Jump to content
çakra

Sıcak Su.....

Recommended Posts

Su içmenin faydalarını bilmeyen yoktur. Peki su içmekten daha faydalı bir şey yok mu? Var! Sıcak su içmek...

Sıcak su mide yüzeyinde kanda direkt olarak emilen birkaç maddeden biri. Beden suyu diğer bileşenlerden ayırmak zorunda kalmaz. Çinliler, 40 yaşından sonra oda sıcaklığından daha soğuk olan hiçbir şeyin bedene alınmaması gerektiğine inanırlar. Çünkü normal yaşlanma fiziksel değişimler getirir.

İşte o değişimler:

Kan damarları daha az elastik olur ve içindeki birikim nedeni ile çapı küçülebilir, bu nedenle yüksek kan basıncı oluşabilir ve kan dolaşımı problemleri ortaya çıkabilir.

Sindirim sistemi de daha az elastik olur, kabızlığa yol açar. Çinliler soğuk içip yemenin içsel organları daha çok büzdüğüne, problemleri daha da kötüleştirdiğine inanır.

Yağlı bir tavayı soğuk suda yıkamaya çalışın. Yağlar donar ve yapışır. Ama aynı tavayı sıcak suda yıkarsanız, yağı çözer ve uzaklaştırır. Bedenimiz yağları içerir. Sıcak su sistemimizi temizler.

SICAK SU MUCİZESİ

Bedenin doğal serinletme sistemini çalıştırır. Bu kan dolaşımında artışa neden olur.

İç organları ve kaburga kafesinin etrafındakı kasları gevşetir, daha derin nefes almanızı sağlar.

Mide asidi etkilerini rahatlatir ve asit reflu semptomlarini rahatlatir.

Sulanmayı ve besinlerin emilimini artırarak sindirime yardımcı olur.

Pekliği giderir.

Kilo verme: yemeklerden yarım saat önce içilen sıcak su iştahı azaltır ve kilo vermeyi hızlandırır.

<>

Guest H0P3&D3STiNY

ben soguk su biliorum ama icmek icin deyil selluliit icin 9_9

Guest LUNA

Paylaşım için teşekkürler. Ben hiç denemedim ama bir arkadaşım sıcak su içerek 1 ayda 8 kilo vermişti

sıcak su kilo verdiriyo ama geçiçi bırakınca yine alıyosun

zaten soğuk içilmemesi gerekiyo

içindeki aşkın ölmemesi için büyükler soğuk su içmezler

sıcak su kilo verdiriyo ama geçiçi bırakınca yine alıyosun

zaten soğuk içilmemesi gerekiyo

içindeki aşkın ölmemesi için büyükler soğuk su içmezler

Ne güzel bir bilgi mü'mine sultan kardeşim..''Büyükler içindeki aşkı öldürmemek için soguk su içmezler''

Allah cc razı olsun....

bende soguk olmayan suyu icemiyorum.

buz gibi olucak :D

Doğru olanı yaşamak adına bildiklerimizi uygularsak çocuklarımıza yaşayan örnekler oluruz kardeşim..Bizdede buzlu su içme alışkanlığı var ama,zaman içinde öğrenip öğretiriz sıcak su içmeyide,faydalarına bakılırsa çok güzel...

Etkisi varmı bilmiyorum ama kendimi bildim bileli buzdolabından ne su içerim ne kola veya meyve yerim bozulmayacak olan her içeceğim ve yiyeceğim mutfakta masa üzerinde durur veya önceden dolaptan çıkarır oda sıcaklığında olmasını beklerim ve hiç kilo almadım bu zamana kadar..