Jump to content
Guest melegim01

Abdestsiz Hangi Dualar Okunabilir? Lütfen Yardımınıza İhtiyacım Var

Recommended Posts

Guest melegim01
sevgili melegim bol bol salavati tefriciye oku, inan bana Allah sesimizi duyuyor...

yalniz tek bir seye takildim, dil surcmesi oldugunu dusunuyorum ama soylemeden edemedim, "bana boy ve namaz abdesti alınmadan okuyabileceğim" demissin ya... boy abdesti yani gusul onemlidir, eger hayizi kastetmiyorsaniz, yani nefs ile ilgili seylerden dolayi boy abdesti gerekiyorsa, almadan okumamalisiniz... ama salavat, hayzli iken de okunabilir...

gusul abdestini kastetmistim ozge..ozel durumlardan dolayı..ama insallah bugun okuyacagım huzursuzum mutsuzum hatta bu duaları okuyacagım diyerek ayakta duruyorum bana umit veriyorlar..dualarımız olmasa nasıl ayakta kalırdık bilmiyorum:(

Guest
hz. yunus duası ve Salat-ı Tefriciye namaz abdesti almadan okunabilir mi? çalıştığım için gün içerisinde namaz abdesti almam pek mümkün olmuyor onun için soruyorum

okunabilir ama tabi abdestli okumak daha eftaldir.

salavat,zikir,dua,kuranda sureler (özel durumlar hariç o şekilde kurana el sürmemilisin ayette okuyamazsın) okuyabilirsiniz araştırmıştım bu konuyu ordan biliyorum zaten bende bazen yunus ayetinide,kenzül arşı gibi büyük dua ve ayetleri işyerinde olduğum için abdest almadan okuyorum ve biliyorum Allah kabul edicek ve çok şükür bir terslikle karşılaşmadım çünkü görüyor seni,durumunu biliyor okuyabilirsiniz Allah çok anlayışlıdır yeteki siz kabul olunucağına inan ve dualarınızda samimi olun.

birisi duaları okuyasım geliyor demiş sözüm o ve öyle hissedenlere mutlaka okuyun geldiği anda çünkü kabul olunucak dua hissettirir kendini ,kalbinde böyle bir an olduğunu anladığında duayı ganimet bil.....

Teşekkürler arkadaşlar bende okunabilir diye düşünmüştüm sonuç olarak Allah'ın biz bayanlara verdiği bir durum ki bu durumlarda dua edemeyiz diye birşey düşünmek bile canımı sıktığı için sizlere de danışmak istedim Allah razı olsun içim rahatlamış oldu

Guest melegim01
Teşekkürler arkadaşlar bende okunabilir diye düşünmüştüm sonuç olarak Allah'ın biz bayanlara verdiği bir durum ki bu durumlarda dua edemeyiz diye birşey düşünmek bile canımı sıktığı için sizlere de danışmak istedim Allah razı olsun içim rahatlamış oldu

windrosee bi msj yazdım ozelden cvplayabilirmisin

Guest becileyin_

Kuranı Kerimde geçen ayetler dışında bütün dualar okunur..Fatiha dua niyetiyle okunabilir..

Guest melegim01

peki bişey sormak istiyorum su ile abdest alacak durumunuz yok..gusul abdesti..bunu evde bulunan herhangi bi toprakla yapabilirmisiniz?

Guest becileyin_

Evde su var ise olmaz..Su bulunmadığı durumlarda alabilirsiniz.

Guest sewinti

melegim01 bu konuyu acmakla o kadar iyi ettinki Allah cc. senden razi olsun sayende beynimdeki sorulara bende cvp. buldum..a.e.o