Jump to content
Adanus01

Maçları Bilen Ahtapot

Recommended Posts

Son tahminlerde bulunması istenen Paul midyelerin akvaryuma indirilmesi ardından önce Almaya'nın bayrağının bulunduğu kutuya yöneldi. Kahin ahtapot dakikalarca Uruguay kutusunun üzerinde beklerken bu hareketi Uruguay'ın öne geçeceği ve maça hakim olacağı olarak değerlendirildi. Dakikalarca süren bekleyiş ardından Paul Almanya'nın bayrağı ile işaretlenmiş kutuyu açarak içindeki midyeyi yedi. Bunun üzerine Almanya'nın maçı alarak 3’üncü olacağı değerlendirildi.

Bugün oynanacak maç tahmininde bu kezde Almanya demiş bakalım bekleyip görecez 9_9

Almanya 3. oldu dogru.

diyorum ya falci olarak alalim lahutiye bunu :)

Almanya'nın Oberhausen kentindeki Deniz Canlıları Merkezi'nde yaşayan ve Dünya Kupası'nda Almanya ile yaptığı tahminlerin hepsini doğru bilerek ünlenen ahtapot Paul, 11 Temmuz Pazar günü Hollanda ve İspanya arasında oynanacak finali maçı için İspanya'nın kazanacağı tahmininde bulundu.

İspanya'nın Almanya'yı eleyeceğini de tahmin ettiği için İspanyol hükümetince espri konusu olan, 'Özel koruma altına alınması ya da İspanya'ya getirilip ulusal kahraman ilan edilmesi' bile önerilen ahtapot Paul, yine İspanyolları sevindiren bir tahminde bulundu. Akvaryumda iki ülkenin bayraklarını taşıyan, içinde midye olan plastik kutulardan İspanya bayrağının olduğu kutuyu seçen ahtapot Paul, ilk defa Almanya'nın olmadığı bir maç için tahminde bulundu. İspanyol medyası ahtapota büyük ilgi gösterirken, İspanyol televizyonlarının Almanya'daki akvaryumdan canlı yayın yapması dikkati çekti. Televizyonda yapılan yorumlarda, 'Ne büyük haber... Evet dünya şampiyonuyuz' denildi.

Guest Eucalyptus_

ispanya bastan beri benim favorimdi zaten de.

Simdi direk mi alacak acaba, yoksa uzatmada mi?

iddia oynayamadim korkumdan ya, Paul birsey "demis mi" bi konuda? :D

ispanya bastan beri benim favorimdi zaten de.

Simdi direk mi alacak acaba, yoksa uzatmada mi?

iddia oynayamadim korkumdan ya, Paul birsey "demis mi" bi konuda? :D

Yok dememiş.Ahtapotlar konuşamıyoki zaten :rofl:

Amma illa oynarım diyosan sende ispanya şampiyon olur seçeneğini kullan.120 dakkada ve penaltılara bie kalsan ispanya her halukarda kupaya uzansa kaybın yok. :thumbsup:

Guest Eucalyptus_

Kupayi kazanacak evet de, direk ispanya ya verisem ve uzatmaya giderse berabere bitmis oluyor.

Ben direk galibiyet olarak vermeyi düsünüyorum.

Aman kalsin, zazten verdigimin ne kadarini geri alacagim ki :D

Vamos España :D:D

Evet akıllı akıllı otur maçını izle.Paniğe heycana gerek duymaksızın güzel futbolun tadını çıkar.Haydi matadorlar oleeey. :thumbsup:

gooo oranjeeeeeee :)

ne bicim mac yaaa sari kartlar havada ucusuyor.

• Like 1

yalnız resmen dünya kupasındaki tüm maçları bildi ahtapot:swoon2:

birkaç borsa şirketinden teklif aldığı kadar var bu ahtapotun :rofl:

• Like 1

gooo oranjeeeeeee :)

ne bicim mac yaaa sari kartlar havada ucusuyor.

geçen almanyayı bugün hollandayı tutmuşsun.2 maçtada hüsrana uğradın. :derisive: senden ricam bu sezon benim takım Trabzonu destekleme noolur. :rofl: