Jump to content
Guest Kavtin

Biranın Sağlığa Faydalı Yönleri

Recommended Posts

Dinimizde dozunu fazla kaçırmak haramdır. Peygamberler bile içerlerdi. Mesela Hz. İsa konuklarına bile ikram ederdi. Zararlı değilleri ki hepsinin faydaları var ama sınırını bilmek gerek. Bir bardaktan bir şey olmaz. İnsan kendini bilmeli. Her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi içkininde fazlası zarar...

kül kedisi Peygamber efendimiz bira içiyordu diyorsun? bunu isbatlaman gerekir, buraya yazdığın şeyin farkındası değil mi?

Guest küL kediSi

Off içki yazdım bira yazmadım. Pardon yanlış ifade etmişim içkiderken şarabı kastettim. Töbee töbee...

Incil'de bu konuda şöyle denir: "Onlar yemek yerlerken, İsa ekmek aldı, şükran duası edip parçaladı ve tâbilerine verdi ve dedi ki: Alın, yiyin, bu benim bedenimdir. Ve bir kâse şarap alıp şükretti ve onlara vererek dedi ki, bundan içiniz. Çünkü bu benim kanım, günahların bağışlanması için birçokları uğrunda dökülen ahdin kanıdır.

içki şarap viski bira bütün bunlar alkollü içecek diye geçer biliyor musun acaba ve dinimizce haram ve bunu peygamberler içmiştir diyo gülsek mi ağlasak mı

kül kedisi müslümanlar incilin bozulduğuna inanıyor bilirsin.?, ve sen incilden örnek veriyorsun .?

ben mi yanlış anladım, garip bi tartışma şekli.

peygamberler içmiştir diyo fakat isadan örnekleme yapıyor

Guest küL kediSi

İsa peygamber değil mi arkadaşım? Alla alla...

İçkinin yasaklanma sebebi dozunu aşarak içip kendimize ve insanlara zarar verdiğimiz içindir. Ayrıca İncilde geçsin geçmesin Hz. İsa konuklarına da ikram ederdi, kendiside içerdi. Bu bilinen bir gerçek. Zamanında çok araştırdığım bir konu. Daha fazla tartışmayacağım isteyen googleden araştırır çok merak ediyorsa. İyi günler...

Dinimizde dozunu fazla kaçırmak haramdır. Peygamberler bile içerlerdi. Mesela Hz. İsa konuklarına bile ikram ederdi. Zararlı değilleri ki hepsinin faydaları var ama sınırını bilmek gerek. Bir bardaktan bir şey olmaz. İnsan kendini bilmeli. Her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi içkininde fazlası zarar...

dozunu fazla kaçırmakmı ??

Hz Câbir (radıyallahu anh) anlatıyor: Mekke'nin fethedildiği sene Hz Peygamber (aleyhissâlatu vesselâm)'i Mekke'de işittim, şöyle buyuruyordu: "Cenab-ı Allah içki, ölmüş hayvan, domuz ve putun alım-satımını yasakladı" Bunun üzerine: "Ey Allah'ın Resûlü "ölmüş hayvanların iç yağı hakkında ne buyurursunuz, zîra onunla gemiler yağların, derilere sürülür, kandiller aydınlatılır" dendi Cevâben: "O (nun satışı) haramdır" buyurdu ve ilâve etti: "Allah Yahudilerin canını alsın Allah onlara ölmüş hayvanların iç yağını haram kıldığı vakit bu yağı erittiler, sonra satıp parasını yediler"

Buhârî, Büyû 112, Meğâzî 50; Müslim, Müsâkât 71 (1581); Ebu Dâvud, Büyû 66 (3486); Tirmizî, Büyû 93, (7, 309-310); İbnu Mâce, Ticarât 11, (2167)

Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz Şeytan içki ve kumar yoluyla ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi, Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister Artık (bunlardan) vazgeçtiniz değil mi? (Maide, 5/90,91)

peygamber efendimiz (s.a.v) zamanında tamamen yasaklanmıştır...

İsa peygamber değil mi arkadaşım? Alla alla...

İçkinin yasaklanma sebebi dozunu aşarak içip kendimize ve insanlara zarar verdiğimiz içindir. Ayrıca İncilde geçsin geçmesin Hz. İsa konuklarına da ikram ederdi, kendiside içerdi. Bu bilinen bir gerçek. Zamanında çok araştırdığım bir konu. Daha fazla tartışmayacağım isteyen googleden araştırır çok merak ediyorsa. İyi günler...

öyleyse isa içmiştir de veya deme ama neye dayanarak bütün peygamberler içmiştir diyebiliyorsun

Guest

Herşey iyi hoşta benim anlamadığım bir nokta var.!

.

.

.

.

Ne kadar içeceğiz?Bir bardakmı?Bir şişemi?Bir kasamı?Bir paletmi?Bir tankermi?:devil::rofl:

.