Jump to content
KARATAY

Tam Arınma İçin Z-Ponopono Arınma Kitabı

Recommended Posts

Guest yenihayat

Ben kısır döngünün içinde olduğumu hissettiğim zaman, Bu konuda karşılaştığım olayların devamını sağlayan içimde kalmış her varsa ben arınmak istiyorum, beni affet Allahım diyorum..Sonra 4 leme..

Ben kısır döngünün içinde olduğumu hissettiğim zaman, Bu konuda karşılaştığım olayların devamını sağlayan içimde kalmış her varsa ben arınmak istiyorum, beni affet Allahım diyorum..Sonra 4 leme..

Yenihayat, o 4 lemelerden sonra arınma yaptığın konu yada olay ne ise birde onla ilgili olumlu bir cümle kullanıp 8-10 kerede "teşekkürerderim, seni seviyorum" dersen çok daha iyi olur. O anda arınmış olduğun olayı yada konuyu bilinçaltında olumlu olarak çevirerek yeni bilince dönüştürebilirsin.

--- Sonraki mesaj ---

Yenihayat istersen arınma yapmak istediğin bir konuyu yaz ben elimden geldiğince olumlamaları eklemeye çalışırım, yanlış anlama belki bir yardımım dokunur sana.

Yenihayat, o 4 lemelerden sonra arınma yaptığın konu yada olay ne ise birde onla ilgili olumlu bir cümle kullanıp 8-10 kerede "teşekkürerderim, seni seviyorum" dersen çok daha iyi olur. O anda arınmış olduğun olayı yada konuyu bilinçaltında olumlu olarak çevirerek yeni bilince dönüştürebilirsin.

--- Sonraki mesaj ---

Yenihayat istersen arınma yapmak istediğin bir konuyu yaz ben elimden geldiğince olumlamaları eklemeye çalışırım, yanlış anlama belki bir yardımım dokunur sana.

merhaba,

ben sürekli maddi tıkanıklıklar yaşıyorum çok şükür bitiyor dediğim an yeni bir krizle yüzleşiyorum ho opono yöntemini biliyorum ve kullanıyorum bana yaşadıklarımı düzeltecek bir olumlama çalışması verirseniz sevinirim

• Like 1

Merhaba Mahlas, muhtemelen senin maddi sıkıntılar ile ilgili yani para ile ilgili eski anıların var bilinçaltında. Tam herşey düzeldi derken olumlu sonuç alamıyorsan yada herşeyi son noktaya kadar getirip orda takılıyorsan senin bilinçaltı anılarınla ilgili olabilir. Veya da "bi aksilik çıkacak ve buda takılıp kalacak" gibi kökleşmiş bir inancın olabilir. Bunun için kök inançlardan kurtulma ve para ile ilgili eski anılarından kurtulma çalışması yapmalısın bence. Elimden geldiği kadar ben yazayım sen geliştir.Yinede takıldığım yer olursa buradan yaz yardımcı olmaya çalışayım :)

---"Maddi durumumla ilgili, tıkanıklıklar yaşamama neden olan kök inançlarımı ve nedenlerini siliyorum. Allah'ım maddi durumumda tıkanıklığa neden olan kök inancım için senden özür dilerim, beni affet Allah'ımi Seni çok seviyorum", dedikten sonra - Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum= bu 3 cümleyi 15-20 sn kadar tekrarla,

---"Hep kötü şeylerin başıma geleceğini düşünmeme neden olan kök inançlarımı ve nedenlerini tamamen siliyorum. Allah'ım hep kötü şeylerin başıma geleceğini düşünmeme neden olan kök inancımdan dolayı senden özür dilerim, beni affet Allah'ım,Seni çok seviyorum", dedikten sonra - Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum= bu 3 cümleyi 15-20 sn kadar tekrarla,

---"Maddi durumumda ki tıkanıklığı düşündüğümde hissettiğim bütün negatif duyguları ve nedenlerini tamamen siliyorum.Allah'ım hissettiğim bu negatif duygulardan dolayı senden özür dilerim, beni affet Allah'ım,Seni çok seviyorum", dedikten sonra - Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum= bu 3 cümleyi 15-20 sn kadar tekrarla,

---"Maddi durumumda tıkanıklığa yol açan bütün bilinçaltı anılarımı ve bu anılarımın oluşmasına neden olan olaylar ve karşılaştığım kişiler nedeniyle oluşturduğum inançları, kararları, anlaşmaları, kalıpları, önyargıları tümüyle siliyorum. Allah'ım maddi durumumdaki tıkanıklıkla alakalı bilinçaltı anılarım ve oluşturduğum tüm negatif etki yaratan nedenlerden dolayı senden özür dilerim, beni affet Allah'ım,Seni çok seviyorum", dedikten sonra - Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum= bu 3 cümleyi 15-20 sn kadar tekrarla,

Arada derin nefesler al, nefesini verirken tüm bu denelerden kurtulduğunu hisset, onları yolladığını imgele

---"Maddi konularda kolayca ve çabasızca başarı kazanıyorum, Allah'ım bunun için sana şükürler olsun, seni çok seviyorum", dedikten sonra 15-20 sn kadar - Teşekkür ederim, Seni seviyorum cümlelerini tekrarla,

---"Bütün maddi kaynaklarım kolayca olumlu olarak sonuçlanıyor ve hayatıma hayatıma özgürce akıyor. Allah'ım bunun için sana şükürler olsun, seni çok seviyorum", dedikten sonra 15-20 sn kadar - Teşekkür ederim, Seni seviyorum cümlelerini tekrarla,

---Hayatım büyük bolluk ve bereketle devam ediyor,Allah'ım bunun için sana şükürler olsun, seni çok seviyorum", dedikten sonra 15-20 sn kadar - Teşekkür ederim, Seni seviyorum cümlelerini tekrarla,

Aklıma gelen olumlamaları yazdım ama sende aklına gelen olumlamaları türetip aynı şekilde devam edebilirsin. İlk cümlelerimiz varya arınma cümleleri yani onladada benzer cümleler kurup devam edebilirsin.Ben kendim içinde bu ve benzer çalışmaları uyguladım çokda yararını gördüm.İnşalah sende tıkanıklıkları açarsında kurtulursun :):):)

Birde ben genelde bu tarz çalışmalardan sonra bir bardak su içerim ve pencereden temiz hava alırım, bana iyi geliyor tazelenmiş hissediyorum o zaman, deneyebilirsin. :):):)

• Like 1

çok teşekkür ederim hemen başlıyorum çalışmaya:)

gelişmeleri yazacağım inşallah,günde kaç kez tekrarlamamı önerirsiniz?

(tespitiniz doğru sanıyorum birşeyler yolunda giderken bile bir engel çıkacak korkum yoğun maalesef o hale geldi ki yıllardır çalıştığımız müşteriler bile gelmemeye başladı bir de her gün işe gelirken müşteri gelecekmi kaygısı yaşamaktan müşteri akışını bile tıkadım diye suçluyorum kendimi...)

çok teşekkür ederim hemen başlıyorum çalışmaya:)

gelişmeleri yazacağım inşallah

Hadi Allah'ımın izniyle kurtul bunlardan, zaman içinde gelişecek güzel haberlerini bekliyorum :)

karatay canımm merhaba.olumlu çok şey yaşıyorum.istediğim 2.eşyamıda aldım.Allahım nasip etti şükür.ama oğlumda pahalı bisikletini çaldırdı.önceden olsa oooo bağırırdım.şimdi ise amaaan boşver sana bişi olmadı ya oğluşum dedim.oğlumda şaşırdı ve oğlumda bile değişiklikler oldu sinirli diğil artık.demekki ben değişirsem herkez değişiyor.konuyu dağıtıyorsam kusuruma bakmayın lütfenn.sevgilerrr

,günde kaç kez tekrarlamamı önerirsiniz?

(tespitiniz doğru sanıyorum birşeyler yolunda giderken bile bir engel çıkacak korkum yoğun maalesef o hale geldi ki yıllardır çalıştığımız müşteriler bile gelmemeye başladı bir de her gün işe gelirken müşteri gelecekmi kaygısı yaşamaktan müşteri akışını bile tıkadım diye suçluyorum kendimi...)

kusura bakmayın benim sorularım bitmiyor

karatay canımm merhaba.olumlu çok şey yaşıyorum.istediğim 2.eşyamıda aldım.Allahım nasip etti şükür.ama oğlumda pahalı bisikletini çaldırdı.önceden olsa oooo bağırırdım.şimdi ise amaaan boşver sana bişi olmadı ya oğluşum dedim.oğlumda şaşırdı ve oğlumda bile değişiklikler oldu sinirli diğil artık.demekki ben değişirsem herkez değişiyor.konuyu dağıtıyorsam kusuruma bakmayın lütfenn.sevgilerrr

Bennusu yazını görür görmez gülümsemeye başladım valla, çokkkk sevindim, oğlunun giden bisikleti çok daha iyisi olacak şekilde geri gelecektir emin ol. Eşyanda hayırlı olsun Allah'ım kat kat iyilerinide nasib etsin sana canım.Güzel gelişmeleri bildir, herkese moral oluyor.

--- Sonraki mesaj ---

,günde kaç kez tekrarlamamı önerirsiniz?

kusura bakmayın benim sorularım bitmiyor

Mahlas bak farkında olman harika.İşte farkındalık dedikleri şey bu; yani olumsuz duygunu, düşünceni her neyse hemen farkına varıp ondan orada arınmak ve hemen yerini olumlu ile değiştirmek çok önemli.Sen hemen o arınma cümlelerine bunlarıda ekle, hiç üşenme, çok güzel tespitler yapmışsın.

---"İşlerimin olumlu sonuçlanmasının ve para kazanmamın engellendiğindi düşündüğümde hissettiğim, korku, kaygı, endişe, üzüntü, öfke,kızgınlık ve diğer negatif duyguları ve bu duyguların nedenlerini tümüyle siliyorum. Allah'ım bu hislerimden dolayı senden af diliyorum, beni affet,Alah'ım seni çok seviyorum" dedikten sonra Özürdilerim, beni affet, seni seviyorum-bu 3 cümleyi 20 sn tekrarla...

---"İşlerim kolayca olumlu olarak sonuçlanıyor ve ben maddi manevi büyük karşılık görüyorum.Allah'ım sana şükürler olsun.seni seviyorum" dedikten sonra 20 sn Teşekkür ederin seni seviyorum diyerek tekrarla.

Öncede yazdığım gibi benzerlerini türetip uygulayabilirsin.

Mahlas Z-ponopono nun güzel yanı bu yani arınmayı ve olumluyu yaptıktan sonra o senin arınmanı sağlıyor. Ama mesela ben arınmamı yaptıktan sonra atıyorum ertesi gün o konuyla ilgili kendimi bi yokluyorum en ufak bir negatif duygu dahi olsa tekrar üşenmeden yapıyorum. Zaten hepimizin her akşam yatmadan önce gün içinde bilerek yada bilmeyerek yüklendiğimiz negatifliklerden arınma yapamaız gerekir diye düşünüuorum ve uygulama yapmaya çalışıyorum bende.

Guest NiLep

bende bu ho'oponoponoyu uyguluyorum peki ne kdr sure sonra gerceklesir..belli bi zmn yok dimi?mesela işsizlikten korkuyorum arınma yapıyorum sonra iş sahibi olmam ne kdr zmn alabilir..?