Jump to content
Sign in to follow this  
Guest blessed trinity

KPSS Haberleri (Güncel)...

Recommended Posts

Guest blessed trinity

Arkadaşlar KPSS hakkında olan haberleri bu başlık altında paylaşalım.. Vereceğimiz haberlerin kaynağını göstermeye ve de bu haberlerin güncel olmasına özen gösterelim...

 

İlk olarak bugun Devlet Bakanımız Hayati Yazıcıoğlu'nun konuşmasını izliyordum haberlerde.. 657 nolu Devlet Memurları Kanunu Yeni Tasarısı bugun mecliste oylamaya sunulacaktı. Burada tabiki de KPSS ile ilgili bazı konulara da değinilmiş.. Bildiğiniz gibi almış olduğumuz KPSS puanlarının 2 yıl boyunca geçerliliği vardı. Fakat bu sene yapılacak olan yeni alımlar için önceki senelerde elde edilen puanların dikkate alınmayacağını belirtti Sayın Yazıcıoğlu.. Yeni atamalar sadece 2010 yılı lisans ve önlisans düzeyde KPSS sınavına girecek olan adaylardan yapılacakmış.. Bu haberle ilgili internet üzerinde yapılmış olan açıklama da aynen şöyle:

 

570820090826072053355-1.jpg

 

 

DAHA ÖNCEKİ KPSS SINAV SONUÇLARI HÜKÜMSÜZ HALE GELECEK

KPSS sınavlarına da değinen Yazıcı, bu yıl 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde lisans ve yüksek lisans düzeyinde olanlar için, 26 Eylül 2010 da ise ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde olan için KPSS sınavı yapılacağını hatırlattı.

KPSS sınavlarına bu yıl 2,5 milyon kişinin gireceğinin tahmin edildiğini belirten Yazıcı, Bu sınavlar yapıldıktan sonra sene sonunda, kamuda istihdam edilecek kamu görevlerinin bu yapılacak sınav sonuçlarına göre yerleştirmeleri yapılacak. Daha önceki KPSS sınav sonuçları hükümsüz hale gelecek uyarısında bulundu.

Devlet Bakanı Yazıcı, uzman ve uzman yardımcıları bu yıl mı alınacak? sorusuna Kanun çıkarsa, yetişirse bu yıl alınacak yanıtını verdi.

Disiplin cezası uygulamasında vatandaşa fiili saldırıda bulunan personelin cezalandırılması konusundaki soru üzerine Yazıcı, vatandaşın bir haksızlığa uğradığı inancındaysa şikayet edeceğini, bunların re sen takip edilecek konular olmadığını söyledi.

Yazıcı, davranıştan zarar gören kimsenin şikayeti halinde konunun disiplin konusu olacağını, disiplin kovuşturması usul ve yöntemine göre bunun sürdürüleceğini, şikayetçinin ifadesinin, kanıtlarının sorulacağını kaydetti. İdarenin her türlü eylem ve işlemine karşı yargı yolunun açık olduğunu belirten Yazıcı, verilecek kararı beğenmeyen kişinin bunu yargıya götürebileceğini anlattı.

Anayasa değişiklik taslağında uyarma ve kınama cezalarına karşı yargı yolunu açtıklarını hatırlatan Yazıcı, değişiklik gerçekleşirse uyarma, kınama cezaları dahil sonucu beğenmeyen herkesin bunu yargıya taşıyabileceğini ifade etti.

 

 

haber...

Share this post


Link to post
Share on other sites

teşekkürler canım benim bu bilgiyi bizimle paylaştığın için

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest blessed trinity

rica ederim :) bu arada bu kanun tasarısı kabul edıldıgınde 2010 KPSS sınavına basvuru yapmayanlar için oldukça üzücü bir durum olacak... Cogu kısı 2008 ve de 2009 yılında almıs oldukları KPSS puanlarının yeterlı olacagını dusunerek basvurmamıstır sınava...İki bucuk milyon kişi basvurmus bu sene sınava :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaçan şampiyonluk KPSS'de soruldu!

Şampiyonluğu son maçta kaçıran Fenerbahçe taraftarlarının psikolojisi, bazı dersanelerce uygulanan Kamu Personeli Seçme Sınavı deneme sınavında soru oldu.

522755_detay-1.jpg%3F1276285155

Bir yayın evinin, 10-11 Temmuzda lisans düzeyinde yapılacak KPSS'ye girecek adaylar için hazırladığı ve bazı dersanelerce kullanılan deneme sınav kitapçığında ilginç bir soruya da yer verildi.

 

Kitapçıkta, Fenerbahçe'nin son maçta Trabzonspor'la berabere kalması sonucu, Beşiktaş'ı yenen Bursaspor'un lig tarihinde dört büyükler dışında ilk kez şampiyonluğa ulaşması sonrası Fenerbahçe taraftarının psikolojisine ilişkin şu soru yer aldı:

 

''Uzun ve yorucu bir ligin son maçında şampiyon olabilmesi için yenmesi gereken rakibi Trabzonspor'la berabere kalan, maç sonunda yanlış bir anons nedeniyle kısa bir süre şampiyonluk sevinci yaşayan, ancak şampiyonluğu Beşiktaş'ı yenen Bursaspor'a kaptıran Fenerbahçe taraftarları bu duruma oldukça üzülmüştür. Galatasaray ve Beşiktaş taraftarlarının en az Bursaspor taraftarları kadar sevindiğini gören bazı Fenerbahçelilerin, 'Şimdiye kadar 17 kez şampiyon olduk. İlerleyen yıllarda da bu şampiyonluklar devam edecektir. Dört büyükler dışında bir takımın şampiyon olması lige hareket getirir. Aslında şampiyon olamamamız Türkiye'de futbolu olumlu etkiledi' dediği gözlenmiştir.

 

Fenerbahçeli taraftarların bu görüşü psikoanalitik yaklaşıma göre hangi savunma mekanizması ile açıklanabilir?''

 

Sorunun altında ise ''Hayal Kurma'', ''Yansıtma'', ''Bastırma'', ''Yer-yön Değiştirme'' ve ''Bahane Bulma'' şıkları yer aldı.

 

Deneme sınavının cevap anahtarında ise sorunun yanıtının ''Bahane Bulma'' olduğu belirtildi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Var mabelim..benim dün geldi..

Bu hafta tamamlanır herkesin sanırım...

 

Şu sınav süresinin uzaması ile ilgili de bir değişiklik yapsalar çok iyi olacak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benim de pazartesi geldi. Aman doremi olsun bitsin gayrı:)))

 

--- Sonraki mesaj ---

 

Bu arada sözleşmeli, kadrolu öğretmen adayları için puanlar açıklanmış. Rehberlik için 21 puan istiyor. Ben 85 alsam atanacağım şüpheli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teşekkürler benimki daha gelmedi de inşallah bir sorun çıkmadan ulaşır bana da..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hafta içi mutlaka gelir mabelim. Vallahi doremi o konuda haklısın. Yada şu paragraf sorularını biraz kısaltsalar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...