Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

Anti-Depresanlar İşe Yaramıyormuş

Recommended Posts

Guest pantea

Prozac benim bildigim kadariyla bir cok antidepresan gibi hipofizi etkilemeyi ve salgilamasini duzenlemeyi amaclayan bir ilac cok hafif yada agir diye ilaclari ayird edemeyiz bazilari direkt merkezi sinir sistemini hedef aliyor dozlari ve islevleri birbirlerinden farklida olsa sonucda agir depresyon geciren yada daha farkli psikolojik ve fizyolojik sorunlari olanlar icin kullaniliyorlar sitede bu konuda uzman hekim arkadaslar varken is guzarlik etmek istemiyorum nacizane merak edip kendimce edindigim bilgilerim bunlar bizi aydinlatirlarsa sevinirim.

Valla procaz da kullandım beni kesmedi Efoxor xr 150 mg yedim aklım başıma zor qeldi bu arada çeşitli ilaçlarıda paxil felan qerçi ben yeşil reçete xanax ıda gördüm ama bünye sağlam tabii :D:D bence genel olarak haplar işe yaramıyor demek doqru değil kişisel fikrim yarıyor yanlız her bünyede değil :D burda önemli olan nokta bünye bence

Guest pantea

Ilac tedavisi gerektiren durumlarda kisideki depresyonun nedeni oalcak etkenlerden de uzaklasmasi tavsiye edilir ilaclar mucize yaratmaz bizekendi mucizemizi yaratmak icin daha dingin daha sakin bir ruh yapisini sunarlar belli bir zaman icin.

Ilac tedavisi gerektiren durumlarda kisideki depresyonun nedeni oalcak etkenlerden de uzaklasmasi tavsiye edilir ilaclar mucize yaratmaz bizekendi mucizemizi yaratmak icin daha dingin daha sakin bir ruh yapisini sunarlar belli bir zaman icin.

%100 katılıyorum zaten ilaç yazan her psikyatrist hastasına bunu söyler ilaç sadece yardımcıdır tek başına ilaçtan bişi ummak sizi daha büyük psikolojik çöküntülere götürür ilaç sadece yardımcıdır bunun farkına varmak çok önemli aha ben ilaç içtim her şey güsel olacak değil önce kendin inanacaksın kendin başaracaksın ilaç bazı konularda sadece yardımcı olacak :)

Guest phoebe

arkadaslar hangı ılacı kullanırsak kullanım doktor kontrolunde bırakmamız lazım.bu ılacları kendı kafamıza gore anıden bırakırsak ıntıhar egılımı oluyormus......:ermm:

intihar eğiliminden önce halüsinasyon v.b durumlar gerçekleşiyor.

Guest mavi umut

ben selectra kullanıyorum daha doğrusu kullanıyodum ama tavsiyem derman derdinizin içinde saklı.Ben tek bir selamla hayata döndüm

Guest mole

bu ilaçların ciddi depresyon hastalarında işe yaradığı, ancak bunun da sınırlı seviyede kaldığı saptandı denmiş.bence antidepresanlar ağrı depresyona gidişi engelliyor buda işe yaradığını göteriyor.

madem işe yaramıyor neden şimdiye kadar durmuşlarda şimdi söylüyorlar.yeni iaçlar buldu heralde ilaç firmaları bu yüzden olabilir.:D

Guest natilyus81
arkadaslar hangı ılacı kullanırsak kullanım doktor kontrolunde bırakmamız lazım.bu ılacları kendı kafamıza gore anıden bırakırsak ıntıhar egılımı oluyormus......:ermm:

phoebe ablacımm valaha klavyeni konuştrmuşsunn eğer yüz yüze bu diolog olsaydı ağzından bal damlıoo derdim:)ben devamlı dr gidip bu sefer kesn düzenli kullanıcam diip tekrar bırakan arıza bi tipim:Dartık intihar düşünmesem bile düşünücemm ,bu arada tekrar başladım tekrar randevau aldım kısır döngü gibi:D