Jump to content
Sign in to follow this  
Guest nickmickyok

Bu ne olabilir ?

Recommended Posts

Guest nickmickyok

Bir arkadaşın ailesinn başına gelen ilginç bir olayı aktaracağım.

Arkadaşın teyzesinin oğlu Tunceli de askerliğini yapmakta.. Geçenlerde bir gün sabah saatlerinde teyzedi, eniştesi ve küçük kızları evin önünde oturuyorlarmış.

Bir yaşlı teyze gelmiş s.a. deyip oturmuş. Arkadaşın teyzesine senin sıkıntın çok, bu evde bereket yok, senin oğlun doğarken çok sıkıntılar oldu, ampul patladı defalarca ölümden dönü filan demiş. Söyledği şeylerde gerçek. Tuttrmuş yani..

Bunları saydıktan sonra saın korkmayın askerden sapasağlam dönecek ama oğlunuz için bir kurban kesmeniz lazım demiş.

Evin bereketi olmadığını tekrar söylemiş ve bana bir havlu ve iki pirinç tanesi getirin evin bereketini yerine getireyim demiş..

Teyzesi istediklerini getirmiş. Kadında pirinçleri havlunun içine koymuş güzelce sarıp sarmalamış..

2 pirinç 4-5 gün içinde yarım kilo olmuş havlunun içnde kendiliğinden çoğalmış. Pirinçler hala çoğalmaya devam ediyor. İçine konulan havlu hacı yağı kokuyormuş söylediklerine göre

Eniştesi kurbanı almış kasaba getirnce hayvan hiç zorlamadan kendisi yere yatmış. Zorluk çıkarmadan kesmişler. Ve arkadaşın teyzesi dağıta dağıta kurban etini bitiremediğini söylüyor ve hala da dağıtmaya devam ediyor.

Birde ilginç olan kadının görevini btirdikten sonra ortadan kaybolması:)

Bazı tahminlerde bulunduk ama anlayamadık olayı yorumlarsanız seviniriz.. Saygılar;)...

Guest siLent coRpse

Evet ortak arkadaşımız kendisi olydan çok etkilenmiş...Hala anlatırken bile ağlıyor...Bilen biri yorum yaparsa sevnrz...

Böyle olaylar cok nadirde olsa oluyor gelen kadının dediklerini yaparak iyi yapmıslar hızır böyle bişeydir :)

Guest nickmickyok
Böyle olaylar cok nadirde olsa oluyor gelen kadının dediklerini yaparak iyi yapmıslar hızır böyle bişeydir :)

bende hızır olduğunu düşündüm ilk başta ama hızırın kadın şeklnde göründüğünü hiç duymamıştım tuhaf geldi:)

Guest VictoRia

bence bu hızır (a.s) arkadaşlar, yüce Allah ona kıyamet gününe kadar yaşama süresi vermiş ve zaman mekan kavramı yok. Bir rivayete göre: maneviyatı çok güçlü olan padişah fatih sultan mehmet, fatih camisinin temelini atarken hızır (a.s) yanına geliyor, bende kürek sallamak istiyorum diyor, fatih sultan mehmet se bi şart koşuyor, yaşadığın sürece günde bi rekat namazı bu camide kılıcaksın. hızır (a.s) kabul ediyor. ve kıyamete kadar yaşayacak olan hızır (a.s) günde bi rekat namazı orda kılıyor; fakat hangi rekat bu bilinmiyor...

Guest Urumhamatahayil
bende hızır olduğunu düşündüm ilk başta ama hızırın kadın şeklnde göründüğünü hiç duymamıştım tuhaf geldi:)

hızırın cinsiyeti yoktur kavramın kökeninde yni eril ve dişil yapı içermez

ve duymamanız normal

belkide ataerkil sistemin o basit at gözlükleri takmasından kaynklı olarakm hızırlığın bile erkeklere yüklenmesinmden kaynaklı olarak toplumumuz bunu unutmuş olabilir

Guest nickmickyok

hızırın cinsiyeti yoktur kavramın kökeninde yni eril ve dişil yapı içermez

ve duymamanız normal

belkide ataerkil sistemin o basit at gözlükleri takmasından kaynklı olarakm hızırlığın bile erkeklere yüklenmesinmden kaynaklı olarak toplumumuz bunu unutmuş olabilir

saol:swoon2:

Guest arkeolog

o teyze hepimize uğrasa keşke............

Guest Deus

mesaj TV gerçek gbi vs. programlar geldi aklıma

Guest vefalıdost

yaşanmışsa doğrudur da yoruma kapı kapalı gibi..hızır ve kadın kimliğini birarada düşünmek alışılmışın dışına çıkmak olacak gibi..!

ilginç ve güzelmiş yaşananlar..!