Jump to content
KARATAY

Tam Arınma İçin Z-Ponopono Arınma Kitabı

Recommended Posts

Guest beyazkugu

Merhaba bütün hooponopono ile ilgili mesajları tek tek okudum.Zero limit kitabınıda aldım fırsat buldukça yapıyorum.Bir kaç konuda faydasınıda gördüm.Ama Sevgili karatay'ın bahsettiği z-ponopono kitabını kitapçılarda bulamadım.sanırım sadece internet üzerinden alınıyor.Ama şu anda net üzerinden alışveriş yapamıyorum.Sevgili karatay z-ponopono kitabında kilo sorunundan bahsediyormu?Zero limit kitabında dr.Hew Len'in söylediği cümleyi tekrarlıyorum ama şimdilik sanırım kendimi veremediğim için henüz pozitif sonuç alamadım rica etsem bu konu ile ilgili müsait olduğunuzda yardımcı olabilirmisniz?Acil değil sizi çok sıkmakta istemiyorum.

Merhaba Beyazkuğu, öncelikle kitaplardan bahsedelim ;) Zero Limitten sonra birde Yine Joe Vitalin Mucizeleri beklemek adlı kitabıda var onuda tavsiye ederim, güzel bir kitap.Z-ponopono kitabını hayatın her alanı için edinmenizi tavsiye ederim, bazı arkadaşlara kitap pek hitab etmedi bazıları ise çokkk beğendi ve faydasını gördü. Sevinç Sultanın sitesinde iletişim numarası var orayı arayıp isteyebilirsiniz, bende öyle edindim, O size kargo ile gönderiyor.Kitap sadece hayatın bütün alanlarında uygulama yapılabilecek yöntemler üzerine hazırlanmış, yani bizim alışkın olduğumuz gibi Joe Vitalinkine benzer hikayeler vs yok. Sadece uygulayıp iyileşme teknikleri var, ben kendi adıma tavsiye ediyorum.

Z-ponopono uygulama kitabında kilo olarak ele almamış fakat hastalıklar için uygulama var. Ama arınmak bana göre; herhangi bir şeye karşı kendimizde olan duyguları tamamiyle temizleyerek, bu duyguların bize yansıtmış olduğu, enerji yollarımızı tıkayan negatif her durumdan kurtulmak . Yani dolayısıyla kilo ile alakalı olarak kendi düşüncelerimizi duygularımızı temizlemek ve kiloya yoğunlaşıp enerji alanımıza daha fazla kilo için yanlış düşünce ve duygular göndermemek Kgerekiyor.Bence kilo, hastalıklar, para, aşk sorun her ne ise Kendimizle İlişkilerimizi Temizlemek işin püf noktası. Sonrası kendiliğinden düzelecektir. Sizin kilolarınız ile ilgili gizlide kendinize bir kızgınlığınız, öfkeniz olabilir ve buda kilo vermenizi önlüyor olabilir.Çünkü; bilirsiniz çekim yasasına göre neye odaklanırsak ister istemez onu kendimize çekeriz. Odağınız kilo ile başa çıkma ise bilinçaltı yoğunlaşan şeyeyönelip onu çeker yani kiloyu.Eğer herhangi bir tıbbi sorununuz yoksa, kiloya karşı hissettiğiniz duygularınızla alakalı temizlenme yapmalısınız bence.Ben elimden geldiğince, uygulama için cümleler yazmaya çalışayım yardımcı olmak mahiyetinde fakat bende sadece bir okuyucu ve uygulayıcıyım, eğer sizede uygun gelirse uygulayın :):):)

---"Kilolarım için kendime kızgın ve öfkeli olmamı ve bunun bütün nedenlerini siliyorum.Allah'ım kilo sorunumla alakalı kendime kızgınlığımdan dolayı senden Özür dilerim, Allah'ım beni affet, Allah'ım seni seviyorum." cümlesinden sonra Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum- bu 3 cümle 20 sn kadar tekrarlayın.

---"Kilolarıma karşı oluşan bu kızgınlık ve öfke duygumun; bedenime, ruhuma, kalbime, zihnime hissetirdiklerini tamamen siliyorum. Allah'ım kızgınlık ve öfke duygumdan dolayı; bedenime, ruhuma, kalbime, zihnime hissetirdiklerim için senden Özür dilerim, Allah'ım beni affet, Allah'ım seni seviyorum." cümlesinden sonra Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum- bu 3 cümle 20 sn kadar tekrarlayın.

---"Kilo sorunumun geçmişten tüm jenerasyonlar boyunca bana kadar gelen bütün nedenlerini tamamen siliyorum.Allah'ım kilo sorunumla ilgili senden Özür dilerim, Allah'ım beni affet, Allah'ım seni seviyorum." cümlesinden sonra Özür dilerim, beni affet, seni seviyorum- bu 3 cümle 20 sn kadar tekrarlayın.

Buraya istediğiniz aklınıza gelen temizlenmek istediğiniz cümlelerde ekleyip türetebilirsiniz.<sonrasında derin nefes alın ve kendinizin ideal kiloda olduğunuzu, .ok sağlıklı ve mutly olduğunuz hayal edin... Sonrada aşağıdaki olumlama ve arınmasını yaptığınız cümlelerin yerlerine koymak üzere olumlamalarınızı yapın.Ben örnek olarak bir kaç tane yazayım siz kendi olumlamalarınızı da ekleyin.Ben bu kısmı çok seviyorum, aklıma gelen olumlamalar neler varsa ekliyorum gülümseyerek söylüyorum :)

---"Kendimi olduğum halimle seviyorum.Allah'ım sana şükürler olsun, Allah'ım seni seviyorum." cümlesinden sonra Teşekkür ederim, seni seviyorum- bu iki cümleyi 20 sn kadar tekrarlayın.

---"Kendimi tümüyle kabul ediyorum.Allah'ım sana şükürler olsun, Allah'ım seni seviyorum." cümlesinden sonra Teşekkür ederim, seni seviyorum- bu iki cümleyi 20 sn kadar tekrarlayın.

---"İdeal kilomda ve çok sağlıklıyım.Allah'ım sana şükürler olsun, Allah'ım seni seviyorum." cümlesinden sonra Teşekkür ederim, seni seviyorum- bu iki cümleyi 20 sn kadar tekrarlayın.

Burada bitiyor. Birde Benusu arkadaşımında yazmıştı, olumlamaları yazmakla ilgili bir teknik. Bu tekniği uygulamak yazdığınız olumlama ile ilgili sizi gerçekten motive ediyor ve belli bir zaman sonra o yazdığınız konuyu benimsiyorsunuz, faydası olabilir.Olumlama yı bir kağıda 20 kere falan arka arkaya ,cümleyi, kelimeleri sindirerek anlamlarına yoğunlaşarak yazın, yazım ben-sen-o şeklinde yazılırsa çok daha iyi oluyormuş.Ben örneğini aşağıya yazayım size, eğer yapmak isterseniz kendi olumlama cümlelerinize göre yapın.

Ben 60 kiloyum ve çok sağlıklıyım

Beyazkuğu sen 60 kilosun ve çok sağlıksın

Beyakuğu 60 kilo ve çok sağlıklı

Hadi kolay gelsin, umarım senin için faydalı olur. :):):)

Guest beyazkugu

Sevgili Karatay Zero Limit kitabını almıştım.Tavsiyen üzerine Mucizeleri beklemek kitabı yarın bana geliyor :) okuduktan sonra buradan sizinle paylaşırım.Çekim yasası ile ilgileniyorum,kitaplar okuyorum ama kilo sorunu sürekli aklımda bir türlü serbest bırakamadım ama cümlelerini çok beğendim bende eklemeler yapıcam çok teşekkür ederim.Zahmet edip,vakit ayırıp,emek verip yazmışsın çok çok Teşekkür ederim sevgili karatay...Ayrıca ideal kilom içine doğmuş 60 kilo olmam gerekiyor :)6.hissinde çok kuvvetli sanırım.

Karatay verdiğiniz bilgiler ve yaptığınız yardımlar için çok teşekkür ederim

Sevgili Karatay Zero Limit kitabını almıştım.Tavsiyen üzerine Mucizeleri beklemek kitabı yarın bana geliyor :) okuduktan sonra buradan sizinle paylaşırım.Çekim yasası ile ilgileniyorum,kitaplar okuyorum ama kilo sorunu sürekli aklımda bir türlü serbest bırakamadım ama cümlelerini çok beğendim bende eklemeler yapıcam çok teşekkür ederim.Zahmet edip,vakit ayırıp,emek verip yazmışsın çok çok Teşekkür ederim sevgili karatay...Ayrıca ideal kilom içine doğmuş 60 kilo olmam gerekiyor :)6.hissinde çok kuvvetli sanırım.

Rica ederim Beyazkugu, bu çalışmalardan biraz olsun fayda görürsen işte o zaman çok mutlu olurum.İdeal kilo örneğini yazarken elim kendiliğinden 60 olarak yazdı :) , evet 6. hissim kuvvetli :):):)

--- Sonraki mesaj ---

Karatay verdiğiniz bilgiler ve yaptığınız yardımlar için çok teşekkür ederim

Rica ederim n_ozcan. Uygulamasını yaptığım, faydasını gördüğüm, bildiğim her konuda herzaman yardımcı olurum ve bundan büyük mutluluk duyarım.

arkadaşlar birşey söylemek istiyorum.kendiniz için otomatik bir imge oluşturun.yani seni seviyorum dediğiniz zaman bilinçaltınız otomatik olarak temizlensin.bunu bir anahtar olarak düşünün.bir seni seviyorum sözüyle kendiliğinden çalışan anahtar

böylelikle emin olun rüyalarınızda bile arınmış olursunuz

arkadaşlar birşey söylemek istiyorum.kendiniz için otomatik bir imge oluşturun.yani seni seviyorum dediğiniz zaman bilinçaltınız otomatik olarak temizlensin.bunu bir anahtar olarak düşünün.bir seni seviyorum sözüyle kendiliğinden çalışan anahtar

böylelikle emin olun rüyalarınızda bile arınmış olursunuz

Sevgili Suspus anatar cümle kurulumu ve anahtar cümlelerle ilgili bilgileri anlatırmısın :):):) Biraz zaman bulunca yazacağım ama bir türlü denk gelmedi.

bunun için teknik bilgiye gerek yok.sadece bilinç altınızı bir çocuk gibi düşünün ve ona bi emir verin.bir bebek yeni öğrendiği bişeye nadıl hep aynı tepkiyi veriyorsa o içinizdeki çocuk da aynı şeyleri yapar.o dört cümleyi söylerken o çocugun sürekli temizlik yaptıgını hayal edin.birkaç gün uygulayın.söyledikten sonra çocugun sizi arındırdıgını imgeleyin.bikaç gün sonra kendisi yamaya başlıyor artık

Guest blöf

Arkadaşlar kitap tavsiyesi görünce dayanamadım kusura bakmayın. Joseph Murph " bilinçaltının gücü" Bu kitap okudugum yuzlerce kıtap arasından diğerlrini Andersondan masallar sınıfına sokabilecek derecede doyurucu bir kitap. Konuyla ilgilenen herkese taviye ederim.

Guest yenihayat
Yenihayat, o 4 lemelerden sonra arınma yaptığın konu yada olay ne ise birde onla ilgili olumlu bir cümle kullanıp 8-10 kerede "teşekkürerderim, seni seviyorum" dersen çok daha iyi olur. O anda arınmış olduğun olayı yada konuyu bilinçaltında olumlu olarak çevirerek yeni bilince dönüştürebilirsin.

--- Sonraki mesaj ---

Yenihayat istersen arınma yapmak istediğin bir konuyu yaz ben elimden geldiğince olumlamaları eklemeye çalışırım, yanlış anlama belki bir yardımım dokunur sana.

Saol Karatay, genel bir arınma istiyorum desem..yani tek bir konuda özelleşmeden hani allah rızası için dua etmek gibi.Ben acil veya farkındalık yaratan bir olayla karşılaşmazsam genele yaymak istiyorum arınmalarımı,kendimi iyi hissediyorum ve durduk yerde hadi şimdi sigara için yapayım hazır vakitte var gibi bir hisse kapılmıyorum.Sigara için çalışanlara bütün bağımlılıklarını gözden geçirmelerini öneririm.Neler olmazsa yapamam sanıyorsunuz gibi..