Jump to content
Guest Lahuti

Mülk Suresinin Bir Faydası

Recommended Posts

Herhangi bir arabi ayın ilk günleri gece yarısı 12 den sonra 30 adet mülk suresi okunur. (Ay konumununda hilal olarak gözüktüğü zaman) ben bazen görebiliyorum bazen göremiyorum o kadar da önemli değil ayın konumu. Önemli olan arabi ayın ilk günleri.

• Like 1

evde namaz vakitlerini yazan takvimin varsa, ordan bakabilirsin.

25.10.2014 Muharrem ayinin ilk günü. yani 25.10 -23.11.2014 Muharrem ayi. (25.10.14 ayni zamanda hicri yilbasi.. yani bizim 31.12.14. denk diyebiliriz..ondan sonraki aylar 1436 yili oluyor..)

Safer ayi : 24.11- 22.12

Rabiulevvel ayi : 23.12.14 - 21.01.15

Yani biz nasil ocak, subat, mart vs. diye aylari isimlendiriyorsak, hicri takvimdede aylarin isimleri söyle.

Muharrem, Safer, Rabiulevvel, Rabiulahir, Cemaziyelevvel, Cemaziyelahir, Recep, Saban, Ramazan, Sevval, Zilkade, Zilhicce..

umarim bi yanlisim yoktur ve yardimci olabilmisimdir..

• Like 2

Tesekkur ederiz lügat yani arabi ayin son gunlerindeyiz öyle mi?

Evet, HawkStrongerin dedigi gibi Zilhiccenin 29. günündeyiz . Zaten aylar ya 29 ya 30 gün ceker.

Mülk Suresi hazır yeni ay yaklaşmışken okunmalı okunmalı ve hiç bırakılmamalı inşallah..

Herhangi bir arabi ayın ilk günleri gece yarısı 12 den sonra 30 adet mülk suresi okunur. (Ay konumununda hilal olarak gözüktüğü zaman) ben bazen görebiliyorum bazen göremiyorum o kadar da önemli değil ayın konumu. Önemli olan arabi ayın ilk günleri.

yeni aya ve sonrasında hilale az kaldı.. okumak isteyenlere..

• Like 1