Jump to content
KARATAY

Tam Arınma İçin Z-Ponopono Arınma Kitabı

Recommended Posts

Sevgili Nisann hala aynı şekilde davranıyorsun, çok fazla önyargılısın, lütfen bu önyargını saldırıya çevirme. Bak evet haklısın burası bir forum sitesi ve herkes olumlu yada olumsuz fikirlerini beyan eder . sizin söylediklerinize kimse bir şey demiyor sadece yazılanları baştan sona anlayarak okuyun diyor. Sizin yanlış olduğunuz nokta, sorunuza yada fikirlerinize biz hepimiz saygı duyuyouz tabiki fakat aynı konular yazıldı, tartışıldı ve noktalandı, yani tekrar tekrar aynı şeyleri sormanın bir anlamı yok.Ben size sorayım o zaman forumda hangi konu açıldığı şekliyle, dallanıp budaklanmadan, genişlemeden devam ediyor sizce???

Ben o zaman aslında kitap duyurusu yapmak istemiştim aslında ama zamanla dahada geliştirdiğim için herkesle paylaşabileceğim bir konu oldu ve gelişerekde devam ediyor.Bizler diğer forumlar dada birbirimze " aa şu kitap çok faydalı, bu kitaptan çok etkilendim, okuyum" demiyormuyuz. Bende bu şekilde açmıştım aslında ama böyle genişlemesi fayda gören insanların olması çok daha iyi olmamışmı sizcede???

Çokmutluluk ve agustos2 arkadaşlarımda konuyu baştan sona takip eden ve uygulayan vede çokda memnun olan kişiler, dolayısıyla onlarda bir parçası oldular konunun aynen sizin gibi. Ve bir takım kişilerin sürekli saldırılarına uğramam yada uğramamız artık genel bir konu oldu, yoksa tabiki kimse kimsenin avukatı değildir fakat destekleyeni olabilir.(konunun ve kişinin yaptığı çalışmaların dolayısıyla kişinin destekleyeni)

Ayrıca, siz bir kitabı alıp okudunuz, kitap bitti, içinde yazılanlar mıdır önemli olan sizin için, yoksa yazılanla pek bağdaştıramadığınız kitabın adı mı????

İşte sizin yapmaya çalıştığınız bu, yani konunun açılışına verdiğimiz isme takılmayın lütfen vede birbirimize karşı kırıcı olmayalım, reklam reklam dediğiniz nedirki, eğer öyle bir derdimiz olsa şimdi şuandada siz aslında bizim reklamımızı yapıyorsunuz, bu durum bu yöntemin aleyhine değil lehinedir bence.

Sağlıcakla kalın.

--- Sonraki mesaj ---

Sidreeeee, yazdım yazdım açıkaçık birden yazdıklarım uçtu iyimi :):):) ya varya örneklerle birde yarım saat yazdım. Neyse bundada vardır bir hayır. Ben tekrar yazarım.şimdilik çıkıyorum ama detaylı cevaplayacağım.Kusuruma bakma ne olur :)

Sidreciğim 21 gün falan olayı yok bunda konuya detaylı olarak bir kere uyguluyoruz ve bitiyor :):):)

Şöyle yapalımmı sen kendine göre arınma yapmak istediğin bir konuyu buradan yaz bende o konuya ilişkin bir çalışma hazırlayım ve buradan hep beraber yapalım nedersin? Hem herkese açık bir uygulama yapmış oluruz beraber. Bekliyorum... Sevgiyle kal.. :):):)

kusura bakma canım yaa heryerde 21 gün olayı çıkıyor karşıma... sen 1 kez diyoruz demiştin ama ben hergün 1 kez toplamda 21 gün diye düşündüm:D emin olmak içinde sordum...

benim sorunum erkek kardeşimin tembelliği vurdumduymazlığı bunla alakalı yapmak istiyordum...

Hımm ozaman erkek kardeşinin tembelliğinin vurdumduymazlığının sende yarattı ğı etkileri temizlememiz gerekir ki sende bir sorun olmaktan çıksın. Bu konula alakalı uygulamayı en yakın zamanda yazacağım :)

• Like 1

Guest agustos2

arkadaşlar KARATAY ın da dediği gibi ben en başlardan beri bu yöntemi uyguluyorum. Uygulamalarımda KARATAY ın yazmış olduğu cümleleri kullanıyorum. size şu kadarını söyleyeyim; gördüğüm zaman içimi karartan ve tüm hayatımda olumsuz yer tutan kişiye karşı artık hiç bir şey hissetmiyorum. benim için o kadar anlamsızlaştı ki anlatamam. düşünün o kişiyle aynı evi paylaşıyorum hergün görüyorum ve artık hiç bir şey ifade etmiyor. bence deneyin mutlaka size faydası olacaktır.

bizlerin kendimizi iyi hissetmesi sağlayan gösterdiği yol için tekrar KARATAY a teşekkür ediyorum

Herkese teşekkür ederim, konumuz yine Kişisel Gelişimde görünecek ama Kültür Sanat kısmında Kitaplar bölümüne yönlendirilecek. Yöneticilerimize uygun bir yöntem buldukları için çokkkk teşekkürederim.

Evetttt, sevgili Sidrenin erkek kardeşi ile ilgili konumuza devam edeceğiz.Sorunumuzu çözdük bununla ilgili cümlelerimizi hazırlayacağım. Sevgili Sidre bu konudan başka daha genel bir konu olabilirmi, yani erkek kardeşinle alakalı her halükarda hazırlarım ben ama daha genel bir konu ne bileyim mesela Kötü Maddi Durum için falan yada sevgili konusu olmayan başka bir hayatsal konu olursa genel bir çalışma yapmış oluruz diye düşünüyorum.Ne dersin, bu konuda yardımcı olursanız daha ortak bir konu belirleyebilirsek çok daha iyi olmaz mı? Ama erkek kardeşinin tembelliğinin sana yansımalarını en kısa zamanda haledelim ki çok daha fazla etkilenme :):):)

Çok mutluyum, konumuz yine eskisi gibi Kişisel Gelişimde görünüyor hepiniz yine rahatlıkla erişebileceksiniz. Herkese tekrardan çok teşekkürler :):):)

• Like 2

Guest sevgili

neden böyle sessiz kaldıkki?

Karatay bu konuyu bizlerle paylastigin icin cok tesekkür ediyorum sana =)

hic üsenmeden sIkilmadan herkesin sorusuna, sorununa mutlaka bir cevap veriyorsun yada isIk tutuyorsun, Allah senin gibilerini basimizdan yolumuzdan eksik etmesin insallah...

senin yazmis oldugun bazi arinma cümlelerini bir kenara yazdim hastalikla ilgili insallah faydasini görürüm =) cünkü hastaligimin nedeni belli degil... saniyorumkii yillarca biriken olumsuz düsüncelerden dolayi böyle bi hastaliga yakalandim, dogrusunu Allah bilir tabiiki

Allah tüm hastalara sifalar dertlilere devalar versin insallah...

asil söylemek istedigim: Z-ponopono daki arinma cümlelerini söyledigim zamanlarda 1-2 dakika sonra hatta olumlama cümlelerin tekrarindan sonra kendimi inanilmaz rahat ve dinamik hissediyorum, egerki o gün icime kapanik ve durgun hissediyorsam olumlamadan sonra dahada neseleniyorum... genelde cok neseli ve gülmeyi seven biriyimdir ama arada bi durgunluk yasiyorum iste bende kendi icimde yanliz oldugum zamanlarda =)

olumlamalarda bize yol gösterdigin icin, bize isIk tuttugun icin sonsuz kere Tesekkür ederim, Seni Seviyorum =)

cok guzel bir konu, karatay'in azmi ve sabri super, cok yardimci oluyor. arinma cumlelerini bende uyguluyor ve kendimi iyi hissediyorum. tesekkurler karatay.

Guest mushmush

Kıymettar Karatay,

Z-oponopono daha iyi öğrenme adına sana ait tüm yazıları bir word belgesine kopyaladım. Zaman zaman faydasını gördüğümü hissediyorum, teşekkür ediyorum.

Ben sana bir çok kişinin sorunu olan öz güven eksikliği ve sosyal ilişkilerde rahat olamama konusunda nasıl çalışma yapılabilir sorusunu sormak istiyorum.

Zaman zaman aktive olan özgüven eksikliğimin sebebimin değersizlik duygusu, suçluluk duygusu, zayıflık duygusu, yalnızlık duygusu gibi duygular sonucu olduğunu sanıyorum.

Sevgili Karatay ne kadar guzel konuyu ilk defa gordum cok hosuma gitti bravo tebrik ediyorum seni yilmadan buyuk bi sevgiyle herkese kucak acarak acikliyorsun :)

• Like 1

Sevgili arkadaşlar, uzun zamandır Foruma giremedim. Konumuzun taşınması sonra tekrar mücadele edip buraya taşınması bi hayli arkadaşımın konudan uzaklaşmasına, dikkatinin dağılmasına ve yine birçok kişininde bu son derece etkili olan yöntemden fayda görememesine neden oldu. Bildiğiniz gibi bu duruma konu isminin kitaptan bahsetmesi dolayısıyla kitap tanıtımına girmesi sebebiyet verdi. Yöneticiler haklı olmakla birlikte, konu ismini değiştirerek devam edebilmemizinde mümkün olmadığını söylediler. Devamı ancak bu şekilde aktarmalı olarak olabiliyormuş.

Yöntemimizi uygulayıp son derece faydasını gören arkadaşlarım oldu bundan dolayı çok büyük bir mutluluk içindeyim. 20 sayfalık konuşmalarda geçen örnekler yaşanmışlıklar aslında Z-ponopono yöntemini gayet güzel açıklıyor. Bundan sonra yöntemi uygulayıp, faydasını gören arkadaşlarımdan yeni bir konu olarak devam ettirmek isteyenler olursa her zaman yardımcı olacağımı söylemek isterim.

İlgi gösteren, destek veren, eleştiri yapan, konumuzun faydalı olabilecek noktalarda devamını sağlamama yardımcı olan herkese çokkk teşekür ederim. Hepiniz uyguladığım bir yöntemi anlatıp, uygulanmasına yardımcı olup, sonunda birçok arkadaşımın faydasını görerek mutlu olduklarını görebilmemi ve bundan büyük bir manevi tatmin ve mutluluk yaşamamı sağladınız.

Hepinizi çok seviyorum ve sıcacık kucaklıyorum...

Sevgiyle kalın...

:):):)