Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Kavtin

Zayıflamak Sorunsalı

Recommended Posts

Guest Kavtin

Zayıflamak her yağ tulumunun hayali,en çok da Seda Sayan,Ayşe Tüter ve Esra Ceyhanın eğitim kamplarından yüzünün akıyla çıkmış ev kuşları için.Hani şu Elif Şafak'ın Aşk adlı romanında bahsini ettiği çemberin içinde dışında merkezinde olup olamama zımbırtısı.Hah işte,bunlar o çemberin içine gerçek manada sığmak için ellerinden gelen maddi manevi tüm eforu sarfeden ancak bir arpa boyu yol alamayıp Amerikaya kadar yüzen ve özgürlük anıtında vazgeçip geri dönen Temelle Dursun gibi beyaz bayrakları havaya kaldıranlar,kısacası pes edenler kaybedenler kulübünden olanlardır.

Şimdiki yazımızda bu ev kuşlarının neden istem dışı hareket ettiklerini yani doğalarına mugayir davranışlar sergilediklerini inceleyeceğiz.

Öncelikle kimlerdir bu ev kuşları?Önsözü uzatmamak amacıyla bodoslama konuya dalıyorum,akşam 5 çaylarına altın günlerine konu olmuş,dilem gözdenin dikiş nakış çakış dergilerinden arakladıklarıyla özenti bir tablo çizen,dantel ve oya işlerinde uzmanlaşmış gözlerini kitaplara değil masırlara,çile çile yünlere feda etmiş şişe dibi gözlüklerin kurbanı hanım teyzeler.Hanım teyze dediğime de bakmayın ha,17den 57ye 57den 97ye geniş bir mozayikte incelenmesi gereken bir tür bunlar.Hamur işleri konusunda azami bir gastronomi bilgisine sahip olduklarını iddia etmeleri de cabası!ha ha!

Hadi hepsini geçtim,tamam kocanı rafadan yumurta,ekmek üstü reçel,peynir zeytin yedirip ceketini ütüleyip karga tulumba yolcu ettin işine gücüne,e çocuk da (varsa tabi) okula,ev doğal bir rahatlık alanı haline gelmiyor mu?Tebdil-i mekanda ferahlık yok mu?Tamam,diyelim öyle.Peki böyle olması senin evi veli efendi hipodromuna çevirme hakkına sahip olduğunu gösterir mi?Bu ne kardeşim ya!Gençsen hele ki kızsan,evin beslemesi pozisyonuna düşersin,herkesin çayını tazeleme,televizyonu açma,djlik yaparak sevilen parçaları bilgisayardan bulma görevleri hep senindir.Erkek olsan daha da fena!Hummalı bir dershane çalışması veya yorucu bir futbol maçından çıkmışsındır,veyahut mühim bir sınavın,projen vardır.Eve adımını atar atmaz toprağın ölü atması gibi ev mekanizması seni sanki dışarıya fırlatır var gücüyle,başına gelecekleri senden iyi biliyormuşçasına..Arkana bakmadan kaçasın gelir,e tanıdık gördük, kovsan bir dert kovmasan kendine eziyet,feleğin şaşar.

İşte en önemli nokta,kilolar..Hanım ablalarımızın spagetti canavarıyla anlaşma yaptıklarını falan düşünüyorum.Neden mi?Ele güne küçük düşüp rezil olmamak pahasına kendimle barışığım ama az yesem de kilo alıyorum,su içsem yarıyor ayağına yatan,haftaiçi elalemin gözü önünde marulla ve icetea ile yaşamını sürdüren bir uzaylı imajı çizerek akşam dolunaylı gecelerde buzdolaplarında uuuuuuuuuuu diyerek kurt adamlık yapan iskender,but,köfte,baklava,çörek,çikolata,dondurma ne bulduysa götüren tahmini kaç kişi var aklınızda?Hadi itiraf edin,siz de şüpheleniyorsunuz az yiyorum deyip kalçası omzum genişliğinde olanlardan.Nasıl anlarsınız?Şöyle; diş fırçalamayan bir toplum olduğumuz için(ben demiyorum araştırmalar 45 milyon vatandaşımızın düzenli diş fırçalamadığını gösteriyor) dişler ve bakteri yuvası ağızlar en önemli ipuçları,öte yandan ofis tarzı yerlerdeki tuvaletlerde durma süresi de iyi ipuçları verir bu konuda.Midesini kayısıyla doldurmuş birinin ishal olmaması gibi bir ihtimal var mı?Laf çok uzadı,yeter.

Şimdi iftar vakti yaklaşıyor,bol yemenin mazeretinin olmayacağı belki de en büyük fırsatlardan birisinde can simidine ve geniş,konforlu bir balkona sahip olmamanın tek yolu az ve sık yemektir dememi falan beklemiyorsunuz herhalde.Davranın millet :D Yaşasın yemek yemek! :D

hiç öyle bir sorunsalım yok. balık etli halim çok beğeniliyor...:D

Guest kemtamin

haha cok hoşuma gitti..bu arada sen de iğneden ipliğe dönmüşsün:):) hadi şimdi sitedeki kilolu hanımlar yazsın sana da uğraş dur:D:D

Guest Kavtin
haha cok hoşuma gitti..bu arada sen de iğneden ipliğe dönmüşsün:):) hadi şimdi sitedeki kilolu hanımlar yazsın sana da uğraş dur:D:D

stres + spor müthiş bir zayıflama yöntemi :D küçük iskenderin reçetesini deneyecektim de tahtalı köyden rezervasyon yapabilirler diye çekindim :D hani şu drajeli akinetonlu bilmem kaç shot eroin kaç adet çift kağıtlı rakı bira sigara falan olan reçete. 30 Kilo verdim kolay mı :)

--- Sonraki mesaj ---

hiç öyle bir sorunsalım yok. balık etli halim çok beğeniliyor...:D

balina balık değil ama bir daha düşünüp yazalım derim :D

Guest StarK

İstediği kadar yiyip kilo almamak pek çok kişinin hayali..ama hayalin gerçeğe dönüştüğü isim stark :D :D :D

Dokunacağından korkmadan yemek yine pek çok kişinin hayali..ama yine hayalin gerçeğe dönüştüğü isim stark :D :D :D

maşşalllah diyim kendi kendime nazar değdiricem..dürtücem :rofl:

İstediği kadar yiyip kilo almamak pek çok kişinin hayali..ama hayalin gerçeğe dönüştüğü isim stark :D :D :D

Dokunacağından korkmadan yemek yine pek çok kişinin hayali..ama yine hayalin gerçeğe dönüştüğü isim stark :D :D :D

Vayy:)Ne güzel:DNazar değmesin StarK:D

Benim ki epey dengesiz.Balık etliyle zayıf arasında gidip geliyorum:S

hahahahhahahaha sen zaten 10 yil ac kalmis gibi duruyorsun kuzum. gram yag yok :)

Guest StarK
hahahahhahahaha sen zaten 10 yil ac kalmis gibi duruyorsun kuzum. gram yag yok :)

Tabii yağ yok hep kas bendeki...:rofl:

Guest LUNA

aklımdan geçenleri okumuşsun sanırsam ama nick LUNA olacaktı yanlış yazmışsın:rofl::rofl: o zaman ne diyoruz yaşasın yemek yeme özgürlüğüüüüüüüüüüüüü:D:D:D