Jump to content
Sign in to follow this  
Guest jülide

Kutsal Kitapta Ürkütücü Cehennem Uyarısı

Recommended Posts

misyonerlikle alakasını anlayamadım arkadaşım, bilgi sahibi olmadan fikir saahibi olmamaya çalışmaktayız, arkadaşın cevabına uygun olabilecek bende çaağrıştırı ypan ayetlerdi bunlar, cevaplarımızla kendi cahilliğimizi ortaya koyacağımıza yaratanın kelamı daha uygundur düşünmüştüm,

sizce yanlış bir düşüncemiydi

saygılar

Burda islami bilgi vermek ve dogrulugunu ispatlamak ve ayetler göstermek bir bakima misyonerliktir. Ayrica sizinde ilmi bilginiz varsa hic süphem yoktur. Hristiyanlar Kurana ve hz muhammede inanmyiorlar. Yani bir sey ispatlamaya calisiyorsan farkli bir yönetem denemelisin.

esenlikler

--- Sonraki mesaj ---

Ispat konusunda, bir hristiyanin islami bir konu acmissa ona karsin bir cevap verilebilirdi fakat konu ve bölüm islamiyetle bir alakasi yoktur.

Guest kul hazretleri

yok yok gönlünüzü rahat tutun Sayın melkem, benim kimsenin dininle alıp veremediğim yok, hatta kimsenin dinini değiştirecek durumumda yok, ben inandığım kitaptan şu ayetlere iman etmiş biriyim,

Araf (179)

Andolsun

biz, cinler ve insanlardan,

kalpleri olup da bunlarla anlamayan,

gözleri olup da bunlarla görmeyen,

kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik.

İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.

Enam(125) Allah her kimi doğruya erdirmek isterse onun göğsünü İslâm'a açar. Kimi de saptırmak isterse, onun da göğsünü göğe çıkıyormuşçasına daraltır, sıkar. Allah inanmayanlara azap (ve sıkıntıyı) işte böyle verir.

kısaca herşey yaratanın elinde, öyle değilmidir.

Arkadaşlar sakin olalım lütfen Misyonerlik kelimesi hiç hoş değil..Bu kelimeyi kullanmayalım lütfen

Hrisitiyanlık bölümünde Hrsitiyanlık hakkında, İslamiyet bölümündede İslamiyet hakkında paylaşımda bulunalım lütfen..

Guest kul hazretleri

Sayın Mira hiçmi diyalogtan yana değilsiniz arasıra fikir alışverişinde de bulunmayalımmı :) sitenin kuralımı bu yoksa :(

Arkadaşlar sakin olalım lütfen Misyonerlik kelimesi hiç hoş değil..Bu kelimeyi kullanmayalım lütfen

Hrisitiyanlık bölümünde Hrsitiyanlık hakkında, İslamiyet bölümündede İslamiyet hakkında paylaşımda bulunalım lütfen..

sayin mira katiliyorum size.

sayin kul hazretleri,

sizi anliyorum ama burasi diyalog yeri degil ayrica. inandiklariniza saygiliyiz burda gösterme geregi yoktur. istersen islamiyet bölümünde yazabilirsiniz.

esenlikler

Guest kul hazretleri

sayın melkem kısaca karşılıklı tartışmayı seçmiyorssunuz ve kısaca düşün yakamızdan bildiğimiz hıristiyanlığı bildiğimiz gibi anlatalımmı demek bu yoksa banamı öyle geldi, inançlarının sağlamlığına güvenen birinin yaklaşımı gibi gelmedi bana nedense

saygılar

sayın melkem kısaca karşılıklı tartışmayı seçmiyorssunuz ve kısaca düşün yakamızdan bildiğimiz hıristiyanlığı bildiğimiz gibi anlatalımmı demek bu yoksa banamı öyle geldi, inançlarının sağlamlığına güvenen birinin yaklaşımı gibi gelmedi bana nedense

saygılar

Lahuti inanclari tartisilan yada belli bir inanci savunan bir forum site degildir. Ben inancimla ilgili sorulara cevap vermeye calisirim ama böyle bir zorunlulugum yoktur. söylediginiz sizin iddaanizdir. Benim öyle bir düsüncem olmamistir.

esenlikler

--- Sonraki mesaj ---

Bir diger konuda. Sayin jülidenin iddaa ettigi konu ayridir sizin bahsettiginiz ve gitmek istediginiz yol ayridir.

Guest kul hazretleri

çok güzel medeni ve cessurca bir yaklaşım, o zaman inancınız hıristiyanlıksa bize soracağımızz ssorularla bilgilendirebilirmisiniz böylesi bir bilgi seviyesindemisiniz veya sorulabilecek soruları cevaaplamaya cesaretiniz ve bilginiz gerçekten varmı

Guest şalom

hep hristiyanlıkta cehennem ve onun azabından bahsediliyor insan biraz kendi kitabına bakar sonra kalkar bunları karşı tarafı kötülemek için yazar peki bunlara ne denecek özellikle bu başlıgı açan arkadaş merak ediyorum.

Onu tutun da cehennemin orta yerine sürükleyin.

Sonra kaynar suyun azabından başının üstüne dökün;

(Azabı) tad; çünkü sen, (kendince) üstün, onurluydun.

Gerçekten bu, sizin kuşkuya kapıldığınız şeydir.

(Duhan Suresi, 47-50)

... Altını ve gümüşü biriktirip de Allah yolunda harcamayanlar...

Onlara acı bir azabı müjdele. Bunların

üzerlerinin cehennem ateşinde kızdırılacağı

gün, onların alınları, böğürleri ve sırtları bunlarla

dağlanacak (ve: ) "İşte bu, kendiniz için yığıp-sakladıklarınızdır;

yığıp-sakladıklarınızı tadın" (denilecek).

(Tevbe Suresi, 34-35)

Bu insanlar da zaten cehennem için özel olarak yaratılmışlardır:Andolsun, cehennem için cinlerden ve insanlardan

çok sayıda kişi yarattık (hazırladık). Kalbleri vardır

bununla kavrayıp-anlamazlar, gözleri vardır bununla

görmezler, kulakları vardır bununla işitmezler.

Bunlar hayvanlar gibidir, hatta daha aşağılıktırlar.

İşte bunlar gafil olanlardır. (Araf Suresi,

179)

çok güzel medeni ve cessurca bir yaklaşım, o zaman inancınız hıristiyanlıksa bize soracağımızz ssorularla bilgilendirebilirmisiniz böylesi bir bilgi seviyesindemisiniz veya sorulabilecek soruları cevaaplamaya cesaretiniz ve bilginiz gerçekten varmı

Mesajiniz icin sagol.Güzel türkcenize tesekkür ederek. hristiyanlik olacak sayin kul hazretleri "I" bu harfi eklemenize gerek yoktur. Niyetiniz bir tartismaya cekmekse yokum. ama bir soru soracaksaniz medeni bir sekilde vede saygiyla cevaplarim.

esenlikler