Jump to content
KARATAY

Tam Arınma İçin Z-Ponopono Arınma Kitabı

Recommended Posts

1-enerji yollarını temizliyoruz: Ben ilk temizlediğimde (çakraları) bi karıncalanma oldu ve hemen sonrası inanılmaz bir rahatlık duydum.Arınma yöntemini enerji yollarımıza yani tıkanıklık olmasna karşı çakralrmıza arınma olarak uygulanıyor.Yani sırf enerji yollarımız için bile bu kitap alınır çünkü enerji yollarımız çok şey demektir bana göre.

2-Eski anlaşmalar ve doğum haritalarımızdaki negatif kişilik özeliklerinden arındırıyoruz;Çok güzel yöntemle tek tek ele alarak çalışma yapmış ve sonucundada ben sanki çocukluğumdan buyana film şeridini izledim orada yöntemle arındım ve omuzlarımdan büyükkk bir yük kalktı gibi hissettim.

3-Kendi gücümüze sahip çıkmak ile ilgili çalışma var;Bu hayati önem taşıyan bir çalışma bence.Biz normal olarak arınmalarımızı örneğin o an sinirleniyoruz ona uyguluyoruz, yada işimizle ilgili arınıp bırakıyoruz.İşte konu aslında böyle değil biz çok dar alanda arınma yapıyoruz.Sevinç hanım kitabı derlemeden önce ayrınmtıları araştırmış sebeplerini derinlemesine bulmuş ve kökten temizlenmek için derleme yapmış.Gücümüz dediğimiz zaman bizler belli kalıpları ele elıyouz ama orada aklınızadahi gelmeyecek bir sürü neden var.

4-Artık kalıplaşan ama bizim bile farkında olamayacağımız merkezdeki inançlardan arınmak; bence buda hayati önem taşıyor.Bizler farknda olamıyoruz ama yazar uzun araştırmalar yaparak bizlerin farketmemizi sağlıyor ve bizi bunlardan arınmamız için temell kalıplar oluşturuyor.

5-İlişkilerimizi iyileştirmek : Bu bölümde beğenelim yada beğenmeyelim hayatımız boyunca herkesle ilişkimiz var.Ailemiz,arkadaşlar,müşteriler,patronlar,sevmediklerimiz hatta para,arabalar, kaçınmak istediğimiz şeylerle bile ilişkilerimiz var. Kendimizle olan ilişklerimiz vs vs. İşte bunlarda arınma uygulanıp yerlerini olumluları ile değiştirip bilinçaltımız programlıyoruz.

6-Travmalarla ilgili bölüm var : Hayatımızda bizi üzen küçük yada büyük travmalar olduğunda enerji sistemimiz dengesini yitirir ve bizde bi takım rahatsızlıklar olur.Çoğu kişinin çocukluk travmaları vardır ve ozamandan bir enerji alanımızda bir <dengesizlik olur bunlar yaralar açar, hayal kırıkları yaratır, enerjimizi tketir hatta hayata bakış açımızı negetife çevirir. Bunların iyileştirilmesine yönelik çalışma.

7-Sağlık ve para ile arınma var : Hastalıklara karşı yapılan arınma son derece etkili ve kolay bir yöntem. Kötü maddi durum ve kişide yaratabileceği tüm durumların ortada kaldırılmasına ilişkin bir çalışma.

8-Diğer uygulamaları tam anlamıyla yaptıktan sonra her konuda kökten temizlenmiş oluyorsunuz ve hayata karı tamamen olumlu olduğunuzda işte o zaman isteklerinizi engellere takılmadan tezahür etmek için çekim yasasına göre uygulamaları yapabilirsiniz.

Guest eminetan

Karatay emeğine sağlık canım...

Guest yenihayat

Karatay kitap elime geçti.Malesef hayal kırıklığı yaşadım.Bİr dolu çakra bilgisi ve benim inanmadığım eski hayatlar konuları....Daha açık bir anlatım bekliyordum bulamadım.Kafam karıştı..Z-meditasyonu nefesle başlanan yapıyoruz sonra dairenin içine temizlemek istediğimiz olayları topluyoruz.Bulduklarımızı temizlendiğini imgeliyoruz,arınma cümleleriyle.Özür,affet seviyorum anahtar cümleler..Siliyorumla biten altalta yazdıkları sanırım arınma cümleleri..hepsi birbirine benziyor.Meditasyonun 2.bölümünü yaptıktan sonra yazdıkları sanırım yükleme cümleleri..10 günde bunları yapabilmen mucize ..ben anlamadım arkadaşım birde başlarken anahtar cümle kullanacağım arada bilinçaltıma google arama talimatları yollayacağım...:( ÜZgünüm sanırım karşılaştığım olayları hophop yaparak yavaş yavaş arınmaya devam edeceğim,bu komplex geldi ve panikletti beni..

Üstelik kitaptan izinsiz alıntı yapmak sorun olabilir, yayın hakları saklı,bence merak edenlere kendi cümlelerinle açıklama yap..Ben kendi adıma tavsiye edemiyorum,

---

Sevgili yenihayat,

konuyla ilgili paniklenecek bişey yok. 1 kere mantığı kavradığın zaman uygulamalar zor değil çok basit. Evet açıklama yapma konusundada bizzat Sevinç hanımı aradım ve anlatabileceğimle ilgili teyit aldım. Evet bu komple arınma yapılabilecek bir uygulama hayatın her alanını kapsıyor. Hani çakralar diyoruz ya bunu ayladır konuşuyoruz enerji enerji diye.Eğer enerji yollarımızı temizlemezsek biz zaten pozitife dönemeyiz. Orada ki sadece enerji yollarını açmak bile çok büyük rahatlama oluşturacak sende. Enerji yolarını açmak hastalıklara, deprestona vs çok faydalı.Bedenine nefes aldırıyormuş gibi düşün. İllaki meditasyonu yapman gerekli değil, sen arınma cümlelerini ve arkasından olumlama cümlelerinle bilinçaltına yüklemeleri yap yeter ilk başta. O geçmiş yaşamla ilgili konudada Sevinç hanım herkese yönelik olsun diyerek en detayını araştırarak yazmış.Tabiki inancına ters düşüyorsa o cümleleri kullanma. Bende ilk başta senin gibi düşündüm bu çalışmaların uzun süreceğini zannetmiştim ama öyle değil.Ben günde 2 çalışmayı zaman ayırdım yaptım kurtuldum. 10 gün bile değil çok daha az sürdü.

Sen uygula bence, yılma, inan ben çokk şükürkiiii çokk faydasını gördüm ve seninde göreceğine eminim.Zaten bukadar hayatıma güzellik katan birşey olmasa uygulayın demem,ben herkez faydalansın parça bölük yarım kalan uygulamalar yapmasın diye öneride bulunuyorum.

--- Sonraki mesaj ---

Karatay emeğine sağlık canım...

Eğer birileri ufakda olsa bir yarar sağlarsa bundan işte o zaman emeğim adına çok mutlu olurum.Kitabı derleyen kişi ile bizzat görüştüm ve oda "nekadar çok kişi uygulayıp yarar sağlarsa bende okadar mutlu olurum, istediğiniz gibi bilgilendirebilirsiniz" dedi. Bende zaman buldukça buradan yazacağım.

ayyy ben bugün sabah denedim bi an için çok istediğim bişi vardı gözümde canlandırdım yerini belirledim mesela şuraya koyarım dedim.hiç dışarı çıkasım yooktu annem çağırdı beraber alışverişe gittik aaa bide ne göreyim istediğim şey hemde ucuzunu buldum nasıl şaşkınım şuan anlatamam.küçük bişi ama hep almayı düşündüğüm şeyi şimdi sahibim.bunu şimdi büyük için deniycem sağol karatay gerçekten o kadar pozitifimki anlatamam sorunların içinden sıyrılmış durumdayım teşekkür ederimmm

Sevgili Bennusu uygulamaların hepsini yaptınmı peki ? Ayrıca bu anlattığına benzer şeyleri bende ilk yaşamaya başladığımda bi kanatlarımn yoktu....:):):)

ayyy ben bugün sabah denedim bi an için çok istediğim bişi vardı gözümde canlandırdım yerini belirledim mesela şuraya koyarım dedim.hiç dışarı çıkasım yooktu annem çağırdı beraber alışverişe gittik aaa bide ne göreyim istediğim şey hemde ucuzunu buldum nasıl şaşkınım şuan anlatamam.küçük bişi ama hep almayı düşündüğüm şeyi şimdi sahibim.bunu şimdi büyük için deniycem sağol karatay gerçekten o kadar pozitifimki anlatamam sorunların içinden sıyrılmış durumdayım teşekkür ederimmm

Guest ayçacık

Yazılanları sadece takip ediyordum ama kitabı (kitapçık demek daha doğru olur)okuduğum için dayanamadım bende birşeyler paylaşmak istedim.Ho oponopono ya devam,dualara devam ama rica ederim hiç kafanızı karıştırıp eczacı hanımın 2 ayrı kişinin 2 farklı yöntemini birleştirip derlediği ve bu yöntemede z-ponopono adını verdiği yönteme vakit vede nakit ayırmayın derim.Bakın ben solar plexus çakramdaki tıkanıklığı ve bu tıkanıklığın bütün nedenlerini temizliyorum desem ardından değil 15 saniye-eczacı hanım o kadar 15 sn.yapın diyor- 15 saat özür dilerim diye anahtar cümlelerle af dilesem kılım kıpırdamaz.Sakral çakram içinde ne söylesem olmaz,105 sayfa kitabın 50 sayfası çakra bilgisi..Taç çakra sembolü 1000 yapraklı lotus,boğaz çakrası beden bölgesi:Gırtlak ve boyun,kollar ve ellerThroat and neck,arms and hands,trioid bezi.Aynen kitabtaki gibi yazdım bunları okumak istiyorsanız alın tabi..Derleyici Sevinç hnm. da bir yerlerden alıntı yapmış tabi ama kitapçığı kendi bastığı için yayınevi vs olmayınca kontrol olmaması tatsız durumlar yaratmış..Örneğin;Olaya ilk başlarken aşağıdaki yazıyı okuyun bilinçaltınıza anahtar cümleler yüklenecektir demiş...''Bilinçaltım şimdi senin için güçlü bir niyet belirliyorum, her ne zaman belli kişiyi,durumu düşündüğümde ve belli düşünceler düşündüğümde....'' Bu benim bittiğim yerdir üstelik daha başı sayılır 20 sayfa geçmiş nedir bu ya düşünceler düşündüğümde?????...Benim bilinçaltımda üstümde bırak bu kitapçığı at çöpe at çöpe diye bağırmaya başladı...Dinlemedim..Temizlenmem lazım bu konuda!Çakraları geç ama mutlaka birşey vardır canım diyen yanımla beraber enerji ızgaralarına geçtik.Enerji ızgaralarımın orjinal halinin bozulmasını ve bunun bütün nedenlerini siliyorum dedim,hiçbir yerim karıncalanmadı üstelik kendimi daha kötü hissettim(SALAK)Yine arınmam lazım...

Ayçacık, görüşlerin için teşekkür ederiz, şöylede bir durum var, zaten kitapta derki; "

Eğer zor bir arınma tekniği istiyorsanız ve uzunnn uğraşlar sonucunda hayal kırıklıkları yaşamak istiyorsanız Z-ponopono yöntemi size göre değil; çünkü; Z-ponopono yöntemison derece basit ama çok etkili bir yöntemdir." demekki Z-ponopono size göre değilmiş. birde her enerji ızgarasını temizleyende karıncalanma hissi olacak diye bir şey yokki.. o kısmı anlayamadım.

evet bence sen o kitabı sevemedin bana da bazen oluyor alıyorum kitabı önce saçma geliyor bi sarıyor bi sapıtıyor yazar . kanım almıyor bırakıyorum ama yeğenim bayıla bayıla okuyor şaşıyorum. KARATAY canım inanırmısın pek bişi uygulamadım sır rı izledim.kendimi eskisi gibi hissetmemeyi öğütledim ve her gecce yatınca hani 40 kere söylersen olur derlerya bende 40 kere evet 40 kere benim her istediğim ayağıma geliyor ve bu sınırsız şekilde geliyor dedim.inan bana sanki cebimde bişi var ben harcadıkça azalmıyor bereket oldu.saçma gelmesin lütfenn çok heycanlıyım.

evet bence sen o kitabı sevemedin bana da bazen oluyor alıyorum kitabı önce saçma geliyor bi sarıyor bi sapıtıyor yazar . kanım almıyor bırakıyorum ama yeğenim bayıla bayıla okuyor şaşıyorum. KARATAY canım inanırmısın pek bişi uygulamadım sır rı izledim.kendimi eskisi gibi hissetmemeyi öğütledim ve her gecce yatınca hani 40 kere söylersen olur derlerya bende 40 kere evet 40 kere benim her istediğim ayağıma geliyor ve bu sınırsız şekilde geliyor dedim.inan bana sanki cebimde bişi var ben harcadıkça azalmıyor bereket oldu.saçma gelmesin lütfenn çok heycanlıyım.

Hayır Bennusu hiçde saçma gelmiyor bana çünkü ben o heyecanları çok yaşadım harika duygular biliyorum, o yüzden merakla yazmanı bekliyorum. İşte bende ilk başlarda Ho'pponopono ile arındımğım zamanlar bunları yaşamıştım fakat sonra z-ponopono ile tam arınmamı yapınca o mucizelerim büyüdü,ilk başlarda şaşıp kalıyordum senin gibi ama şimdi daha büyükleriyle karşılaşınca artık içimde sonsuz bir herşey olacak inancı taşımaya başladım, eski o şüpheli hallerimden eser kalmadı.Birde önemli olanda şu aklında olsun,ben her arınmamın sonunda yada ne zaman aklıma gelirse yüce mevlamla konuşup ona dualar ettiğimde "sana sonsuz teslimiyet halindeyim sen ne dersen o olur" diye teslimiyetimide dile getiriyorum. Tavsiye ederim.