile kökten çözebilirsiniz. Haaaaa ben Ho'ponopono ile derin çalışmalar yapmak isterim derseniz kendinizde farkettiğiniz derinlerdeki sorunlarınızı Ho'ponopono ilede çözersiniz. Burada bu kitabı derleyen kişi sizi oturupta uzun uzadıya eski inançlar, kalıplar vs vs hazırlamak derdinden kurtarmış ve hazır olarak hangi yöntemle isterseniz o yöntemle arınma yapabileceğiniz belli çalışmalar sunmuştur.

Somut örneklerinide yazanları tam olarak okursanız öğrenirsiniz. Açtığım konunun ne olduğunu açıkca yazan sayfaları muhtemelen atlamış olmalısınızki daha burada yazan arkadaşların, benim ne yazdığımızdan haberiniz yok. İlla kitabı almanıza gerek yok Nisann, burada zaten okadar çok örnek lerini yazdımki onları bile kopye etseniz size bir kitap eder, alın çoğaltın, devşirin kendinize isterseniz uygulayın.Yani reklamını yapsam ne olacakki arkadaşım, neredeyse kitabın tamamını yazdım burada.

Çok rica edeceğim lütfennnnnnn yazılanları atlamadan önyargısız okuyun. Haaaa ben atlamadan önyargısız okuyamıyorum dersenizde bu konu sizi açmaz o zaman.Sizin iiçin cevaplayacağım başka sorularınız varmı ????

Sevgilerimle... :):):)

--- Sonraki mesaj ---

Bu 3 cümle ile insan haytında o denli önemli değişiklikler(sevgilinin dönmesi,yüksek maaşlı iş bulma vs) nasıl olabiliyor gerçekten anlamıyorum ben denemeye çalıştım bir süre önce ama başaramadım yani hiçbir değişiklik olmadı.Olacağı varsa zaten olur diye düşünüyorum bu sadece telkin gibi geliyor bana ve pozitif bakış açısı yaratma.Bunun bilimsel bir açıklaması var mı acaba?

Sevgili Belitt, bende ilk başlarda senin gibi düşündüm fakat işin başına geçipte inançla uyguladığında hayata karşı bakış açın tamamen olumluya dönüyor. ÖRN: kedilerden hoşlanmıyorsun ve yanında olmalarından huzursuzluk duyuyorsun diyelim.Bu çalışmalarla kedilere bakış açını değiştiriyor kedileri sevmezken, kedilerinde bir canlı ve sevmek - sevilmekle alakalı olduğu şeklinde görmeye başlıyor, eskiden olduğu gibi yanına yaklaşan kediden rahatsız olmadan yani o anı kedi huzursuzluğuyla bozmadan yaşayabiliyorsun. Basit bir örnek oldu ama, bakış açının farklı bir yönden olmaya başlaması ile alakalı olduğunu anlatmak istedim. Sen eskiden seni rahatsız eden durumlarla karşılaştığında içsel olarak bir rahatsızlık duymuyor ve anı yaşayabiliyorsun. Buda sana yüksek ölçüde pozitif bir yaşam şekli sağlıyor. Pozitif bir yaşam şekli ise senin hayatta hislerini ve farkındalıklarını güçlendiriyor. ÖRN: eskiden baktığın iş ilanlarında hiç dikkatini çekmeyen sektörler, dikkatini çekebilir. Yada "amaaann bu seferde olmayacak" diye negatif düşüncelerle gittiğin ve olumlu sonuçlanmayan iş görüşmelerine "hadi bakalım gülümseyelim ve mülakata girelim" diyerek pozitif düşüncelerle gittiğin bir iş görüşmesi olumlu olarak sonuçlanacaktır. Yada sürekli olan olumsuz iş görüşmelerinin sonucunda kendine yeni negatif kalıplar yüklemektense " vardır bundada bir hayır Allah'ım bana uygun bir işi nasılsa karşıma çıkarır" diyerek acı, üzüntü veren hayat şartlarını daha hafif yaşamanı sağlayacak.

Sevgilinin dönmesi konularında ise; benim özeldende sürekli aldığım mesajlarn çoğunda sevgilisi konusu çok hakim. Ben açıkcası sevgili için uygulamadım ama arkadaşlarımla alakalı uyguladım. ÖRN: ben ayşeye dargınken ve içimde onunla alakalı negatif duygularımı saklıyorken Ayşe ile görüşmelerimde Ayşeye karşı ne kadar pozitif olmaya çalışsamda içimdeki negatif olan şey, kırgınlık, kızgınlık v s vs vs, hep kendini hissettiriyor ve bir şekilde Ayşe ile tam pozitif halde olamıyordum, ama Ayşeyi affetmekle başladığım ve onu kabullenmekle devam ettiğim çalışmalarımın sonucunda; Ayşeyle eskiden yaşadığım sorunu unutmadım ama artık etkilenmediğimin farkına vardım, durum böyle oluncada Ayşeyle aramızda tam anlamıyla bir pozitif enerji, paylaşım hakim oldu ve bir insanı kaybetmedim aksine pozitif ve başarılı bir arkadaşlığa çevirdim. Yani bendeki pozitiflik Ayşe' yede yansıyor doğal olarak. Evde birisinin gerginliği hepimize bulaşmazmı buna bu açıdan bakarsan açıklayacağım diye karman çorman yaptığım cümlelerimi anlarsın :):):)

Sevgilerimle...

--- Sonraki mesaj ---

en baştan okusanız bu söylediğiniz kaygılarınızın daha önce konuşulduğunu görürsünüz. KARATAYIN böyle bir söylemi olmadığının farkına varırsınız.

arkadaşımız sadece kendi deneyimlediği ve yararını gördüğüne inandığı bir konuyu paylaşmış. ve kalıplar vermiş. kitabı alsanızda olur almasanızda. kimse sizi bir şeye zorlamıyor ki.

Çokk teşekkürederim agustos2, sizlerde olmasanız valla ben çok yalnız kalıcam burada, herkese bir faydam dokunsun derken ben zararlı olacağım. Bana özelden yazan arkadaşlarım lütfen buradanda yazın görüşlerinizi, herkese faydalı olun Sizleri seviyorum :):):)

arkadaşlar lütfen Karatay ın üzerine gitmeyin kızcagız kitabı almıs gercekten özümsemis konuyu ve basarılı bır sekılde uyguluyor

burada hakim oldugu bir konuda sizlere yardımcı olmaya calısıyor

benım kardesım psikologa gitti, kriz gecirmesine ragmen eee gelecek seansa nefes egzersizi ogretıcem diyip 1 saat dinleyip

hicbirsey ogretmeden yolladı ve 120 tl aldı, her hafta 120 tl verirsek ucundan accık ögreticekmis

vicdan diye birsey de yok, kontrolsuzluk hissi ile, bayıla ayıla götürdük oraya

kimse kimseye acımıyor hersey maddi olmus bu dunyada

senin kızkardesin neden bunu uygulamıyor derseniz 30 yasındaki bir insana zorla birsey uygulatamam

kendisi inanmıyor ve uygulamıyor, demek ki daha cekecek cilesi var

o yolunu acıdan yana cizmis ben ancak böyle birsey var derim

uygular uygulamaz kendı paşa gönlü bilir

gitsin bana şöyle oldu böyle oldu diye psikologuna anlatsın 1 saat dert dinleme faslı icin 120 tlsini versin

onun ici ancak o zaman rahat ediyor.. şimdi gelir burayı da okur kendisi..

yani karatayın sucu burada sıze bedava yasam koclugu yapması mı oluyor?

hele siz bu tarz enerji, ve eft vs gibi uygulamaları yapan psikologlara, gidin

bakalım seans basına 150 tl nizi yolmadan size agızlarını acıyorlar mı?

gercekten cok ılgıncsınız, kitabı alın dese bile, bu siz kendiniz de konu hakkında fikir sahibi olun

elinizde bir rehber olsun daha saglıklı soru sorabılın dıye demistir, ne anlatıldıgını anlamadan

gelip soru soracagınıza

kitapta bahsedılen nedır, bunu bır okuyun kı ozet bır fıkırınız olsun ona gore soru sorun

25 tl de vermek istemiyorsanız, karatay sızın babanızın kisisel gelisim uzmanı degil

hic bilmediginiz birseyi size acıklamaya ugrasıp duruyor, bu saldırılara da anlam verebilmis degilim

bir de kibar kibar size yanıt veriyor

Çokkkkkkkkkmutluluk sen hepppp çok mutlu ol emi :):):) Teşekkürederim arkadaşım. Ayrıca bana Yaşam Koçu dedin ya alemsin ama çok mutlu oldum, Yaşam Koçu olmam için çokk fırın ekmek yemem lazım daha ama emin adımlarla ileriyorum o konuda :) Bu arada eğer ablan isterse ben herzaman yardımcı olurum, gerçi istemiyor demişsin ama forumları okumaya yöneltsen hem Eminetanın Ho'ponopono hemde buray yani Z'ponopono olarak belki fikri değişir. Yada benim olduğum şehideyseniz (Ankara) dialoğa geçeip birlikte belki ikna ederiz, ben hep denemekten yana oldum, bundan yıllar öncesine bakıyorumda, okadar çok şeye önyargılarla yaklaşmışızki meğer ne çok şey kaçırmışız yenilik anlamında o yüzden ben artık buda nemiş demiyorum hiç birşeye, en azından bi deniyorum bakıyorum neymiş, yeniri içilirmi yaşanırmı bu nedir diyerek. Ve edindiğim bu yönlede hayatıma çok yararlı şeyler soktum. O yüzden belki ikna ederiz birlikten kuvvet doğarmış, ben bana düşeni severek yaparım arkadaşım. :)

sevgili karatay yazdıklarınızı ilgiyle takip ediyorum insana ümit veriyor...:)

benim sormak istediğim şu bir konuyla alakalı arınma cümlesini 21 gün sölemiycekmiyiz sadece 1 gün 1 kez yeterlimi ?

arkadaşlar lütfen Karatay ın üzerine gitmeyin kızcagız kitabı almıs gercekten özümsemis konuyu ve basarılı bır sekılde uyguluyor

burada hakim oldugu bir konuda sizlere yardımcı olmaya calısıyor

benım kardesım psikologa gitti, kriz gecirmesine ragmen eee gelecek seansa nefes egzersizi ogretıcem diyip 1 saat dinleyip

hicbirsey ogretmeden yolladı ve 120 tl aldı, her hafta 120 tl verirsek ucundan accık ögreticekmis

vicdan diye birsey de yok, kontrolsuzluk hissi ile, bayıla ayıla götürdük oraya

kimse kimseye acımıyor hersey maddi olmus bu dunyada

senin kızkardesin neden bunu uygulamıyor derseniz 30 yasındaki bir insana zorla birsey uygulatamam

kendisi inanmıyor ve uygulamıyor, demek ki daha cekecek cilesi var

o yolunu acıdan yana cizmis ben ancak böyle birsey var derim

uygular uygulamaz kendı paşa gönlü bilir

gitsin bana şöyle oldu böyle oldu diye psikologuna anlatsın 1 saat dert dinleme faslı icin 120 tlsini versin

onun ici ancak o zaman rahat ediyor.. şimdi gelir burayı da okur kendisi..

yani karatayın sucu burada sıze bedava yasam koclugu yapması mı oluyor?

hele siz bu tarz enerji, ve eft vs gibi uygulamaları yapan psikologlara, gidin

bakalım seans basına 150 tl nizi yolmadan size agızlarını acıyorlar mı?

gercekten cok ılgıncsınız, kitabı alın dese bile, bu siz kendiniz de konu hakkında fikir sahibi olun

elinizde bir rehber olsun daha saglıklı soru sorabılın dıye demistir, ne anlatıldıgını anlamadan

gelip soru soracagınıza

kitapta bahsedılen nedır, bunu bır okuyun kı ozet bır fıkırınız olsun ona gore soru sorun

25 tl de vermek istemiyorsanız, karatay sızın babanızın kisisel gelisim uzmanı degil

hic bilmediginiz birseyi size acıklamaya ugrasıp duruyor, bu saldırılara da anlam verebilmis degilim

bir de kibar kibar size yanıt veriyor

Sen sanırım karatay ın avukatlığına soyundun...

Burası adı üzerinde forum sitesi,tabiki yorumumu yapacağım..Ne demek karatay ın üzerine gitmeyin..Emredersiniz efendim...Çok alemsiniz yaa..

Nasıl ki burda konu acmıs fikrini beyan ediyor,ben de aynı sekilde bu konuda ki fikrimi beyan ediyorum...Kaldı ki sayfaları baştan sona okudum..

Evet örnekler vermiş,fakat konunun açılış şekli konusunda hala aynı fikirdeyim..

Rica ediyorum herkes kendi derdiyle ilgilensin..Bilip bilmeden her gördüğün yazıya rica ediyorum yorum yapma canım kardeşim...

--- Sonraki mesaj ---

[/color]Neden e-kitap şeklinde yokki madem yazarın maddi kaygısı yoktu o zaman e-kitap şeklinde de hizmete sunsaydı...

Acaba kitabı almamız için açılmış bir konu mu diye düsünüyorum???

--- Sonraki mesaj ---

Sevgili Karatay,açıkcası sırma arkadasın düsüncelerine katılıyorum...

Benim anlamadığım,emine arkadaşımızın açtığı konuda tam anlatılmamıs diyorsunuz ama sizin actığınız konunun ne olduğunu acıkca yazmamıssınız..İlla kitabı alın diyorsun...Sonucta yazarın madem maddi kaygısı yok,neden bi şekilde kitabın teminini kolaylastırmamıs...

Acıkcası bu konuya girdiğim inanılmaz heyecanlanmıstım,fakat başlardaki yazılarını okuyunca kitabın reklamının yapıldığını düsünmeye başladım...

Ayrıca madem bu konu emine tan ın konusundan cok cok ayrıntılı ve faydalı rica ediyorum kitap kitap demeden bir kac somut örneği açıkca anlatır mısın???

Sevgili Nisann, öncelikle eğer sayfaların hepsini okuduysanız kitap kitap demediğimi ve elimden geldiğince, vakit buldukça detaylı olarak üstelik soranlara uygulamalaı yazmaya çalıştığımı açık ve net olarak görebilirsiniz. Sizler önyargılarla yaklaştığınız için dikkatlice okumuyosunuz ve direk pat pat sorular soruyorsunuz. Eminetann konusunda 4 cümleyi herşey için tekrarlayabilirsiniz ayrıcada gerçektende onunda faydasını çok göreceksiniz. Bu sistemde ise; bilinçaltınızda daha derinlere inerek çalışmalar yapabilir ve daha detaylı arınmalar gerçekleştirebilirsiniz. Gün ortasında bir sinir halini yatıştırmak için H0'ponopono çok uygun bir yöntemdir, çocukluğunuzda yediğiniz bir dayağın bilinçaltında kalan dayak korkusu gibi daha derinlerde olabilen bir kalıbı, inancı ise Z-ponopono yöntemi ile kökten çözebilirsiniz. Haaaaa ben Ho'ponopono ile derin çalışmalar yapmak isterim derseniz kendinizde farkettiğiniz derinlerdeki sorunlarınızı Ho'ponopono ilede çözersiniz. Burada bu kitabı derleyen kişi sizi oturupta uzun uzadıya eski inançlar, kalıplar vs vs hazırlamak derdinden kurtarmış ve hazır olarak hangi yöntemle isterseniz o yöntemle arınma yapabileceğiniz belli çalışmalar sunmuştur.

Somut örneklerinide yazanları tam olarak okursanız öğrenirsiniz. Açtığım konunun ne olduğunu açıkca yazan sayfaları muhtemelen atlamış olmalısınızki daha burada yazan arkadaşların, benim ne yazdığımızdan haberiniz yok. İlla kitabı almanıza gerek yok Nisann, burada zaten okadar çok örnek lerini yazdımki onları bile kopye etseniz size bir kitap eder, alın çoğaltın, devşirin kendinize isterseniz uygulayın.Yani reklamını yapsam ne olacakki arkadaşım, neredeyse kitabın tamamını yazdım burada.

Çok rica edeceğim lütfennnnnnn yazılanları atlamadan önyargısız okuyun. Haaaa ben atlamadan önyargısız okuyamıyorum dersenizde bu konu sizi açmaz o zaman.Sizin iiçin cevaplayacağım başka sorularınız varmı ????

Cevabın için tşk ediyorum...Başka sorum yok :)

Sevgili Nisann hala aynı şekilde davranıyorsun, çok fazla önyargılısın, lütfen bu önyargını saldırıya çevirme. Bak evet haklısın burası bir forum sitesi ve herkes olumlu yada olumsuz fikirlerini beyan eder . sizin söylediklerinize kimse bir şey demiyor sadece yazılanları baştan sona anlayarak okuyun diyor. Sizin yanlış olduğunuz nokta, sorunuza yada fikirlerinize biz hepimiz saygı duyuyouz tabiki fakat aynı konular yazıldı, tartışıldı ve noktalandı, yani tekrar tekrar aynı şeyleri sormanın bir anlamı yok.Ben size sorayım o zaman forumda hangi konu açıldığı şekliyle, dallanıp budaklanmadan, genişlemeden devam ediyor sizce???

Ben o zaman aslında kitap duyurusu yapmak istemiştim aslında ama zamanla dahada geliştirdiğim için herkesle paylaşabileceğim bir konu oldu ve gelişerekde devam ediyor.Bizler diğer forumlar dada birbirimze " aa şu kitap çok faydalı, bu kitaptan çok etkilendim, okuyum" demiyormuyuz. Bende bu şekilde açmıştım aslında ama böyle genişlemesi fayda gören insanların olması çok daha iyi olmamışmı sizcede???

Çokmutluluk ve agustos2 arkadaşlarımda konuyu baştan sona takip eden ve uygulayan vede çokda memnun olan kişiler, dolayısıyla onlarda bir parçası oldular konunun aynen sizin gibi. Ve bir takım kişilerin sürekli saldırılarına uğramam yada uğramamız artık genel bir konu oldu, yoksa tabiki kimse kimsenin avukatı değildir fakat destekleyeni olabilir.(konunun ve kişinin yaptığı çalışmaların dolayısıyla kişinin destekleyeni)

Ayrıca, siz bir kitabı alıp okudunuz, kitap bitti, içinde yazılanlar mıdır önemli olan sizin için, yoksa yazılanla pek bağdaştıramadığınız kitabın adı mı????

İşte sizin yapmaya çalıştığınız bu, yani konunun açılışına verdiğimiz isme takılmayın lütfen vede birbirimize karşı kırıcı olmayalım, reklam reklam dediğiniz nedirki, eğer öyle bir derdimiz olsa şimdi şuandada siz aslında bizim reklamımızı yapıyorsunuz, bu durum bu yöntemin aleyhine değil lehinedir bence.

Sağlıcakla kalın.

--- Sonraki mesaj ---

sevgili karatay yazdıklarınızı ilgiyle takip ediyorum insana ümit veriyor...:)

benim sormak istediğim şu bir konuyla alakalı arınma cümlesini 21 gün sölemiycekmiyiz sadece 1 gün 1 kez yeterlimi ?

Sidreeeee, yazdım yazdım açıkaçık birden yazdıklarım uçtu iyimi :):):) ya varya örneklerle birde yarım saat yazdım. Neyse bundada vardır bir hayır. Ben tekrar yazarım.şimdilik çıkıyorum ama detaylı cevaplayacağım.Kusuruma bakma ne olur :)

Sidreciğim 21 gün falan olayı yok bunda konuya detaylı olarak bir kere uyguluyoruz ve bitiyor :):):)

Şöyle yapalımmı sen kendine göre arınma yapmak istediğin bir konuyu buradan yaz bende o konuya ilişkin bir çalışma hazırlayım ve buradan hep beraber yapalım nedersin? Hem herkese açık bir uygulama yapmış oluruz beraber. Bekliyorum... Sevgiyle kal.. :):):)

Sevgili Nisann hala aynı şekilde davranıyorsun, çok fazla önyargılısın, lütfen bu önyargını saldırıya çevirme. Bak evet haklısın burası bir forum sitesi ve herkes olumlu yada olumsuz fikirlerini beyan eder . sizin söylediklerinize kimse bir şey demiyor sadece yazılanları baştan sona anlayarak okuyun diyor. Sizin yanlış olduğunuz nokta, sorunuza yada fikirlerinize biz hepimiz saygı duyuyouz tabiki fakat aynı konular yazıldı, tartışıldı ve noktalandı, yani tekrar tekrar aynı şeyleri sormanın bir anlamı yok.Ben size sorayım o zaman forumda hangi konu açıldığı şekliyle, dallanıp budaklanmadan, genişlemeden devam ediyor sizce???

Ben o zaman aslında kitap duyurusu yapmak istemiştim aslında ama zamanla dahada geliştirdiğim için herkesle paylaşabileceğim bir konu oldu ve gelişerekde devam ediyor.Bizler diğer forumlar dada birbirimze " aa şu kitap çok faydalı, bu kitaptan çok etkilendim, okuyum" demiyormuyuz. Bende bu şekilde açmıştım aslında ama böyle genişlemesi fayda gören insanların olması çok daha iyi olmamışmı sizcede???

Çokmutluluk ve agustos2 arkadaşlarımda konuyu baştan sona takip eden ve uygulayan vede çokda memnun olan kişiler, dolayısıyla onlarda bir parçası oldular konunun aynen sizin gibi. Ve bir takım kişilerin sürekli saldırılarına uğramam yada uğramamız artık genel bir konu oldu, yoksa tabiki kimse kimsenin avukatı değildir fakat destekleyeni olabilir.(konunun ve kişinin yaptığı çalışmaların dolayısıyla kişinin destekleyeni)

Ayrıca, siz bir kitabı alıp okudunuz, kitap bitti, içinde yazılanlar mıdır önemli olan sizin için, yoksa yazılanla pek bağdaştıramadığınız kitabın adı mı????

İşte sizin yapmaya çalıştığınız bu, yani konunun açılışına verdiğimiz isme takılmayın lütfen vede birbirimize karşı kırıcı olmayalım, reklam reklam dediğiniz nedirki, eğer öyle bir derdimiz olsa şimdi şuandada siz aslında bizim reklamımızı yapıyorsunuz, bu durum bu yöntemin aleyhine değil lehinedir bence.

Sağlıcakla kalın.

Sevgili Karatay,öncelikle yukarda kırmızıyla işaretlediğin kısımda zaten şuan benim sana vermem gereken cevabı sen vermişsin..Yani tamam en basta konusulmus olabilir benim söylediklerim,yorumlarım fakat burda hangi konu dallanıp budaklanmadan,başladığı gibi devam ediyor ki????

İkinci olarak da mavi işaretlediğim kısımda ise asıl benim de dile getirmek istediğim şeyi sen acıkca yazmıssın..Tesekkür ediyorum...

Yaptığın kötü birsey demiyorum fakat ben daha reklamsız,daha samimi bir konu olmasını temenni ederdim..

Diğer arkadasın uslubu cok kötü olduğu için ona verdiğim cevap maalesef olumlu olamadı,üzgünüm...Seni de biraz objectif olmaya davet ediyorum..

Ayrıca arınma yöntemlerini ve bu konuyu da takip ediyorum..Gercekten basarılı buluyorum...

Umarım beni anlayabilşmişsindir...