Jump to content
şerbet

101 Yasin..

Recommended Posts

gizem8282 bende turkceden okudum zaten rabbim kalbimizi biliyor =))

selma76 anlatayım annem yaklasık 23 yıldır ev ister durur ama babam memurdu e haliyle alacak durumumuz yoktu.. babam emekli oldu paramız vardi ama ev bulamıyorduk bu seferde..kurban bayramından beridir yana yakıla ev arıyoruz.. buldugumuz evlerde hem cok pahalı hemde oturulacak gibi değildi.. neyse ben cok daraldım dua ettim o gece ruyamda alacagımız evi gordum ama bi ses de acele bacıya yasin okumamız gerektiğini soyledi.. annem de 101 yasin yapmıstı o bitti acele bacı icin 2 rekat hacet namazı kıldı annem 3 tanede yasin okudu o okurken bende helva yaptim helvayı az yapın derim ama bir kısmını kuşlara koyuyorsunuz diger kısmıda evden dısarıya cıkmıyor evdekiler yiyebiliyor sadece.. denedik iste 1 hafta olmadı sanıyorum evimizin caprazında bir ev varmiş satılık internetten gorup aldılar..=)

bugun anahtarı aldık eve girince rabbim butun isteyenlere ver diye dua ettim inşallah allah hepimize nasip eder =)

amin amin amin...

görmeyenler görsün güncelleyelim...

Allahım razı olsun...

şerbet canım ben yasinlerimi okuyorum selaya 1 adet bıraksam ve ezana kadar okusam olur değilmi? olur tabiki niyet önemli niyetimizde temiz olunca allahım verir inş.

artık darısı biz lerin başına ve rabbim ağız tadıyla oturmak nasip etsin borçsuz dertsiz sağlık ve sıhhatle ve bereketinizle inş.......

Allaha emanet...

Not: helvayıda yapıcam ve ayrıca 3 yasin okuyacağım ve duamada seni ve ben gibi garibanlarıda ekleyerek duamı yapıcam rabbim büyük kapısında çok bizlerede lütfeyler inş....

selma76 anlatayım annem yaklasık 23 yıldır ev ister durur ama babam memurdu e haliyle alacak durumumuz yoktu.. babam emekli oldu paramız vardi ama ev bulamıyorduk bu seferde..kurban bayramından beridir yana yakıla ev arıyoruz.. buldugumuz evlerde hem cok pahalı hemde oturulacak gibi değildi.. neyse ben cok daraldım dua ettim o gece ruyamda alacagımız evi gordum ama bi ses de acele bacıya yasin okumamız gerektiğini soyledi.. annem de 101 yasin yapmıstı o bitti acele bacı icin 2 rekat hacet namazı kıldı annem 3 tanede yasin okudu o okurken bende helva yaptim helvayı az yapın derim ama bir kısmını kuşlara koyuyorsunuz diger kısmıda evden dısarıya cıkmıyor evdekiler yiyebiliyor sadece.. denedik iste 1 hafta olmadı sanıyorum evimizin caprazında bir ev varmiş satılık internetten gorup aldılar..=)

bugun anahtarı aldık eve girince rabbim butun isteyenlere ver diye dua ettim inşallah allah hepimize nasip eder =)

Allah razı olsun şerbet canım,Allah ağız tadıyla oturmak nasbetsin.

--- Sonraki mesaj ---

amin amin amin...

görmeyenler görsün güncelleyelim...

Allahım razı olsun...

şerbet canım ben yasinlerimi okuyorum selaya 1 adet bıraksam ve ezana kadar okusam olur değilmi? olur tabiki niyet önemli niyetimizde temiz olunca allahım verir inş.

artık darısı biz lerin başına ve rabbim ağız tadıyla oturmak nasip etsin borçsuz dertsiz sağlık ve sıhhatle ve bereketinizle inş.......

Allaha emanet...

Not: helvayıda yapıcam ve ayrıca 3 yasin okuyacağım ve duamada seni ve ben gibi garibanlarıda ekleyerek duamı yapıcam rabbim büyük kapısında çok bizlerede lütfeyler inş....

canım duana benide katarmısın bende okuyorum adını duama katacağım inşallah.

peki niyetımızı sela vaktı yapsak. yasını o anda okumaya baslamasak olur mu

calısan cok insan var

selmacım ne demek hep dualarım dasın.. canım dua kardeşim rabbim kurtarsın hepimizi inş...

--- Sonraki mesaj ---

peki niyetımızı sela vaktı yapsak. yasını o anda okumaya baslamasak olur mu

calısan cok insan var

canım bence 1 adet sela vakti niyetlen oku , sonrakileri 1 hafta içinde okursun zaten sela vaktine kadar 7 gün var..

sen yapamıyorsan ailenden biri senin için niyetlensin...

Allaha emanet....

Guest 21mart

arkadaşlar ben de çalışıyorum ve işyerimde okumam gerçekten imkansız ben niyet etsem yerime bir başkası okusa olur mu cevaplarsanız çok sevinirim.

selmacım ne demek hep dualarım dasın.. canım dua kardeşim rabbim kurtarsın hepimizi inş...

--- Sonraki mesaj ---

canım bence 1 adet sela vakti niyetlen oku , sonrakileri 1 hafta içinde okursun zaten sela vaktine kadar 7 gün var..

sen yapamıyorsan ailenden biri senin için niyetlensin...

Allaha emanet....

son bişi daha

hanı son gune 1 tane bırakılacak ya

o son gun cuma gunu sela vaktı mı oluyo

yoksa diyelım ben 5 gude bitirdim. 6. gun mu 1 tane okuycam

allah razı olsun :)

--- Sonraki mesaj ---

arkadaşlar ben de çalışıyorum ve işyerimde okumam gerçekten imkansız ben niyet etsem yerime bir başkası okusa olur mu cevaplarsanız çok sevinirim.
olurmus canım

sela vakti başlıyorsun ya tekrar aynı ,, yani başladığın saatte bitireceksin bence... ama yine sorunuzu şerbet cavaplandırsın.çünki bu uygulamaya bende cuma sela ezan arası niyetlendim. 100 yasin okuyup 1 tanesini sela ve ezan arası okumak üzere bekleteceğim ve ezan okumadan helva yapıp camın önüne koyacağım kuşlar yesin diye....kendiniz bilirsiniz..birde herşeyden önce allah için ve en sevdikleri için okuyup ruhlarına hediye edin.Rabbim büyük elbette mükafatlandırır...

Şerbet çok güzel bir şekilde açıklama yapmış allah razı olsun....

Allaha emanet...

bende cuma başlayım diyorum inşallah da 101 adeti bölmek istemiyorum sırf kendim okumak istiyorum ama bitiremem diye korkuyorum açıkcası

Guest

hayirli uurlu olsun insallah Rabbim tum evsizlere ev nasip etsin insallah cok mutlu oldum adina sevgili kardesim Rabbim insallah benimde cumlemizinde duasini kabul eder