Jump to content
KARATAY

Tam Arınma İçin Z-Ponopono Arınma Kitabı

Recommended Posts

bence bi defter edin ve çok güzel rahat bir işim var diye arka arka yazın derim ben her sabah ve her gece oluyor inanın.tabii arınmayı o 4 kelimeyi karatay size çok iyi anlatır.yada konuları bi daha göz gezdirin.umutsuz olmayın bol şanss

Sevgili Nilep bu Ho'ponopono değil Z-ponopono :) ama sana şöyle yardımcı olmaya çalışayım. Hoponopono ve zoponopono her ikiside sadece arınma yapmana yardımcı olur. Sen bütün arınmalarını yaptıktan sonra iş için çekim yasasını uygulayabilirsin.Ama bunlar her hangi bir dilek-istek için uygulanmaz sadece işsizlikten korkun yeni işlerin sana gelmesine yada senin yeni işlere gitmeni engeller. O yüzden korkundan arınmalısın.

Bunun için;

---" İşsizliğe karşı korku hissetmeme neden olan, bilinçaltımdaki tüm anıları, inançları, kalıpları ve bunlara sebebiyet veren tüm negatif duyguları siliyorum.Allah'ım işsizliğe karşı korku hissetmeme neden olan tüm negatif duygularım için sende özür dilerim,beni affet Allah'ım, seni çok seviyorum Allah'ım" cümlesini söyledikten sonra - Özür dilerim,beni affet, seni seviyorum- bu 3 cümleyi 20 sn yada ne kadar istersen tekrarla.

Sonra derin bir nefes al ve gözlerin kapalı hayalindeki güzel işi, kazandığın güzel maaşı hayal et ve Allah'a şükür et.

---"Harika bir yerde çok iyi bir maaşla çalışıyorum.Allah'ım sana şükürler olsun, Allah'ım seni seviyorum" cümlesini söyledikten sonra - Teşekür ederim,seni seviyorum- bu 2 cümleyi 20 sn yada ne kadar istersen tekrarla.

Aklına başka olumcu cümleler geliyosa onlarıda aynı şekilde uygulayabiirsin. Burada önemli olan dediğim gibi senin işsizlik korkundan kurtulman.:):):)

--- Sonraki mesaj ---

Bennusuya katılıyorum bende bir kitapta okumuştum va gerçekten insana olumlu duygular hissettiren bir yöntemdir.Ama hepsinden önce arınma yapmak gerektiğine inanıyorum ben. Çekim yasası her şekilde çalışıyor fakat arınmış tertemiz bir benlik ve kalp ile çekim yasası 5 kat daha fazla çalışıyor.Kitapta istediğiniz bir olumlamayı ben-sen-o şeklinde sürekli 20 kere falan arka arkaya yazmak çok iyi gelirdiyodu, denedim bende ve denediğpim konuyla ilgii içimi çok olumlu hisler kaplıyo ve buda çekim yasasına yardımcı oluyor bence.

Örnek;

Ben mutluyum

Bennusu sen mutlusun

Bennusu mutlu

Bu şekilde sürekli yazarak yapılan bir yöntem. :):):) Bende ne zamandır unutmuştum dur bidaha yapayım, sağol Bennusu hatırlattın banada :):):)

Guest NiLep

teşekkürler ark.lar dediklerinizi uyguluycam.. önce arınma sonra cekim yasası...sadece bazen sabırsız davranabiliyorum :) istiyorum ki hemen olsun diledigim sey :D

sen istersen herşey olur nilep yeterki istemeyi bilelim olulu yani.karatay bendende sana kocaman teşekür.sağolasınn

Arkadaşlar bir arkadaşımız bana özelden msj atmış, burada yazmaya çekinmiş, eşi ile birtakım anlaşmazlıklar yaşıyormuş ve bu konuda yöntem sordu, bende onun izni ile burada yazmayı istedim çünkü; birsürğ kişinin bu tarz problemleri var, belki buradan çok kişi faydalanabilir diye. Lütfen bu konuyla alakalı bilgilerinizi yada yöntemlerinizi sizde yazarsanız belki faydalı olabiliriz.

Eş ile olan sorunlarda ne kadar faydalı olur bilmiyorum ama bence eşiniz yada sevgiliniz ile ilişkinizde ki duygulardan genel anlamda arınma yaparsanız ilişkiye daha olumlu bir bakış açınız gelişir buda sorunlara daha sakin çözüm odaklı yaklaşabilirsiniz diye düşünüyorum. Yani olan tartışmalardan dolayı belli öfkeleriniz kızgınlıklarınız olmuştur ve buda sürekli negatif enerji yollamanıza ve eşiniz yada sevgilinizle uyumlu bir ilişki kuramamanıza neden oluyordur. O yüzden kişiye karşı duyulan duygulardan arınmalıyız bence.

---"Eşime - Sevgilime karşı duyduğum öfkeyi ve bunu bütün nedenlerini siliyorum.Allah'ım eşime karşı duyduğum bu öfkeden dolayı Senden özürdilerim,beni affet Allah'ım, seni çok seviyorum." cümlesinden sonra -Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum-bu 3 cümleyi 20 sn kadar tekrarlayın.

---"Eşimin - sevgilimin benden uzaklaşmasına, beni aldatmasına sebebiyet veren, bendeki negatif olan tüm durumları, olayları, duyguları, düşünceleri,hisleri,inançları ve kalıpları tüm benliğimden siliyorum.Allah'ım eşimle aramda probleme neden olan tüm bu duygularım, düşüncelerim, hislerim, inançlarım, kalıplarım için senden Özür dilerim, beni affet Allah'ım,Seni çok seviyorum."cümlesinden sonra -Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum-bu 3 cümleyi 20 sn kadar tekrarlayın.

---"Eşime - Sevgilime karşı duyduğum kızgınlık,onu affetmeme,üzüntü ve bunu bütün nedenlerini siliyorum.Allah'ım eşime karşı duyduğum bu duygulardan dolayı Senden özürdilerim,beni affet Allah'ım, seni çok seviyorum." cümlesinden sonra -Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum-bu 3 cümleyi 20 sn kadar tekrarlayın.

---"Eşime - Sevgilime karşı duyduğum üzüntü,kızgınlık, onu affetmeme nedenlerinin ruhuma,zihnime,kalbime hissettirdiklerini tamamen siliyorum.Allah'ım eşime karşı duyduğum bu duygulardan dolayı ruhuma, zihnime ve kalbime hissettirdiklerim için Senden özürdilerim,beni affet Allah'ım, seni çok seviyorum." cümlesinden sonra -Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum-bu 3 cümleyi 20 sn kadar tekrarlayın.

Buarada aklınıza gelen ne varsa ekleyip aynı yöntemle devam edebilirsiniz. Bütün bu cümleler bitince zaten bir rahatlama hissedersiniz, çünkü siz üzerinize düşen görevi yaptınız, kendinini kötü hain olan düşüncelerden temizlediniz, bundan sonrasını yüce mevlam en yüksek hayrınıza olacak şekilde hayatınızı yönlendirecektir. Neyse bundan sonra gözlerinizi kapayın derin nefes alın ve nefes verirken eşiniz yada sevgilinizle aranızındaki bütün sorunları gönderdiğinizi,harika ve sizin istediğiniz gibi bir ilişkiniz olduğunu hayal edin ve aşağıdaki olumlu cümlelere geçin.

---"Eşim yada sevgilim ile harika bir ilişkimiz var,Allah'ım sana şükürler olsun, Allah'ım seni seviyorum." dedikten sonra 20 sn kadar Teşekkürederim, seni seviyorum cümlelerini tekrarlayın.

---"Eşim - sevgilim beni olduğum gibi kabul ediyor bende onu olduğu gibi kabul ediyorum,Allah'ım şükürler olsun, Allah'ım seni çok seviyorum."dedikten sonra 20 sn kadar Teşekkürederim, seni seviyorum cümlelerini tekrarlayın.

---"Eşim - sevgilim ile çok mutlu bir hayatımız var,Allah'ım şükürler olsun, Allah'ım seni çok seviyorum."dedikten sonra 20 sn kadar Teşekkürederim, seni seviyorum cümlelerini tekrarlayın.

Buna benzer cümleler kurarak olumlama cümlelerinizi türetebilir bu çalışmayı uzatabilrsiniz.Çalışmalardan sonra daha öncede yazdığım gibi ben bir barka su içip pencereden temiz hava alıyorum (egzos dumanlarıyla kaplı bir temiz hava ama :):):)) kendimi rahatlamış yenilenmiş hissediyorum.

Arkadaşlar bunları ben Z-ponopono kitabından öğrendim ve hem kitap yardımlarıyla hemde biraz kendime göre uygulamaya çalışıyorum, umarım hepinize yardımcı olur.İçinize bu çalışmalarla en ufak bir rahatlama gelse dahi ben bundan çokk mutlu olurum.

Hadi hepiniz tam arınmalarınız bitirinde artık hep beraber güzel günleri güzel yaşamları tezahürlerimizi konuşalım, buradan yazalım birbirimize, bugünlerimizi de unutalım gitsin inşallah. Bu tarz ilişki sorunları yaşayan bütün arkadaşlarım; Allah'ım af dileklerinizi kabul etsin ve hepinizi mutlu yaşamlarınıza kavuştursun en yakın zamanda inşallah.

• Like 1

Allah razı olsun karatay ne güzel arınma metini hazırlamışsın inşallah yuvasında sıkıntı çeken arkadaşlarımız da faydalanırlar ellerine sağlık.

Allah razı olsun karatay ne güzel arınma metini hazırlamışsın inşallah yuvasında sıkıntı çeken arkadaşlarımız da faydalanırlar ellerine sağlık.

Rica ederim, inşallah herkese faydalı olabilirim. :)

sigarayı bırakmak içinde ben arınma yapıyorum ama olmuyor.bunun içinde yardım edersen minnattar kalırım karatay şimdiden teşekkür ederim sana

sigarayı bırakmak içinde ben arınma yapıyorum ama olmuyor.bunun içinde yardım edersen minnattar kalırım karatay şimdiden teşekkür ederim sana

Ya bennusu inanırmısın hem kendime hemde çok yakın bir arkadaşıma uygulama yapmak istiyorum, benimde sigara sorunum var oldukça fazla. Arkadaşımada sözüm var zaten. Ama biraz daha uygulamalar üzerinde çalışıp geliştirmeye çalışıyorum.Sigara olayı biraz farklı yani düşüncede bitireceğiz tamamda alışmış olan bünye ne olacak ona nasıl müdahale edeceğiz.Açıkcası birde işler-ilişkiler-para konularında biraz fazlaca uygulama çalışmaları üzerine yoğunlaştım ama ne zaman sigara için düşünsem hep bir engel çıkıyor ve ben unutuyorum. Zaten olursa önce kendim üzerimde deneyeceğim, 17 yıldır günde 1 paket içiyorum maalesef.Biranönce bitirmek lazım.Üzerinde hep beraber çalışalım derim :):(:):(:):):)

aynen benimde 17 yıl oldu.ve bırakmak için uğraşıyorum .yardıma varım bende başladım bırakmaya hooop gene paket alıyorum o benim peşimi bırakmıyor.ee tatlıyımdır azıcık.