Jump to content
Guest kemtamin

Evren'e Siparişler

Recommended Posts

Daha ayrıntılı yazarmısın

hayatta bekledigin seye kuskusuz inanirsan, eninde sonunda alirsin. inanmak önemli. mesela ben park yeri ararken bulacagima inanirim, ve bi bakmisim bos park var ya da biri cikiyordur parktan, ama kusku olmicak. kuskun olursa olmuyo. kismet mi bilmiyorum artik, ama park konusunda cok sansliyimdir. ama nedense hersey icin kullanamiyorum bu özelligimi.

bikeresinde arabam park cezasi yazilirken, cezayi yazan kisinin yanina gittim cezayi iptal etmesi icin ve büyük inancla kostum yanina. yalvardim yakardim, görevli adam olmaz bu sana ders olsun, bak daha pahaliya patladi falan dedi, baya bi cabaladim ikna olmasi icin. sonunda pes ettim, tamam ödicem dedim üzülerek. adam sonra nedense cezayi yirtti atti. ben de sasirdim neden bunu yaptigina. galiba ilk basta cok inandim cezayi ödemiyecegime. artik bilmiyorum, belki de dürüstlük fayda etti. adammi acidi bilmiyorum. iki kere yasadim bu olayi.

• Like 1

Zafer inananlarindir :) :)
Zafer evrene değil ALLAH'a inananlarındır.

Ben zafer evrene inananlarin midir yazmisim da siz duzeltip Allah a inananlarindir diye yazıyorsunuz?? Satasmayin lutfen

• Like 1

Bi his beni dürttü şimdi konuya bak diye aaa bi baktım ki adım geçiyor ...:D

Pardon anlayamadım..nerde negatif düşüncelerim mi var bir çok başlıkta mesajlarınız okuyorum derken ??

Şanaa......Benim bi şarkım yok yaa.. çok üzüldüm şimdi çünkü çekim yasasından faydalanamıyorum ..ne bulsam ki

yaff gözünüzü seveyim şarkıyla ne çektiniz bi deyin bana...

Ben öyle anladım ama...Belki de yanlış algılamışımdır...Eğer öyleyse kusura bakmayın lütfen.Ben çekim yasasını uygulayamayanlardanım.Dedim ki acaba Şanaa da benim gibi pes etmek üzereyken yeni birşey mi keşfetti..Merakım bundan...Yoksa kimsenin yanlışını kusurunu ortaya çıkarmak gibi bir derdim yok.Ayrıca sizin yazdıklarınızı severek takip ediyorum hatta ardı ardına gereksiz yazılanları hızla esgeçerken sizi görürsem özellikle okuyorum...Yanlış anlaşılmasın...Sevgiler....

Birşeyler yazmak için girdim ne yazacağımı unuttum. Neyse aklımda olanları yazayım hatırladıkça yazarım. 

Çok güzel yazılar var, özellikle özlenen811 merak ettim, 

Berresu gelecek diye olumlama yapma bir ömür gelecek diye beklersin. Olayın olmuş bitmiş mutlu olduğun gibi yap.

Kısa bir örnek, bir pasta yaptın sattın parasını aldın cebine koydun (çok mutlusun emeğin karşılığını aldın) nereye harcıyacağını düşünürsün değilmi, hayallerini gerçekleşmiş olarak düşün. Olmuş bitmiş. 

Sanırım screet sır kitabında okumuştum. Kadın evlenmek istiyor sadece evlenmek yıllar geçiyor hala evlenmek istiyor. Kafası dank ediyor ve hemen işe koyuluyor çift kişilik yatak alıyor, kardolabında eşine ait yer hazırlıyor ona terlik gecelik alıyor vs. Sonrası tabiki istediği bir evlilik. 

Dini konularda bende pek garipsemiştim saçmalık ötesi bir şey demiştim ki, öyle değilmiş. Son dört senedir uyguluyorum çokta memnunum. Bu konuyu da yeni gördüm hemen yazayım dedim. Kendimize göre uyarlayabiliyoruz. Şimdi aklıma gelen park yeri veya trafik kalabalık Kureyş süresi okuyorum. Trafik az her yer park yeri. 

Kısa bir hikaye anlatayım. Cebeci de park cezası uygulaması başlamış eşime dedim arabayı oraya park etme ceza yazarlar, dinlemedi ne olacakmış dedi. Neyse biz yürüyerek işlerimizi hallettik bir baktık trafik polisi elinde fotoğraf mak. Çekiyor. Dedim gördün mü cezayı öde aklın başına gelsin dedim ama gülmemide tutamadım. Bizimkisi panik korkma bize ceza gelmez dedim. Neyse üç ay  ceza gelecek diye bekledik gelmedi. Önce uyarı yapılıyormuş, çekilmeyen arabalara ceza kesiyorlar mış, biz uyarı kısmına denk gelmişiz onun için ceza yazılmamış... 

• Like 1