Jump to content
KARATAY

Tam Arınma İçin Z-Ponopono Arınma Kitabı

Recommended Posts

Guest ayçacık

Sonra bu yaşama gelmeden birileri ile yapmış olduğum bana zarar veren anlaşmaları ve bunların nedenlerini siliyorum dedim..Ölüp ölüp dirilme inancım olmadığı için buda fiyasko..Devam devam bulucağım birşey..Pluto transitlerinin ve transit açılarının geçmişte şimdide ve gelecekte neden olduğu tüm negatif etkileri siliyorum dedim..Artık salak olduğuma iyice kanaat getirdiğim için rahat rahat devam ediyorum..devam..Dünyalar kadar olumlama cümlesi artık oda karıştırmış arkasından teşekkürmü etsin özür mü dilesin..Finalde havalı bir kapanış adına tüyo vermek istemiş olmalı ki tezahür ettirmek istediklerinizin listesini yazın kavanoza koyun kavonozun üzerine gerçekleşmesini istediğiniz tarihi yazın ve buzdolabının buzluğuna koyun demiş...Amanın patlar bence..Emek vermiş bu kadar olmuş demek isterdim ama ortada emek yok, inanın Karatay daha çok emek veriyor açıklamalarında.Hepimizin bir yol aradığı, kişisel gelişimin içine düşdüğü piyasada rant çok büyük.Her türlüsü çıkacaktır karşımıza.Evet arının sakinleşin temizlenin dua edin ama kendi cümlelerinizle..Astaral beden,eterik beden vs kelime anlamlarıyla, çakralarla sayfa dolduran sonra garip olumlamalar yazıp arkasından şu kadar saniye ho oponopono kelimelerini söyleyin diyen sonrada altın renkli ışık saçan tezahür dairesi imgeleyin etrafına yaşayan yaşamayan hayali varlık koyun sonrada yine ho oponopono söyleyin bütün bu yaptıklarınızada z-ponopono deyiverin..Kitaba da 25 lira yollayın..Hadi ordan hadi...

--- Sonraki mesaj ---

Ayçacık, görüşlerin için teşekkür ederiz, şöylede bir durum var, zaten kitapta derki; "

Eğer zor bir arınma tekniği istiyorsanız ve uzunnn uğraşlar sonucunda hayal kırıklıkları yaşamak istiyorsanız Z-ponopono yöntemi size göre değil; çünkü; Z-ponopono yöntemison derece basit ama çok etkili bir yöntemdir." demekki Z-ponopono size göre değilmiş. birde her enerji ızgarasını temizleyende karıncalanma hissi olacak diye bir şey yokki.. o kısmı anlayamadım.

Karatay zor teknik uzunnn uğraş hayal kırıklığı istemiyorum tabi ki...Sadece ho oponopono yeter ben onunla devam edeceğim ve bu kitapçık çok kötü diyerek fikrimi belirteceğim.KArıncalanma ne ki iç organlarında bile titreşim hissedenler varmış, Sevinç hnm. öyle yazmış..Ama sen bu kadar memnun olduğuna göre belki de kendine uygun bir yol geliştirdin.Aslında sormak isterim işlerimde artış oldu demiştin...mesela ne yaptın..sırasıyla nasıl yaptın..ne söyledin rica etsem örnekler misin??

--- Sonraki mesaj ---

Bennusu kitabı okudun mu bilmiyorum..evet benim kanım almadı ama senin yaptıkların çok başka.Ho oponopono uyguladığımda gerçekleşen mucizeler çok ve senin 40 kere olumlamalarına sonuna kadar katılıyorum.Süper..

valla ben kendime bi yol çizdim.bu yolda kuraları ben koydum ayçacık bende o kitabı belki senin gibi çok büyütmüş olabilirdim gözümde ve hayal kırıklığı olurdu.haklısın.sana hitap edememiştirde bana yada başkasına edebilir boşver takma kafana gerçekten aslında karatay bi kitap yazmalı bence.anlatımı o kadar sade okadar sürükleyici umut vericiki o kitabı alsam bende karatayın tarzını arıycaktım binbir ümitlee.ben arınma yapmadan ayrı olduğum insanı bile kendime çekebildiysem bu karatay sayesinde teşekkür ederim.şuan bi şey üstünde çalışıyorum gerçekleşecek eminim yazıcam arkadaşımm

Guest ayçacık

Bütün kalbimle gerçekleşmesini dilerim Bennusu..Olunca yazarsın hepimiz motive oluruz :)

inşallah canım herşey gönlünce olsun.içimize sinene devammmmm.yeniyede açığım ama bu beyin almıyanıda aldıramıyor

valla ben kendime bi yol çizdim.bu yolda kuraları ben koydum ayçacık bende o kitabı belki senin gibi çok büyütmüş olabilirdim gözümde ve hayal kırıklığı olurdu.haklısın.sana hitap edememiştirde bana yada başkasına edebilir boşver takma kafana gerçekten aslında karatay bi kitap yazmalı bence.anlatımı o kadar sade okadar sürükleyici umut vericiki o kitabı alsam bende karatayın tarzını arıycaktım binbir ümitlee.ben arınma yapmadan ayrı olduğum insanı bile kendime çekebildiysem bu karatay sayesinde teşekkür ederim.şuan bi şey üstünde çalışıyorum gerçekleşecek eminim yazıcam arkadaşımm

Canımmm inşallah isteğin olur bende Ayçacık gibi kalpten istiyorum olmasını.Senin inancın böyle gelişiyor ve inancına göre uyguluyorsun ve kazanıyorsun hatta daha çok kazanacaksın emin ol.Benimle ilgili düşüncelerin içinde çokk teşekkür ederim ben gerçekten umutsuz hayatın ızdırabını çok iyi biliyorum ve şimdi bu yaşadıklarımı görüncede okadar çok genç insan öyle umutsuz yaşıyorki, istiyorumki birilerine bir şeyler anlatabileyim, o içinde bulundukları atmosferden çıksınlar, hayat o kadar güzelki unuttukları o tadları tekrar daha fazla tatsınlar...

--- Sonraki mesaj ---

Ayçacık, evet haklısın içine sinmiyorsa bildiğin ve sinen yolla devam etmelisin tabiki. Ama aslında burada yazmayan ve z-ponopono dan çok faydalanan kişiler var, ben daha önce özelden konuştum hatta gelin paylaşın dedim,ama henüz kimseler yorumlarını yapmadılar!?, ayrıca ben hep yazdım ben Ho-ponopono nun çokkk yararını gördüm, uafak tefek ne varsa arınmıştım zaten, fakat Z-ponopono ile karşılarştığımda hiç korkmadım, inandım ve uyguladım. Ho'ponopono daki küçük mucizelerim bile kanat taktırmıştı bana ama Z-ponpono yu bitirince aaaaa bi baktım benim hayatım dğişti, neredeyse hayalini kurduğum işlerimle alakalı olaylar birden patır patır yığılmaya başladı.Ben kendim çalışan biriyim, çalışma sistemim biraz farklı, bilişim sektörü deyim size, geçtiğimiz 1 yıl boyunca sadece kendi sektörümde didindim durdum bide üstüne kriz zaten, bu benim krize girmeme neden oldu bi ara :) sonra umudu kestim, neyse kısa keseyim, Ho!ponopono uygulamam arkasından Z-ponopono ile tam arınma yapmamın hemen akabinde hem kendi sektörümde hemde başka sektörlerde işler yığılmaya başladı ve bunlar çabasızca oldu. Sadece şunu söyleyeyim ki müşterimin yanında oturmuş çay içerken hadi bize şu işi yap diye elime evrakları tutuşturdular vs vs vs.Bu benim için çok önemli bir adımdı, aklıma gelmezdi hayalimede, ve bunlar ben tam arınmamı yaptıktan sonragelişti.

İlk başlarda o önceki hayatlar falan varya bubanada garip gelmişti, inanç meselesi ama; senin yada benim inancım böyle olmayabilir ama okadar çok insan varki tanıdım geçmiş yaşama inanan, burada sen farkli düşünmüşsün ama ben de kitabı derleyen kişinin herkezi düşünerek tüm ayrıntılara yer verdiğini düşünüyorum.

Mesela para konusunda arınmalar yaptığını düşünelim, biz H'ponopono da aklımıza gelenden hemen arınma yaparak devam ederiz değilmi (ben faydasını gördüm tekrar yazayım) mesela para olayında çocukluğumuzda herhangi bir durum gelişmiş olabilir, çocukken "birisi yanınızda ben çok para istemem vs" gibi konuşmalar geçmiştir, o çocuk aklıyla kendimizle o an anlaşma yapmış olabiliriz yani ben büyüynce çok para istemiyorum gibi.Bilirsiniz çocuklar kayıt cihazı gibiler büyüklerin her konuşmasını her hareketini büyük bir dikkatle kaydederler, ee dolayısıyla bunlar bilinçaltı kayıtlarını oluşturur. Veee biz Ho'ponopono ile parayla alakalı arınma yaparken bunlar aklımıza gelmez çünkü hatırlamıyoruzdur bile. O zaman bizim parayla alakalı arınmaızda parça parça arınma yaptığımızdan ve eski olayları yada anları hatırlamadığımız için biyerde bir eksik olacak, arınmadan sonra çekim yasası tam çalışmayacak çünkü; hala eskiden kalan bir bilinçaltı anımız varrrrr. İşte bugibi durumlar için Z-oponopono etkili yani tek kalemde çıkıyorsun işin içinden. Bende hep takılmalar oluyordo herşeyle ilgil i sonra düşünüyordum "yaaa arınmada yaptım neden bu takılmalar, engellenmeler oluyor" diye,sonrasında Z-ponopono uygulamalarım bitince herşey açılıverdi.

Düşüncelerine saygı duyuyorum, ayrıcada teşekkür ederim açıkca dile getirdiğin için , çünkü bende bu sayede daha çok örneklendirmeler aparak kendimi ifade edebiliyorum.

--- Sonraki mesaj ---

Ayçacık ayrıca karıncalanma olayında da :) ben ilk zamanlar Ho-ponopono yaparken karıncalarım ozamanda oluyordu.Z-ponopono uygularken bazı bölümler olmadı ama özellikle Enerji ızgaralarımız temizlenmesi va tamiratı için çalıştığımda çok yoğun yaşadım hem karıncalanma hem de yoğun esneme şeklinde oldu. Bunuda düşünürken buldum; benim eskiden yaşadığım hani beni üzen küçük travmalar deyim, işte ozamanlardan enerji düzeneklerimde tahribatlar olduğuna kanaat getirdim. Mesela şimdi tekrar Enerji ızgaraları iiçin denemek için yaptım hiç bişi olmadı, hiç bişi hissetmedim.Yani o ilk çalışmada bütün hepsi karıncalanma, derin nefes ve esneme şeklinde oldu bitti. Bunu diğer çalışmalardada denedim yani ilk yaptığım çalışmalarda gerçekten bir temizlenme ve arınma oldu ki ben sonra tekrarldığımda hiç bir tepkim olmadı.Son derece rahatlamış bir hisle yaptım ve ozaman Kitabı derleyen Sevinç hanımın ne demek istediğini anladım. Hani diyor ya uzun süre uğraşmaya gerek yok, düzgünce uygulayın bitsin...

• Like 1

Guest islamiyet34

günde bir sayfa kuranı kerimin türkçe mealini oku bak cenabı allah nasıl göğsünü genişletitiyor :) Neymiş popoplopopoppp yöntemiymiş :)

günde bir sayfa kuranı kerimin türkçe mealini oku bak cenabı allah nasıl göğsünü genişletitiyor :) Neymiş popoplopopoppp yöntemiymiş :)

Allah'ıma çok şükür ben kuran ı kerimde okuyorum.

--- Sonraki mesaj ---

Emeginize saglik. Tesekkurler.

Yeni bilgilere açık olup okuduğunuz için asıl ben teşekkürederim Reyhan.

arkadaşlar tekrar söylemek zorunda hissettim kendimi.bu olayı tamamen bir yaşam tarzı haline getirmeniz gerekir.aksi takdirde hiçbir faydasını göremezsiniz.bir sorunlar karşılaştığınız zaman allaha havale edin.kesinlikle niyet etmeyin.sorununuzu sessizce söyleyin sonra bırakın gitsin.allah doğru zamanda en iyişekilde size geri dönecektir.yeterki güvenin hiç zerre kadar şüphe taşımadan.

Arkadaşlar, z-ponopono yönteminde yapılan ilk çalışma bilinçaltımıza anahtar cümleler yüklemek. Ho'ponopono da kullandığımız cümleleri yüklüyoruz. Herhangi bir şeyden arınmak, temizlenmek, silmek istediğimiz zaman tamizlenme cümlesinin sonuna "Özür dilerim Beni affet Seni seviyorum" anahtar cümlelerini 15-20 sn kadar tekarlıyoruz. Daha sonra bu temizlediğimiz cümlenin yerine olumlusunu söyleyip "Teşekkür ederim, Seni seviyorum" anahtar cümlelerini 15-20 sn kadar tekrarlıyoruz. Bu şekilde hem sorunlu olan cümleyi söyleyip sorundan arınıyoruz hemde yerine olumlu olan cümleyi yükleyip bilinçaltımızda o soruna dair olumlu bir değişiklik yapıyoruz.

Bu anahta cümleler; arınmak istediğimiz negatifliklere odaklanarak "Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum" cümlelerini söylediğimizde öncelikle bizi rahatsız eden durumdan %100 sorumlu olduğumuzu kabulediyoruz. Allah bizi yarattığında sahip olduğumuz saflığı ve arılığı bozduğumuz için af diliyor ve sevgimizi sunuyoruz. "Teşekkür ederi, seni seviyoru" anahtar cümleleri ile de arınmamıza ve daha iyi bir yaşam yaratmamıza destek verdiği için Allah'ımıza şükür ediyoruz ve yine sevgimizi sunuyoruz.

ÖRNEK:

Mutluluğumun anahtarlarını başkalarının eline vermemi ve bunun nedenlerini siliyorum - Özürdilerim, beni affet, seni seviyorum (20 sn kadar tekrarlıyoruz.)

Ben her zaman mutluyum - Teşekkür ederim, seni seviyorum.(20 sn. kadar tekrarlıyoruz.)

Bazı arkadaşlarım bana Ho'ponopono konusunda çok sormuşlardı "eee arınıyoruz sonra ne olacak bittimi" diye, bende kendimce sonradan seni seviyorum, teşekkür ederim diye şükrediyorum diye yazmıştım. Aslında yöntemim doğruymuş ama eksikmiş. Yani olumlulama yapıp ardından Teşekkür ederim seni seviyorum diyerek kutulduğumuz sorunun yerini olumlusu ile doldurmak gerekiyormuş. İşte bu anahtar cümleler bu noktada işe yarıyor.

Burada anahtar cümlelere kendinize göre ekler yapabilirsiniz. Yani ben silmek istediğim cümleden sonra brde "Allah'ım mutluluğumu başkalarının eline verdiğim temizliğimi bozduğum için senden af diliyorum, özürdilerim beni affet seni seviyorum" diye bir cümle daha ekliyorum sonra 20 sn kadar Özür dierim, beni affet, seni seviyorum diye tekrarlıyorum.

Eğer içinize sinmezse her tekrar cümlesinin başına "Allah'ım" diye ekleyedebilirsiniz, "ALLAH'IM SENDEN ÖZÜRDİLERİM, ALLAH'IM BENİ AFFET, ALLAH'IM SENİ SEVİYORUM" şeklindede anahtar cümle kullanabilirsiniz.