Jump to content
Guest style_ouf_5

Marifetname Okuyan Kaç Kişiyiz ?

Recommended Posts

Guest *'*Wild*'*

neden illa başkalarının yazdığı çizdiği şeylerle uraşıo milletimiz birazda kendi kendilerinin yaratıcılığı yapsınlar ör:moda mesela yakından takip edenler gider hemen kendisine hiç yakışmayan elbiseyi moda diye giyer halbuki özenti olduklarını anlayamazlar hesapta moda ne modası canoo özentiiii. Saygılarımla :)

Guest umzel
Hepinize selam olsun .. Marifetnameyi okumaya başladım kitabın yarısına geldim diyebilirim birinci Feni tam olarak anlamadım yıldızlar felekler vs.. yani burayı anlayan varsa helal olsun =) internette marifetname hakkında kötü yorumların yapıldığı yerleri gördüm. Rezaletname demiş birisi @ Allah ıslah eylesin. Aslında burda onun için yazı yazmaya değmez ama googlede aratınca en başta çıkıyo salak şeyyy..

Niye herkesin fikrine saygı duymak yerine "SALAK ŞEY" gibi tabirler kullanıyırsunuz.Herkes sizin sevdiğinizi sevmek zorunda değil ve istediği gibi eleştirebilir.Saygı duymayı öğrenelim lütfen...

Guest style_ouf_5

kitabın fen ilimleri eski olabilir. bende bedir yayınevini kitabı var. önsözdede yazıyor fen ilmi eski olabilir ama islami olarak eskimezdir. .. hatta gençleşir. .. bu yüzdendirki okumakta fayda vardır.

o şahsın yorumlarını okuysaydınız benm salak şeyy dediğim normal bence.hem benm sevdiğimi sevmek zorunda değilse oda saygı duyacak. Rezalet diyemez. rezalet demek büyük saygısızlıktır.

Niye herkesin fikrine saygı duymak yerine "SALAK ŞEY" gibi tabirler kullanıyırsunuz.Herkes sizin sevdiğinizi sevmek zorunda değil ve istediği gibi eleştirebilir.Saygı duymayı öğrenelim lütfen...

insan benimsediği çok sevdiği bir şeye veya kitaba olsun karşı çıkınca eleştirilince malum ki insanın iyi saatte olsunları tepesine çıkıyo işte herkes herşeyi eleştirirse açıktan yandık valla hem dünyamızda insanlarımız agrasif çok büyük bölümünün sinirli olduğunu bilmeyen yok insanların sevdiği değerlere herkesin fikri adı altında karşı çıkılmamalı bence hem şöyle derler önce saygı göster sonra saygı gör benim sevdiğim esere rezaletname denirse hertürlü saygısızlığı yaparım:)

Guest siriusx

Kitabı okurken ben de çok zorlandım, koluma kıramp girdi çok ağır bi kitap, ağır derken kütle olarak ağır.

bilim açısından evet çok geride kalmış bir kitap ama normaldir çağının bilim anlayışını değerlendirmek için oldukça iyi bir kaynak.

bunun dışında başka faydalarından da bahsettiler. gizem anlamında faydalarından.

tabii anatomi bilgisi edinmek istiyorsanız güncel bir kitap okumanız daha faydalı olacaktır.

ben şimdi kitabı okuyorum ama kafam çok karışdı bir insan nasıl bu kadar bilgiye sahip olabilir acaba gerçeklik payı varmıdır yokmudur? Anlamadım açıkçası bilen varsa beni bi zahmet aydınlatsın

Guest siriusx
ben şimdi kitabı okuyorum ama kafam çok karışdı bir insan nasıl bu kadar bilgiye sahip olabilir acaba gerçeklik payı varmıdır yokmudur? Anlamadım açıkçası bilen varsa beni bi zahmet aydınlatsın

fen konularındaki verdiği bilgileri görmezden gelebilirsin. bilimsel bilgisi açıkcası çok geri, ama gizemli konulardaki verdiği bilgiler dikkate alınabilir zaten bu tip konularda da bize sadece eskilerin anlattıklarıyla yetinmek zorundayız.

Bilim açıdan geri kalmış kitap diyenler bilsin ki Abd'deki bilim adamları marifetnameyi okuyorlar ama bunu açıkça belirtmiyorlar.