Jump to content
Guest Kavtin

Biranın Sağlığa Faydalı Yönleri

Recommended Posts

Bakara suresinde bununla ilgili çok açık bir ayet vardır, içkinin insan vücuduna faydalarının da olduğu söylenmiş, fakat zararları faydalarından daha fazla olduğu için içki haram kılınmıştır..Günah veya sevap konularına çok takılmıyorum bu tür şeylerde..İnsanlar içkiyi bırakacaklarsa günah olduğundan ziyade, insan vücuduna muazzam zararları olduğu için bırakmalı..Bu bilince sahip olunmalı..Başka bir konuda da dile getirmiştim, haram kılınan her şeyin muhakkak ki büyük zararları vardır..

Kuran-ı Kerim ihtiyaçlar üzerine inmiştir..Bu unutulmamalı..Sadece günah-sevap, haram-helal dengesinden ibaret değildir..

Son olarak, burada içkiyle ilgili farklı bir konu paylaşılmış..Lütfen haram helal tartışmasına getirmeyelim konuyu..Çünkü bu tür tartışmalar hiç bir zaman hoş bitmemiştir..dr.lepistesin dediği gibi herkesin alkolü kendine..

Guest
Dinimizde dozunu fazla kaçırmak haramdır. Peygamberler bile içerlerdi. Mesela Hz. İsa konuklarına bile ikram ederdi. Zararlı değilleri ki hepsinin faydaları var ama sınırını bilmek gerek. Bir bardaktan bir şey olmaz. İnsan kendini bilmeli. Her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi içkininde fazlası zarar...
o zamanlar içki haram değildi peygamber efendimiz ayet inince içkiyi haram kıldı. hatta sahabe efendilerimiz şarapları hep sokaklara döktüler. bunun azı yada çoğu yok yani.

Guest Barıs

ahahah ıyı tmm bı kadeh devırım ozmn :D

bira gobegı gıtmıstı saten :D zayıflamıstık

Guest ladymoonlight

ondan gelcek hayır Allahtan gelsinnnnnn

alkolsüz biranın artık eczanalerde satıldığını duymuştum,içmek isteyenlere duyurulur:D

Guest ladymoonlight

Bakara suresinde bununla ilgili çok açık bir ayet vardır, içkinin insan vücuduna faydalarının da olduğu söylenmiş, fakat zararları faydalarından daha fazla olduğu için içki haram kılınmıştır..Günah veya sevap konularına çok takılmıyorum bu tür şeylerde..İnsanlar içkiyi bırakacaklarsa günah olduğundan ziyade, insan vücuduna muazzam zararları olduğu için bırakmalı..Bu bilince sahip olunmalı..Başka bir konuda da dile getirmiştim, haram kılınan her şeyin muhakkak ki büyük zararları vardır..

Kuran-ı Kerim ihtiyaçlar üzerine inmiştir..Bu unutulmamalı..Sadece günah-sevap, haram-helal dengesinden ibaret değildir..

Son olarak, burada içkiyle ilgili farklı bir konu paylaşılmış..Lütfen haram helal tartışmasına getirmeyelim konuyu..Çünkü bu tür tartışmalar hiç bir zaman hoş bitmemiştir..dr.lepistesin dediği gibi herkesin alkolü kendine..

bakış açın çok doğru bi bakış açısı , üstüne soyleyecek fazla bişiy kalmamış bence

Guest FATİHÇE

Akolle hiçbir zaman aram olmamıştır...............