Jump to content
özümsözümbir

Evlilik Duası Okudum Gönlüme Göre Biriyle Tanışıp Evlendim Diyenler

Recommended Posts

Guest elfi3477

Bende merak ettim...Varmı öyle bişey...:))))

Guest Rab be hamd

formül aramayın, hem sorumluluğun artar hemde birçok nimetten mahrum kalabilirsin. onun için dua yı bir ibadet olarak düşünmek gerek.

kuran da geçtiği gibi ;

Rabbinize yalvara yalvara ve için için dua edin. Şüphesiz O, haddi aşanları sevmez. (A'raf Suresi, 55)

Rabbini, sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Gaflete kapılanlardan olma. Şüphesiz Rabbinin Katında olanlar, O’na ibadet etmekten büyüklenmezler...” (A’raf Suresi, 205-206)

Allah yardımcınız olsun, hayırlı kişiyi karşınıza çıkarsın.

ve duada sabır çok önemli,

el aç ALLAH a yalvar başka hangi duayı arıyorsunuzkiii:) zamanı gelince aradıgınız sizi bulur zaten acele etmeyin derimm:)

• Like 1

amaaaann boşveeerrr....zamanı gelince o seni bulur...ondan sonra da bu bekar günlerini çok ararsın...;)

Arkadaşlar benim bir tanıdığımın oğlu evlenemiyordu annesi cuma günü sela ile ezan arasında 18 cuma suresi okudu 1 ay sonra nişanlandı ve evlendi.Fakat daha bir yıl olmadan boşandılar.Her zaman en iyisi tevekkül edip Rabbimizden hayırlısını istemek ...

• Like 1

belki tam aradiginiz cevabi veremiyecegim ama ben hemen hemen 2005den beri hep dua ederdim hayirli bir kismet icin icimden geldigi gibi hele namazlardan sonra asla unutmamaya özen gösterirdim...2008de sevdigimle tanisdim ama onunla tanismadan 2 -4ay öncesine dualarimda dahada cok israrciydim bana gecmisi yasananlari unutturacak hayirli bir esi nolur rabbim nasip et diye ekledim yillardir okudum duama..ve onunla tanisdim:) ha simdi evlimiyiz , hayir maalesef degiliz ve gelecekte bizi neler bekliyor inanin hic bir planimiz yok ve düsündükce bu beni kahrediyor..ama nedense icimde bir yandanda iyi bir his var..sanki o sIkIntilari biz cekmemisiz...

ha tavsiye olarak 41x fetih suresini önerebilirim bir hafta icinde okunan formül var forumda paylasilmisdi arama motoruna en iyisi bakin orda bir kac terkip daha olacakdi:)