Jump to content
enindesonunda

Kitaplar (Havas,Cifir,Remil)

Recommended Posts

Guest karam

sanki bana gerçek anlamda bir mürşidi yokmuş gibi geldide bi daha incelerim vakit bulursam:)teşekkürler

tek bir mürşidi yoktu derken kastettiğim buydu. istifade ettiği feyz aldığı üstad çok ama gerçek anlamda bir mürşidi yok dediğin gibi (benim bildiğim kadarıyla). hazret için Üveysi meşrep denilebilir sanırım...

Guest ghylghamysso

ya star ben hazır memleketteeyim seni harbi bulayım kitaplar filan iştahım geldi bir anda :)

Guest drama

o kitapları göndersenize

Guest ruhülkudüs

Kitab ile ledun öğrendim diyene :

Görmezmisin Musa'yı, rehberiyle bir iken,

Derki Rahman indirdik biz, katımızdan bir ilim.

Musa bile bilmedi, verdi sözü durmadı

nasib yoğ ise bunda, zorlasan çıkmaz ilim

Sen sen ol ki zorlama, 500 kitab boş gelir

Eğerki bu nasipse, Rahman'dan bir hoş gelir.

Ledun dediğin budur, arama başka yerde,

Var o TEK olan ÖZde, gerisi kalır SÖZDE,,,

--------------------

Ayet : Kimki Rahmanın zikrinden yüz çevirir, biz ona şeytanları musallat ederiz de, onlar onlara dost olurlar.

zikr = Kuran

zikrolan = OKUnan

Kuran = OKUnan

OKUnan = Sistem

Resule gelen = mushaf

Geldiği yer = Sistem

Gönderen = Allah

gerisi uzundur.

Guest HERO

Havas kitaplarını okumak ve anlamak loş ışıkta 100 binlik puzzle çözmektan daha zordur...Ledün ilminden nasib yoksa hiç bir yere varılamaz...

Guest seagull

lahuti ellerine sağlık kesinlikle katılıyorum

Guest dilaverkizak

bilinmeyen yolda bilinmeyene yürümek,karanlık fırtınalı yağmurlu tipili havalarda tehlikeli vadilerde varamazsın menzile olmadan yanında bir rehber.Rehber o yoldan gitmiş gelmiş tehlikeleri durakları bilir tutar elinden götürür getirir.gitmek gelmek amaç değil amaç varmak görmek kavuşmak.Ledün ilmi ledün ilmi merak eder avam bilmez nedir nedeğildir.

nefse uymuş avam tıngırdar boş teneke gibi,herkez bilir havassı ledün ilmini mangalda kül bırakmaz.hep merak eder bilnmeyeni görünmeyeni hedef belli amaç belirsiz. ehliyetsiz "icazet" biner otomobillere ya kaza yapar ezer,ya kaza yapar ezilir, yada polis yakalar atar kodese. herkes havastan dem vurur ben ben ben bilirim bende bu kitap var şu kitap var mübarek olsun,sende ne var peki sıfır kere sıfır yine sıfır boşa kürek çektin sonra dil uzattın ben yaladım yuttum bu kitaplarda birşey yok tabi yok senin yok üstazın almamışsın icazet suç sendeyken oldu suç bende.. peki ananın babanın eşinin eğer evliysen çocuğunun yedi mahalle komşunun suçu ne okursun havassı yaparsın ıvırı zıvırı kurcalarsın dumuru alırsın başına belayı,yırtarsın perdeleri dikilir karşına ne istedin der gizün açık değil kulağın kapalı görmez duymazsın, basar gider kapatmasını bilmezsin perdeyi sonra ışığı gören süflisi ifriti dalar içeriye işte sen ve senin gibiler sebeb oldu neye kıyamet hazırlıklarına d e c c a l 'in askeri oldun allah korsusub ileri gittin oldun ş e y t a n 'ın uşağı ama haberin yok.. vesselam selam baki hu...........

--------------------

ruhul kuddus kardeş sen parçalamışsın pek anlayamadım .. be me yazmışsın ledün ilmi kitapla öğrenilmez falan filan sonra sözde nefsin gereği herhalde alıntılar yapıp ledün ilmi kokusu süsü vermişsin kendinde herhalde... önce ledün ilmi nedir onu bilmeli kaç ilim var kaç ilimden bahs eder yardımcı ilimleri ve alet ilimleri nelerdir. sonra öğrenmek öğrenmek nedemek. bunların hepsinin cevabı şu öğrenmek okumak okumak hatırlamaktır. bir kitabı eline aldın itikadla "ehli sünnet velcemaat itikadı" ile ve şartları yerine getirerek "abdest-adap-edep vs." okudukça beyninde hafızanda var olanları harekete geçirmek,bundan önce bu bedene gelmeden önce rabbi t.a.la kalu belada ruhları yarattı rabbimiziş melekleri peygamberleri her türlü ilmi görerek hakkel yakiyn biliyorduk dünyaya geldik unuttuk. şimdi okumak yani öğrenmek hayatın boyunca bulunduğun gezegenin ve eşyanın kullanımını inceliyorsun ve senin kesin hedefin oluyor okumadan öğrenmeden hiçsin. ha okudun öğrendin uyguladın ve ve ve hatırladın ilimler birleşti. kardeş muhammed mustafa s.a.v ilk ayet ikra oku oku allahın adıyla okudu bütün hikmetleri ateşledi ha havas kitapları okuyacaksın ama yapmayacaksın vird edinmeyeceksin azimetleri kasemleri zecrleri okumayacaksın dünyadaki ve ahiretteki ilimleri beş duyu organları ile görülmeyenleri düşmanları öğreneceksin,kendini kendindekini keşfedeceksin ama bir hoca üstaz olacak o okumuş yapmış denemiş hatanda elinden tutacak,okuyacaksın bir ayetle tılsımla neler yapıldığını ve onu yapanın yaratıcısının gücünü kudretinin fiillerini görecen hemen ehli sünnet velcemaat inancında bakacan tekvin sıfatına. aynel yakiyn oldu ilmen yakiyn sonra görecen onda onu orada yok sen ben oldu o işte hakkel yakiyn....... vesselam selam baki hu..............

Guest murtil

Selamün Aleyküm

Arkadaslar Kitaplari ben size gönderebilirim eger arzu ederseniz!!!

Kitap Misirli Hocanin emekleridir..

Bende Kitaplari mevcuttur ve size tavsiye ederim...

Ilim icin cok emek sarf edilmis olduguna inaniyorum!!!

bu mısırlı hoca internetteki değildir inşallah,milletvekilliği için benden oy dilenen ve havasta da hiçbir başarı elde edememiş zavallı insan. başka mısırlı hoca varsa bilemem tabi.şimdi her mısırlı hocayı da zan altında bırakmayayım.

--------------------

senin aile dostum deyip öve öve bitiremediğin o insan bi vefk yapsın da bakalım milletten oy dilenmeyi bıraksın. yıllardır satamadı gitti kitaplarını,elinde kaldı hepsi. sizce bilgi bu kadar değersiz mi arkadaşlar,o kitaplarda yazdıkları gerçek olsa mısırlı hocanız şimdi böyle fellik fellik siteleri dolaşarak reklam yapmak zorunda mı kalırdı. ilim çok değerlidir ve sır olduğu müddetçe daha da bi anlam kazanır. böyle msn adresiyle milleti kandıranda ilim falan aramayın. debinki yazılan mesajı silinmeden görüp kanan saf üyelerimiz varsa bu da onlara bi kardeş tavsiyesi olsun. sadece bu reklamlar için değil genel konuşuyorum yeri geldiği için. biz silene kadar zaman geçebiliyor bazen ve kimi üyelerimiz için durum çok geç oluyor. sizden ricam kendi iyiliğiniz için her yazılan reklama kanmayın. biz elimizden geldiğince bunları yok etmeye çalışıyoruz,ama siz de biraz çaresizliğinizin kullanılabileceği düşüncesi ile dikkatliadım atın.

saygılar...

--------------------

arkadaşlar konu içindeki mesajlarda yeterince kaynak ismi yazıldı. artık konu uzadıkça farklı yerlere ve amaçlara çekiliyor. bu ana kadar yazılan mesajlar içerisinde yeterince kaynak ismi bulabilirsiniz. konuyu kilitliyorum.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...