Jump to content
Guest Halife

Etkili Olduğunu Düşündüğüm Sır Gibi Saklanan Ayet.. (Sadece Estanbul'da)...

Recommended Posts

Guest mahmur
Heralde nefs'lerine uyup yanlış şeyler dilemelerinden korkmuş olabilirler... Onların korktukları dünya için istenen herhangibirşey onlar hep ahiret için isterler..

doğru...şimdi bizim dünyalık bişey istememiz de yanlış olmazmı?sen hiç herhangi bişey için niyet edip okudunmu bu duayı halife kardşm?

Guest nur-run

Allah razı olsun halife kardeş...halife kardeş bunu alışkanlık haline getirip hergün okumakta bir sorun var mıdır???ve bunu geleceğimin güzel olması mutlu olmam niyetiyle okuyabilir miyim???

Guest senkostra
Allah razı olsun bende defterime hemen ekliyorum :)

alamadınsa mail atarım:)

birşey merak ediyorum... sabah akşam 21 kere okusak toplam 42eder.yalnızca bir kez 41kere okumak mı daha efdaldir yoksa sabah akşam 21kere okumak mı?ya da mesela sabah akşam 21 kere,ayrıyeten bir kez de 41 kere okunabilir mi..?

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler kardeşim.siz nerden buldunuz bu ayeti kerimenin faziletini ve sirrini ? Peki siz okudunuz ve faydasini gördünüzmü ? Ve ne gibi dileklerimiz isteklerimiz için okumaliyiz ?

Guest Halife

Kendim Yeni Başladım... Sabah Akşam Okumak İsteyenlere Tavsiyem Fatır Süresi 1 - 2 ve 41. Ayetlerini Okumaları Sahsen ben bu şekilde yapıyorum çok rahatımc şuanda Elhamdülillah çok hastayım ama hissetmiyorum bile.. oturduğum yerde rızkım bana geliyor nasıl geliyor diyeceksiniz msnde birden biri beni ekledi önceden görüştüğüm kişi birden benden daha önce almak istemediği programı almak istediğini söyledi.. Mesela devam etsem bana zararı olacak birşeyi bugun bir kitabda okuyarak gördüm hiç ummadığım bi anda aslında bana belirli bir yere kadar faydası varmış fazlası zarar olan birşey ama ben onu bilmiyordum birden önüme geldi faydası oldu sanırım zararına geçemeden bırakmamı sağladı Kim sağladı Yaratan... anlattıklarım ise vesile olan şeyler.. okuyun etkisini göreceksiniz eminim.. Neyse Manaları..

Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

1.Hamd, gökleri ve yeri yaratan, ikişer, üçer ve dörder kanatlı melekleri elçiler kılan Allah'ındır; O, yaratmada dilediğini arttırır. Şüphesiz Allah, herşeye güç yetirendir.

2. Allah, insanlar için rahmetinden her neyi açacak olsa, artık onu kısıp-tutacak yoktur; her neyi kısar-tutarsa, artık onu da ondan sonra salıverecek yoktur. O, üstün ve güçlü olandır, hüküm ve hikmet sahibidir.

41.Şüphesiz Allah, gökleri ve yeri zeval bulurlar diye (her an kudreti altında) tutuyor. Andolsun, eğer zeval bulacak olurlarsa, Kendisi'nden sonra artık kimse onları tutamaz. Doğrusu O, Halim’dir, bağışlayandır.

الْحَمْدُ لِلَّهِ فَاطِرِ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ جَاعِلِ الْمَلَائِكَةِ رُسُلًا أُولِي أَجْنِحَةٍ مَّثْنَى وَثُلَاثَ وَرُبَاعَ يَزِيدُ فِي الْخَلْقِ مَا يَشَاء إِنَّ اللَّهَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ

Elhamdu lillâhi fâtırıs semâvâti vel ardı câilil melâiketi rusulen ulî ecnihatin mesnâ ve sulâse ve rubâa, yezîdu fîl halkı mâ yeşâu, innallâhe alâ kulli şey’in kadîr.

مَا يَفْتَحِ اللَّهُ لِلنَّاسِ مِن رَّحْمَةٍ فَلَا مُمْسِكَ لَهَا وَمَا يُمْسِكْ فَلَا مُرْسِلَ لَهُ مِن بَعْدِهِ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ

Mâ yeftehillâhu lin nâsi min rahmetin fe lâ mumsike lehâ, ve mâ yumsik fe lâ mursile lehu min ba’dih, ve huvel azîzul hakîm.

إِنَّ اللَّهَ يُمْسِكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ أَن تَزُولَا وَلَئِن زَالَتَا إِنْ أَمْسَكَهُمَا مِنْ أَحَدٍ مِّن بَعْدِهِ إِنَّهُ كَانَ حَلِيمًا غَفُورًا

İnnallâhe yumsikus semâvâti vel arda en tezûlâ, ve le in zâletâ in emsekehumâ min ehadin min ba’dih, innehu kâne halîmen gafûrâ.

Guest küL kediSi

Çok teşekkürler. Fakat bir şeyi sormadan edemeyeceğim. Madem bu kadar saklanmış gizlice ve sır gibi sen nereden buldun?

Guest Halife

Açık konuşmak gerekire Bende 6 Ay talebe olarak okudum yatılı 2000 yılında.. Annem'de o yıllarda bayan hoca arkdaşlarla tanışarak muhabbetlerini ilerletmişler annemde bir vesile ile öğrenmiş oda ben sıkıntılı bir dönem içersinde olduğumu hissetti sanırım geldi bana olayı bu şekilde anlattı bende sizinle paylaştım.. Paylaşmak güzeldir.. Ben birebir şahidim o hocalara nasıl hizmetler edildiğinin.. Kalın Selametle..