Jump to content
Guest kemtamin

Berhetiye Hakkında Kapsamlı Bilgiler

Recommended Posts

bunu hala bulamadığım dosya ıçın yapayım barı teşekkürler kemtamın abla:)

çok kapsamlı bir çalışma tebrik ediyorum sizi ve en başta yaptığınız uyarıyı dikkate alıp hiç başlamıyorum

Guest misafir arkadaş

Sayın kemtamin benim sorduğum soruyu yanlış anladınız herhalde ben forumdaki berhetiye ile ilgili bilgileri okudum yanlız sorduğum sorular bunun kaynağı nerden gelmektedir.Kim yada kimler tarafından öğrenilmiştir.Ben onun için İslamiyetteki yerini sordum benim sorduğum esas kaynak nedir.İsimler ibranicemidir onu sordum.Okuduğum yazılarda ruhani varlıkları etkilemesi cok tesirli ve ağır dua olması esmaül hüsnadaki gibi sayı adetleri olduğu berhetihin 662 gibi burdaki yazınızdada var.Ama sorduğum sorunun yanıtı ne yazıkki forumda yok onun için size sordum ama sizde bilmiyor olabilirsiniz sorun yok.Bunlar özel dualarki esas kaynağını bi türlü bulamadım Kuran'da bile yazmıyor yada benmi göremedim bilemiyorum.

Guest maznikk
arkadaşlar 3 gün oruc tutun her beş vakit namazın arksından berhetiyeyi okuyun okumadan evvelı havvas koruması yapın 3 üncü gece olunca ya rüyanda ya acık geliyorlar 2 tane yardımcı veriyorlar yanlıs 3günlük oruçda sarımsak,sogan,et,balık, yogurt, cınsel ilişki yok devamlı tütsü var okurken.. benyıl lar once yapmıştım ve başarılı oldum yanlız kesinlikle korkmayın korkutmak yarıda bıraktırmak isterler hiç aldırmayın. nasıl ve ne oldu orasıda benle ALLAH arasında sır kalsın O BENİ YARRATMIŞ OLAN ALLAHA VE RESULUNA YEMİN EDiRIM Kİ BAŞARILI OLDUM konuyu acan degerli arkadaşımız guzel bır konu aşmış ellerıne yuregıne saglık ALLAH ilmini arttırsın dua ile vesselam

her namazın arkasından sonra okunmalı demişsin TARFATÜLAYN kaç kere okunmalı yoksa kemtamin yazdıhı yerde 45 kere diyo okadarmı okunmalı yazarsanıs memnun olurum

Guest TARFATÜLAYN

naznikk nikli degerli kardeşim s.a bu konuda artık bu bolumde yorum ve yazım olmayacak bir acıklama yapıyoz mıllet ayaga kalkıyor bu bolumu acan degerlı arkadaşım sorun sorularınızı senın olayını bırkere olmak üzere cevaplıyam

evet hernamazın arakasından 45 kere ve 3gun sonra hergun gunde 1 kere olmak şartıyla 45 kere okunacak sonuçu bana bılırdırır sen sevınırım dua ile vesselam

Guest ynex

Kemtamin abla :D

sana abi dediğim için özür dilerim ya sitede neden kullanıcıların cinsiyetleri yazmıyo hep karıştırıyorum kim erkek kim kız :D

Guest kemtamin

konu içinde ikili tartışmalara girmeyiniz..gereksiz mesajlar silinmiştir..bir daha aynı şekilde ikili tartışma olursa cezai yaptırım uygulanacaktır..bilginize..rahatsızlık duydugunuz bir durum varsa raporla veya pm le bana bildirebilirsiniz..kaliteli forumlar..

--- Sonraki mesaj ---

Sayın kemtamin benim sorduğum soruyu yanlış anladınız herhalde ben forumdaki berhetiye ile ilgili bilgileri okudum yanlız sorduğum sorular bunun kaynağı nerden gelmektedir.Kim yada kimler tarafından öğrenilmiştir.Ben onun için İslamiyetteki yerini sordum benim sorduğum esas kaynak nedir.İsimler ibranicemidir onu sordum.Okuduğum yazılarda ruhani varlıkları etkilemesi cok tesirli ve ağır dua olması esmaül hüsnadaki gibi sayı adetleri olduğu berhetihin 662 gibi burdaki yazınızdada var.Ama sorduğum sorunun yanıtı ne yazıkki forumda yok onun için size sordum ama sizde bilmiyor olabilirsiniz sorun yok.Bunlar özel dualarki esas kaynağını bi türlü bulamadım Kuran'da bile yazmıyor yada benmi göremedim bilemiyorum.

berhetiye kuranda geçmez..çunku gecmesıne de gerek yoktu..ibranıce isimlerdir..ALLAHın isimleridir..ancak esmaul hüsnada nasıl ki her esmanın görevlisi varsa aynı şekilde bertehıyedekı ısımlerın de görevlileri vardır..görevlileri cok cok güçlüdür..belki de ibranicenin ses olarak majikal değerinin arapçadan fazla olmasıyla da ilgilidir bu durum bilemiyorum..islamiyet dediğiniz nedir? yani din bile yaşanma şekline göre ceşitlere ayrılıyor mesela en basitinden şeriat ya da tasavvuf gibi..ve hepsi HAKKtır gercektir..ben ALLAHın ısımlerının hangi dilde olursa olsun kllnılmasının yanlış olmadığını düşünüyorum ki bu tamamne benim kişisel fikrimdir katılıp katılmamak size kalmış..

--- Sonraki mesaj ---

Kemtamin abla :D

sana abi dediğim için özür dilerim ya sitede neden kullanıcıların cinsiyetleri yazmıyo hep karıştırıyorum kim erkek kim kız :D

sorun değil.eski üyeler bayan oldugumu bilirler..ama karışmasın diye yine kendi resmimi koymam gerek sanırım:):)

Guest ynex

berhetiyyeyi dilek duası olarak kullanabilir miyiz? örneğin berhetiyyeyi belli bir sayıda okuduk sonra Allah'tan dileğimizi istedik şeklinde...

Guest senkostra

siteden araştırdım. hacet berhetiye duası diye..hatta not aldım ama aklıma takıldı bende ki kitaplarda bu dua yok netten baktım baya tesirliymiş ve okumak gerçekten yürek ister korkmadım deil.. ama ben sadece hacet için okumak istiyorum sakıncası var mı_?bilen arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

Guest ynex
siteden araştırdım. hacet berhetiye duası diye..hatta not aldım ama aklıma takıldı bende ki kitaplarda bu dua yok netten baktım baya tesirliymiş ve okumak gerçekten yürek ister korkmadım deil.. ama ben sadece hacet için okumak istiyorum sakıncası var mı_?bilen arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

o duayı burayada yazar mısın :D bizde bakalım ben pek korkmam böyle şeylerden tabi önlemimi aldıkça